American Crime Story
92/100 - 35×

American Crime Story

Lid versus OJ Simpson. Ryan Murphy, tvůrce úspěšné série American Horror Story, se rozhodl zmapovat proces s bývalým hráčem amerického fotbalu, obviněným ze série trestných činů, a to především z vraždy své ex-manželky.

USA | 2016 | Pauza
vysílání
3 sezóny | FX | 50 minut
hrají
Cuba Gooding, Jr. (O. J. Simpson), Courtney B. Vance (Johnnie Cochran), David Schwimmer (Robert Kardashian), Sarah Paulson (Marcia Clark),


Přehled postav 1. řady + jedna horká novinka v obsazení

Přehled postav 1. řady + jedna horká novinka v obsazení

Spin-off seriálu American Horror Story pomalu ale jistě klepe na dveře a my jsme tu pro vás připravili přehled postav, se kterými se setkáme v první řadě s podnázvem Lid vs. O. J. Simpson.
Upozorňujeme na možné spoilery. Takže pokud se jim chcete vyhnout a zajímá vás pouze nový přírůstek do hereckého ansáblu, tady je: v American Crime Story si zahraje John Travolta!


12 0
7.1.2015

První řada seriálu se bude odehrávat u trestního soudu v Los Angeles v Californii a bude sledovat téměř roční tahanice v otázce viny O. J. Simpsona z vraždy jeho bývalé manželky a jejího milence. Jedná se o nejsledovanější proces v americké historii. Závěrečné čtení rozsudku sledovala více než polovina všech Američanů.

O. J. Simpson.
Orenthal James (O. J.) Simpson je někdejším úspěšným profi hráčem americké NFL, držitelem mnoha rekordů a ocenění. Po svém odchodu do důchodu se O. J. začal věnovat kariéře herce a televizního komentátora a dokonce se oženil. Pak už ale následoval jen jeden nezdar za druhým. Jeho manželství, z něhož má dvě děti, po sedmi letech skončilo rozvodem, a co hůř, nakonec byl dokonce obviněn z vraždy své exmanželky a dalších zločinů.


Hraje: Cuba Gooding, Jr..

Marcia Clark.
Marcia Rachel Clark je americká právnička, která se proslavila především jako hlavní žalobkyně v případu proti O. J. Simpsonovi. Marcia je ten typ člověka, který si vše převádí do boje dobra proti zlu, z čehož plyne její zápal – byla přesvědčená o Simpsonově vině, viděla ho jako nestvůru a považovala za své poslání dostat jej do vězení. (Zda se dočkáme druhého hlavního žalobce, Christophera Dardena, zatím není jasné, jeho role zatím nebyla obsazena.)

Hraje: Sarah Paulson.

Robert Kardashian.
Robert George Kardashian byl americkým businessmanem a právním zástupcem, který se také proslavil díky soudu s O. J. Simpsonem. Jelikož byl Simpsonův blízký přítel, dokonce kvůli němu obnovil svou právní licenci, aby jej mohl zastupovat u trestního řízení. A mimochodem, jméno vás neklame, Robert je otcem slavného rodinného klanu v čele s Kim.

Hraje: David Schwimmer.

Robert Shapiro.
Robert Leslie Shapiro je americký právní poradce v občanských sporech. Shapiro zastupoval množství atletů a byl také součástí týmu obhájců zastupujících O. J. Simpsona v jeho soudním řízení. (Ani role dalšího z hlavních obhájců, Johnnieho Cochrana, ještě nebyla obsazena.)

Hraje: John Travolta.

Nicole Brown Simpson.
Nicole Simpson (rozená Brown) byla manželkou O. J. Simpsona a matka jeho dvou dětí. Po sedmiletém manželství se rozhodla požádat o rozvod pro „neslučitelné rozdíly“. Dva roky po rozvodu byla nalezena brutálně zavražděná, společně s přítelem (milencem?) číšníkem Ronaldem Lyle Goldmanem (jehož role zatím také nebyla obsazena). Dočkáme se Nicole ve flashbacích nebo budeme „naživo“ svědky její vraždy?

Hraje (nepotvrzeno): Charisma Carpenter.

Denise Brown.
Denise Brown je sestrou zavražděné Nicole. Po její smrti založila charitativní nadaci Nicole Brown (The Nicole Brown Charitable Foundation) na pomoc obětem domácího násilí. U soudu pak hlasitě prohlašovala, že byla několikrát svědkem Simpsonovy agrese vůči Nicole.

Hraje (nepotvrzeno): Shannen Doherty.

Lid versus O. J. Simpson. Proces, který rozdělil Spojené státy do dvou znepřátelených táborů. Polovina všech lidí byla přesvědčena, že Simpson je krutý vrah, druhá polovina považovala celý případ za rasistický komplot. Pokud si už nepamatujete, jak vše nakonec dopadlo, dozvíte se to již letos.

Diskuze /10

Caroline115

Wow, tak to je opravdu skvělé obsazení, moc se těším na tento seriál, myslím si, že bude mít úspěch…a doufám, že jestli získá 2. sérii, tak se budou zabývat případem Charlese Mansona (ano vím, jsem doooost napřed :-D )

#9 makishek
7.1.2015 | 21:31:37
Markoman96

Tento článek mě dost nabudil. Určitě budu sledovat :)

7.1.2015 | 22:06:32
bushka

Spokojenost nejvíc :) těším se teď tak 3× tolik :)

7.1.2015 | 22:23:14
Lucas89

A kde jste našli to, že tu bude hrát Charisma a Shannen? Na internetu nemůžu najít jedinej článek :/

#5 makishek
8.1.2015 | 11:28:55
webmaster
8.1.2015 | 12:12:27
Lucas89

#5 makishek: Díky, tak snad je to pravda. Jinde to asi opravdu není :/ ale rád bych je tu viděl :)

#7 makishek
8.1.2015 | 13:12:52
makishek

#6 Lucas89: jen se obávám, že holky stejně moc prostoru vedle všech těch ostatních hereckých es nedostanou :(

webmaster
8.1.2015 | 14:03:32
Lucifrid

Teda to obsazení! To mě nalákalo ještě víc :D

#9 makishek
webmaster
8.1.2015 | 17:06:42
makishek

#1 Caroline115: charles manson zní dobře, já zas toužím po zodiacovi :3

#8 Lucifrid: jo, že? ještě chybí do-obsadit dvě dcl důležité postavy, tak jsem zvědavá, jaká jména se vynoří dál :)

webmaster
8.1.2015 | 19:37:35
paveltoman

už se moooc těším ale doufám že to neznamená že Sarah skončí v AHS :)

8.1.2015 | 21:15:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!