Designated Survivor Tom Kirkman

Tom Kirkman

Tom Kirkman

Ministr pro místní rozvoj Thomas Kirkman se stal prezidentem poté, co na Kapitol při Zprávě o Stavu Unie zaútočili neznámí teroristé. Tom byl po dobu prezidentova projevu jmenován „určeným přeživším“, a tak se poté, co celá vláda zemřela, stal novým prezidentem.

Sezóny 1
2016 -


Prezident Kirkman musí teď nejen dát dohromady novou vládu z naprosto ničeho, ale zároveň postavit na nohy americký národ a přitom najít ty, jež jsou za tento bezprecedentní útok zodpovědní. Navíc se musí bránit všudypřítomným oportunistům, machinacím a spiknutím, které probíhají za jeho zády.

Tom Kirkman vystudoval Cornellovu univerzitu a stal se územním plánovačem na ministerstvu pro místní rozvoj, kde to dotáhl až na ministra. Původně tento post přijmout nechtěl, ale jeho manželka Alex ho přesvědčila. Je registrovaný nezávislý, není spřízněný s žádnou stranou.


Novopečený prezident je ze začátku přemožen tíhou situace a zodpovědnosti, která padla na jeho bedra. Postupně však dává najevo, že není radno si s ním zahrávat a že vrchním velitelem je tu on. Valí se na něj jedna krize za druhou a on se s nimi více či méně vypořádává, zatímco řeší to, že v Bílém domě by mohl být zrádce, který stojí za útokem na Kapitol.

Po antentátu, který je na něj spáchán, leží nějakou dobu v nemocnici, kde se pomalu uzdravuje, a také se konečně setkává s Hannah Wells, která mu sdělí závažné informace o Peteru MacLeishovi, který je momentálně úřadujícím prezidentem. Tom se musí spolehnout na velitele své ochranky, Mikea Rittera a také na Kimble, která sice neví, co se děje, ale prezident jí dá za úkol Petera hlídat. Ač spolu ze začátku neměli dobrý vztah, pomalu mezi nimi vzniká důvěra.

Kiefer Sutherland jako prezident Thomas „Tom“ Kirkman. Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lex Luthor

Jack Bauer je v nové roli presidenta výborný, myslím, že mu i sedí více, než jen jako řadový agent CTU.

12.12.2016 | 20:11:28
ozzi16

Jack Bauer Kirkman je výborný. Konečně dostal postavení, ketré mu za těch 10 Perných dnů a Afriku náleží. Uvidíme, jestli dostane do ruky bouchačku. Jeho manželku ale měla hrát Julia R.

1.12.2016 | 20:46:08
ShayLover

Je vynikající

16.10.2016 | 22:23:20
komcus

Takovýho prezidenta by si měli Amíci zvolit. :D

webmaster
14.10.2016 | 0:09:07
Jamis

Za mě prezident jakého bych si přál

11.10.2016 | 19:46:28
valasek

Tom je výborný.

webmaster
10.10.2016 | 1:39:34
Jirka 007

Je skvely

9.10.2016 | 21:47:36
Lucifrid

Kiefer, sakra! Tohle je muj vysněnej Jack Ryan.

webmaster, korektor
9.10.2016 | 19:20:01
Kendal

Des.

9.10.2016 | 7:57:49
KevSpa

Damn it.

webmaster, korektor
9.10.2016 | 6:56:07

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Designated Survivor a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Recenze

Designated Survivor očima redaktorů Edny

Designated Survivor očima redaktorů Edny

První série politického thrilleru s Kieferem Sutherlandem v roli amerického prezidenta je za námi. Nastal tedy čas zhodnotit divácky nejúspěšnější novinku stanice ABC v naší redakční recenzi.

Druhá série

Paulo Costanzo novým hereckým přírůstkem

Paulo Costanzo novým hereckým přírůstkem

S blížícím se začátkem natáčení druhé řady Designated Survivor byl ohlášen příchod první herecké posily. Jednu ze stálých nových postav ztvární Paulo Costanzo, známý ze seriálů Royal Pains či The Expanse.

Nejoblíbenější postavy

Nepřehlédněte

Virginii Madsen už ve druhé řadě neuvidíme

Virginii Madsen už ve druhé řadě neuvidíme

Pokud jste si oblíbili kongresmanku Kimble Hookstratenovou, máme pro vás smutnou zprávu. Ve druhé sérii už se neobjeví. Virginia Madsen to oznámila na svém Twitteru.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás