Divergent (Divergence) Popis

Divergent

Divergent

Chicago obklopuje močál a ostnatý drát. Společtnost je rozdělena do pěti frakcí a to na Mírumilovné, Sečtělé, Odevzdané, Neohrožené a Upřímné. Beatrice Prior se narodila v Odevzdanosti a teď, stejně jako i všichni ostatní šestnáctiletí, si musí zvolit frakci, ve které stráví zbytek svého života…


Knižní sága Divergence je dílem mladé americké spisovatelky Veronicy Roth. První díl vyšel v USA v roce 2011, jde o trilogii. Na český překlad jsme nečekali dlouho, první kniha se do našich knihkupectví dostala v roce 2012. Názvy knih jsou: Divergence (Divergent), Rezistence (Insurgent) a Aliance (Allegiant).

Už po svém vydání se první kniha setkala s kladnými recenzemi a vyšplhala se do žebříčku bestsellerů. Kladně o ní psali např. The New York Times, Entertainment Weekly, Booklist, Common Sense Media a další. Již v roce 2011 zakoupil Summit Entertainment práva ke zpracování filmové adaptace, které jsme se dočkali v roce 2014. Světová premiéra filmu Divergent se konala18. března 2014 v Los Angeles. Film produkovali Lucy Fisher, Pouya Shabazian a Douglas Wick; scénář sepsali Evan Daugherty a Vanessa Taylor. V hlavních rolích se objevili méně i více známí herci: Shailene Woodley (Tris), Theo James (Čtyřka), Zoë Kravitz (Christina), Ansel Elgort (Caleb), Maggie Q (Tori), Jai Courteney (Eric), Miles Teller (Peter) a Kate Winslet (Jeanine).

Hodnocení

Seriál ještě neběží, tedy zatím není co hodnotit.

Aliance

3. díl knižní trilogie od Veronicy Roth

Světová premiéra 1. části: 10.3. 2016

Systém frakcí je rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. Zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala…

V ČR vydává nakladatelství CooBoo.

Trailer k Alianci

Reklama

Novinky k Alianci

Poslední film změnil název a dostal nové logo

Poslední film změnil název a dostal nové logo

Série Divergent jde proti zaběhnutým hollywoodským kolejím, kdy se poslední díly podobných ság dělí na „část 1“ a „část 2“. Názvy finálního knižního dílu byly pro filmovou podobu změněny na Allegiant a Ascendant a každý má i jiné logo. Změny schválila i autorka knih.

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás