Arrow Čím vším se tvůrci inspirovali při tvorbě Promethea a jak jeho představitel zjistil, že ho hraje?

Čím vším se tvůrci inspirovali při tvorbě Promethea a jak jeho představitel zjistil, že ho hraje?

Čím vším se tvůrci inspirovali při tvorbě Promethea a jak jeho představitel zjistil, že ho hraje?

Prometheus je postavou, která byla vytvořena speciálně pro seriál. V komiksech se sice postava s tímto jménem nachází, ale nejedná se o tu stejnou osobu, a proto tvůrci prozradili, čím se při jeho tvorbě inspirovali. Zároveň Prometheův představitel prozradil, jak zjistil, že hraje tuto postavu.


19 0
10.3.2017

Úhlavní padouši seriálu Arrow mají vždy za sebou nějaký ten příběh původu. Ani Prometheus není výjimkou, protože se jedná o někoho, koho stvořil samotný Oliver Queen. Čím vším se však tvůrci při tvorbě tohoto padoucha inspirovali?

„V minulosti jsme brali padouchy z komiksů, dobrým příkladem je Damien Darhk, který v nich vystupuje. Prometheus se v nich také objevuje, ale odtud jsme ho nevzali. Zábavou bylo braní inspirace odjinud. Hodně jsme řešili film Americké psycho a říkali jsme si, jací padouši byli velkými manipulátory. Byli to lidé jako Hannibal Lecter či postavy Kevina Spaceyho z filmů Obvyklí podezřelí a Sedm. Bavili jsme se o těchto postavách a přemýšleli jsme nad tím, jak jejich prvky dáme do seriálu,“ řekla Wedny Mericle.


(Kevin Spacey ve filmu Sedm. Foto: New Line Cinema)

I když se tvůrci tentokrát nepodívali do komiksů, tak tvrdí, že to neznamená, že by v nich takovýto typ padoucha nebyl. Nicméně chtěli pro seriál vytvořit něco, co v něm ještě nebylo. „Pro pátou řadu jsme hledali něco jiného, abychom se dočkali změny. Komiksové postavy jsou skvělé, ale většinou vše skončí fyzickým soubojem. Skutečně jsme chtěli něco jiného, a proto jsme zvolili Promethea, který dokáže s Oliverem manipulovat a mučit ho. Je to psychologický přístup,“ dodala.

Samotný herec Josh Segarra si původně myslel, že bude hrát Vigilanteho, ale velmi se podivil, když zjistil, že je Prometheus. Když mu tvůrci říkali, koho bude hrát, tak mu řekli jméno jeho postavy a co vše ho bude čekat. Josh Segarra si proto sehnal komiksy s Vigilantem, které si ihned přečetl, a poté, na natáčení ve Vancouveru, se o tom bavil s tvůrcem Marcem Guggenheimem: „Došel jsem do práce a bavil jsem se s Marcem, kterému jsem řekl: ‚Všechno jsem si o tom Vigilantem našel a nastudoval jsem si ho.‘ Marc se však na mě podíval a řekl: ‚O čem to mluvíš?‘ Řekl jsem mu, že mluvím o Adrianu Chaseovi, kterého mám hrát a z kterého bude Vigilante. Marc mi však řekl, že tuto postavu nebudu hrát.“

Zdroj článku: Comic Book

Diskuze /15

Lex Luthor

Oblafli i herce

#3 Tobar
10.3.2017 | 17:12:43
PatasEl

Já nevím, ale takovej Slade Olivera deptal psychicky mnohem víc, tohle je slabej odvar. Je to škoda, tahle série není vůbec špatná, ale chybí jí víc Promethea, objevuje se opravdu málo, snad se to po minulém díle změní!

#14 BoquinhaSK
10.3.2017 | 17:26:01
Tobar

#1 Lex Luthor: no me oblafly dokonale

10.3.2017 | 17:53:10
Emeraldeus

Jojo a teď ať mluví ti chytrolíni co měli hned jasno, že je to prometheus, když ani sám jeho představitel netušil, že ho bude hrát :D

#6 Harmasan #9 Blahar
10.3.2017 | 18:54:18
WolverineCzE

Prometheus postava existuje ale jen Green Lantern verze dokonce se mněl ukazat v Green Lantern v Arrow.

10.3.2017 | 19:20:16
Harmasan

#4 Emeraldeus: Přesně tak :D

10.3.2017 | 20:37:40
Rubi

Tak pokud bychom se tímto řídili, můžeme si škrtnout teorii že Segarra hraje i Vigilanteho jako své dvojče.

#8 Stardos
10.3.2017 | 21:28:41
Stardos

#7 Rubi: Nějak mi to nehraje :D Přece se neupíše do nějaké role, když nezná přesnosti :D

10.3.2017 | 22:27:05
Blahar

#4 Emeraldeus: Jako sorry, ale pořád je kolem toho, jak píše Stardos, dost nejasno, pro mě to prostě předvídatelné bylo, ale já už toho mám nakoukáno fakt hodně a nějaký klamání tvůrců nevidím prvně, takže vám to neberu. :D

překladatel
10.3.2017 | 22:54:34
Lex Luthor

Doufám, že udělají nějaký finální střet Green Arrow vs Prometheus, psychologické týrání je fajn, ale rád bych viděl na konci série nějaký epický souboj.

11.3.2017 | 11:02:26
Scrappak

Samozrejme, že herci netušia o zvratoch zoberte si herca Jay-a Garrick-a z flasha aj ten vedel len to, že bude hrať túto postavu. To, že je Zoom zistil až neskôr.

11.3.2017 | 11:57:54
Deathlock

no tak to bylo prekvapko pro kazdyho,proste to bylo jasny ,ze Adrian je Vigilante :D a ono prd :D :D pro me je to zase ve stylu 1–2 serie,jako by ty slabsi 3,4 serie ani nebyly :-) Arrow pro me porad serial cislo 1

11.3.2017 | 14:15:07
league

Tak jako hele Prometheus byl v batmanovi záporák ale vypadá hodně jinak. Jinak tohle je dobrý že je Adrian Prometheus. Tohle nikdo nečekal a ktomu Olivera výborně deptá furt mu pomáhá dokonce dostat i Johna z vězení. A přitom je to takový hajzl který jde po něm. A Oliver ho má celou dobu před sebou a je naštvaný že ho nemůže porazit to prostě nemá chybu!

11.3.2017 | 22:11:29
BoquinhaSK

#2 PatasEl: ´Tak jedine žeby mu zabili Theu, Johna, Felicity. To by ho zložilo viac.

13.3.2017 | 23:46:05
Adrian321

Ja si mislel že je vigalinte

18.5.2017 | 15:10:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Šestá série

Prvních pár střípků z šesté řady Arrowa

Prvních pár střípků z šesté řady Arrowa

Oficiálně jsme se zatím nedočkali žádných informací týkajících se šesté série, a proto se musíme spokojit s tím, co prozradili samotní herci. Přečtěte si, co v posledních několika dnech prozradili.

Reklama

Nepřehlédněte

Stephen Amell ukazuje, že by i ve skutečném životě mohl být Green Arrow

Stephen Amell ukazuje, že by i ve skutečném životě mohl být Green Arrow

Herec Stephen Amell se během Red Nose Day zúčastnil soutěže American Ninja Warrior, aby přispěl penězi na charitu. Dokazuje, že i když je jen herec, tak toho hodně dokáže. Však se přesvědčte sami.

Nejlepší epizody páté série

Po Arrow k dalším seriálům ze stejného světa

Pokud jste se ocitli v situaci, že jste dokoukali seriál Arrow a nevíte, na co jiného se podívat, vaše první kroky by měly směřovat k seriálům The Flash, Vixen, Legends of Tomorrow a Supergirl, které přímo souvisí se seriálem Arrow a mají tak (částečně) společný děj!

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás