Constantine Constantine více jako od DC než VERTIGA

Constantine více jako od DC než VERTIGA

Constantine více jako od DC než VERTIGA

První epizoda seriálového Constantina je na světě. Sice s baloňákem a blonďatými vlasy, ale bez cigarety. Přečtěte si recenzi na nový seriál stanice NBC a podělte se s námi o svůj názor.


2 0
2.7.2014

John Constantine také známý jako Hellblazer je další postavou z mysli geniálního komiksového scénáristy, Alana Moora. V mnohých ohledech se Constantine podobá jeho autorovi. Také se zabývá nejrůznějšími okultními vědami, a pokud byste ho potkali na ulici, rozhodně byste ho neminuli bez povšimnutí. John Constantine také bojuje proti démonům, sestupuje do pekel a snaží se si tak vybojovat své místo v nebi. (Zjistěte více o této postavě!)


(fotografie ze seriálu)


Nejznámějším atributem této postavy jsou cigarety, kvůli kterým má rakovinou prolezlé plíce. Jenže v pilotní epizodě nového seriálu jsme se nedočkali ani jediné cigarety a bohužel nehrozí, že by si John vůbec kdy v seriálu zapálil (více o tomto problému se dočtete v článku Constantine jako nekuřák?). Tvůrci se absenci cigaret snaží vynahradit jinak přesným vyobrazením postavy zahrnující hnědý baloňák, blonďaté vlasy a Brita v hlavní roli. Jenže bohužel nic z toho celou situaci úplně nezachraňuje. Pokud jste viděli filmového Constantina v hlavní roli s Keanu Reevesem, jistě víte, že zde Hellblazer neměl blond vlasy, nenosil hnědý baloňák a ani ho nehrál Brit, přesto jste ale cítili dokonalé zfilmování komikové postavy. Jedním z faktorů byl samozřejmě skvělý herec v hlavní postavy, šmrnc a drsnost mu však dodávali právě cigarety.

Ovšem, i pokud bychom toto seriálu odpustili, přece jenom to není v rukách tvůrců, nejedná se o onoho mistra temných umění, na jakého jsme zvyklí z komiksů. Samozřejmě prostředí i skvělé vizuální efekty navozují navozují temnou atmosféru, Contantine, který má vše na háku a celková uhlazenost celého seriálu však veškerou atmosféru kazí.

Thumbnail Play icon

Pokud se na seriál ale podíváme i z druhé strany, pracují tvůrci, vzhledem k možnostem, s postavou a mytologií Constantina celkem vydařeně. Největší pochvala jim patří za překvapivě vydařené démony, kteří jsou děsiví tak, jak mají být. Divák cítí strach a hrůzu, ale není znechucen.

Přes předešlou značnou kritiku je důležité říct, že se jedná o celkem vydařený seriál, který rozhodně stojí za zhlédnutí. A zvláště pokud neznáte komiksovou předlohu, budete s Constantinem nad míru spokojeni. Jak napsalo vydavatelství CREW:

… je to spíš DCčkovský Hellblazer než Vertigovský. Ale Matt Ryan na tu roli dost sedne a koukat se na to dá. A doufejme, že se to s dalšími díly víc posune do hororu – alespoň na úrovni Supernatural.

Co na Constantina říkáte vy? Podělte se o svůj názor a nezapomeňte první epizodu ohodnotit a s ní i celý seriál.

Diskuze /16

Dragon94

Já jsem byl více než spokejen líbilo se mi to více než filmové zpracování. Matt Ryan do tý role fakt sedne. Je skvělý nahláškovaný a na první epizodu ukázali více než dost. Uvidíme jakým směrem se seriál vydá :-)

2.7.2014 | 21:32:33
RabidTS

A bola aj jedna slabá cigaretka :) 42:05

#3 TheDarkKnight
2.7.2014 | 23:14:34
TheDarkKnight

To ji ale jenom típal, ale lepší než nic. Tvůrci říkali, že se to budou snažit obejít. :) #2 RabidTS:

2.7.2014 | 23:28:17
monikash

Že by zasáhla tabáková lobby? Cigarety jsou přece zdravé a nezpůsobují rakovinu plic..... Pilot jsem ještě neviděla, ale když nemá všechno na háku kvůli umírání na rakovinu, tak co se mu děje jako nekuřákovi?

#5 Dragon94
3.7.2014 | 5:56:32
Dragon94

#4 monikash: No chová se úplně stejně, akorát se neřeší jeho rakovina. Nejspíš se to odehrává až potom co mu tu rakovinu vyléčili. V podstatě jediný co chybí je, že nemá cigaretu u ksichtu a nemá rakovinu. A ne za to můžou pravidla veřejnoprávní televize v USA.

#6 RabidTS #9 thalk
3.7.2014 | 6:07:43
RabidTS

No asi potom ako mu to vyliečili sa to odohrávať nebude vo filme si dal na konci žuvačku a vypadalo to tak že stým sekol a vo filme si svoju dušu zachránil len LÚ ho vrátil späť . Alebo mal takú malú recidívu ? :)#5 Dragon94:

#10 Dragon94
3.7.2014 | 8:29:42
jh666

Já jsem s pilotem nadmíru spokojen

3.7.2014 | 8:38:54
darkHannibal

Mě to teda kdovíjak nebavilo, uvidíme jak se to rozjede či nerozjede na podzim.

3.7.2014 | 14:50:42
thalk

#5 Dragon94: Seriál bych dějově posunul hodně před film. Teoreticky myslím, že hulit jak prokopnutý kamna začne v průběhu seriálu. Tady totiž Prvního ještě nenasral, ten počin ho teprve čeká ;)

3.7.2014 | 16:07:35
Dragon94

#6 RabidTS: On film s komiksem moc společného nemá.

3.7.2014 | 17:53:53
peto166

celkom zaujimavy pilot… som zvedavy ako sa to rozbehne… :)

4.7.2014 | 2:46:41
Alixe AB

Mně se taky pilot líbil.Matt Ryan je v téhle roli opravdu skvělý a sedí mu. Co se týká toho kouření,tak tam fakt chybí…ale já počítám s tím(jak už tady bylo řečeno),že nakonec začne kouřit jak fabrika :D(musííí)

4.7.2014 | 16:37:41
Gae

Zajímavé, uvidíme co s tím provedou dál. Zatím za jedna!

5.7.2014 | 18:11:29
bara.arab

no nevím, moc mě to nechytlo…a hlavní hrdina je mi nesympatický…u­vidíme jak se to bude vyvíjet dál.

7.7.2014 | 11:39:57
Danielle9

pilot sa mi veľmi páčil, som zvedavá ako to pôjde dalej, a herec, ktorý ho hrá mi je sympatický:-) Tak želám, nechs aseriálu darí.

7.7.2014 | 23:32:35
tigy

Nuž, tešila som sa na to, ale moc ma to neohúrilo, dokonca som cca v polovici zvažovala, či to vôbec dopozerám, dosť nuda a k tomu otrasný zvuk… Škoda :(

14.7.2014 | 20:21:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Constantina a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

SHRNUTÍ

Ohlédnutí za finálem Constantina

Ohlédnutí za finálem Constantina

Možná poslední epizoda první série, možná poslední epizoda vůbec. Tak či tak v následují­cích měsících Johna Constantina vídat nebu­deme. Můžeme se tedy alespoň ohlé­dnout za první sérií a jejím koncem.

Arrow a Constantine spojili síly


Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

HLÍDEJTE SI NÁS