Dexter Popis

Dexter

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.


Zabili jste někdy někoho? Znásilnili jste někdy někoho? Ublížili jste někdy dítěti? Sedí na vás popis „zločinec, který nikdy za své činy nezaplatil tak, jak měl“? Pak se bojte. Protože Dexter si pro vás přijde. A dostane to, po čem touží. Vaši smrt.

Miami je plné kriminálních živlů a ne se všemi se umí policie vypořádat. Proto je tu Dexter, aby ty nejšpinavější z nich poslal tam, kam patří – rozsekaní na kousky v igelitovém pytli na dně oceánu.


Hlavní hrdina Dexter Morgan (Michael C. Hall) utrpěl v mládí silný traumatický zážitek, kvůli kterému je tak „narušený“. Musí zabíjet. Je to jeho droga. Díky svému pěstounskému otci Harrymu (James Remar) však toto nutkání dokázal usměrnit jen k zabíjení špatných lidí, kteří svým chováním zapadají do kodexu, který Harry Dexovi svěřil. Ten teď se svojí sestrou Deborah (Jennifer Carpenter) pracuje u miamské policie – on jako znalec krve, ona je právě přeřazena na oddělení vražd.

Čím více obětí má Dexter na svědomí, tím více se snaží pátrat po své minulosti, zahalené mlhou. A zahalené právem. Odhalení by mohla být šokující.

Ve vedlejších rolích se objevují Liza Benz, Yvonne Strahovski, Lauren Velez, Johnny Lee Miller, Colin Hanks, Keith Carradine, Edward James Olmos, Ray Stevenson a další.

Seriál měl premiéru 1. října 2006 na stanici Showtime, kde se dočkal osmi sérií. Skončil 22. září 2013. Vznikl podle knižní předlohy spisovatele Jeffa Lindseyho, tvůrci seriálu jsou James Manos, Sara Colleton a Clyde Phillips, které pak postupně vystřídali Clyde Phillips, Chip Johannessen a další. Dexter byl oceněn 40 cenami, mezi něž patří i dva Zlaté glóby pro herce Michaela C. Halla a Johna Lithgowa.

FOTO: Showtime .*

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hafacek

u me #1 serial vsech dob!

30.11.2016 | 14:04:58
iHyi

Dexter je jedinečný seriál, originální a napínavý. Do čtvrté řady stoupá k vrcholu. Pak stagnuje a pak pomalu klesá, až, v samotném závěru naprosto spadne pod úroveň, která ho není hodna. A je to škoda.

webmaster
6.11.2016 | 11:07:32
_VTEC_

Nemám rád kriminálky, ne doslova je nesnášim pro jejich trapnost kdy v odraze odrazu vidí stín, který se stokrát zaostří a mají obličej vraha i se jménem na čele. Ale tohle je něco naprosto jedinečného. Seriál přesně popisuje jak policejní práce doopravdy není úplně stoprocentní a často kvůli nedostatku důkazů nemůže policie vraha zatknout i když ví že to je on. A tak nastupujde Dexter a jeho když to tak nazvu „cit pro spravedlnost“ :D

10.10.2016 | 11:26:19
Phical

Parádní seriál, ačkoli kvalita šla s časem dolu to se musí nechat. První řady jsem si opravdu užíval jako něco poutavýho, zajmavýho a hodnýho shlednutí. Poslední řada pro mě byla spíš utrpením, který jsem dokoukal spíš ze setrvačnosti a oblibě k seriálu než proto, že by to byla nějaká hitparáda. Konec mě popravdě nijak nenadchnul a doved bych si představit i lepší… Každopádně Dexter je i přes tohle všechno skvělej seriál a plných 100% si rozhodně zaslouží.

2.10.2016 | 10:19:20
Lucifrid

I přes to finále a menší skluz kvality ke konci ho stejně hodnotím jako jeden z nejlepších seriálu vůbec. Ano, finále zanechalo hořkou příchuť, ale tu genialitu hlavně první a čtvrté řady nic nevezme. Dexter byl skvělý, ale Debra ještě lepší, skvěle napsaná postava. Klidně si to někdy pustím poněkolikáté znova, tohle je prostě špička seriálové tvorby.

webmaster, korektor
3.7.2016 | 14:21:19
jajush

Ze začátku se mi to líbilo, ale najednou míň a míň a nakonec jsem zjistila, že už to nesleduju. Skončila jsem uprostřed třetí série

webmaster
13.1.2016 | 20:12:41
Polinius

Začátek za 100% později už ne.

23.7.2015 | 8:18:58
Lefty

Od začátku skvělý seriál s velmi, velmi, ale velmi bídným koncem!

22.7.2015 | 17:25:22
Daydreamer54

Tak ne každá řada byla špičková, což je pochopitelné. ale stejně je to nad slunce jasných sto procent :-)

14.6.2015 | 13:16:34
Samgar

Nedokoukal jsem poslední sérii.. Ale jo, nějakej náboj to mělo.

31.5.2015 | 21:16:11

Hlídejte si nás

Stav překladu

Epizoda S08E12: Remember the Monsters?

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Reklama

Sérioví vrazi

Narozeniny

Ty Mattson

Ty Mattson