Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) Shrnutí a postřehy k epizodě The Good Man

Shrnutí a postřehy k epizodě The Good Man

Shrnutí a postřehy k epizodě The Good Man

Finále první sezóny Fear The Walking Dead je za námi, pojďte si tak zrekapitulovat, co jsme se dozvěděli a co nás možná bude čekat v další sezóně. Pokud jste epizodu prozatím neviděli, přečtěte si článek později.


15 0
11.10.2015

Fear The Walking Dead nás přeneslo, po pěti letech sledování seriálu The Walking Dead, zpět na začátek apokalypsy. Pomalu nás vedlo, společně s několika rodinami, útrapami, se kterými se museli někteří (šťastnější) obyvatelé západního pobřeží potýkat. Celou sérii jsme tak sledovali, jak se obyčejný život mění v chaos, strach a jak se z lidí, které potkáváte na ulici, v práci nebo škole, stávají ti, na jejichž rozhodnutích může záviset váš život.

Co se stane s dobrým člověkem?

Jak jsme mohli vidět mnohokrát v The Walking Dead, být dobrým člověkem se ne vždy vyplácí. Především když stojíte na začátku rozkladu společnosti. Pravidla se změnila a vy jste uprostřed chaosu, ti, kteří se tomuto novému pořádku dokáží přizpůsobit rychle, mají větší šanci na přežití, podobně jako Nick nebo Strand – tajemný muž z minulé epizody. Ti, kteří si naopak odmítají připustit změnu, zejména Travis, skončí zlomení.


Několik posledních epizod jsme pozorovali, jak si Travis odmítá připustit, že společnost je v rozkladu – slepě věří armádě, odmítá zastřelit chodce, nechává Andyho jít. Tehdy si však poprvé uvědomí, jakou fatální chybu mohlo jeho rozhodnutí mít. K tomu se však vrátíme později. Proč by Andy chtěl místo Daniela, který jej mučil a jeho paže byla znetvořená, zabít jeho dceru Ofelii?

Andy, jak sám řekl, byl dobrým mužem, který byl mučen – chtěl rodině pomoci a jeho dobrá vůle byla zneužita, Daniel jej zlomil a stejně jako Daniel věděl, že jej nemůže nechat na živu, tak i Andy věděl, že to nemůže nechat jen tak být. Proč tedy vystřelil na Ofelii? Vysvětlení je jednoduché, smrt dcery by byla pro otce daleko větším utrpením, než jeho vlastní. Čímž se vracíme zpátky k Travisovi a jeho vrhnutí se na Andyho. Travis se snažil být dobrým člověkem, když Andyho propustil, jenže teď je krev na jeho rukou a v tu chvíli mu všechno došlo, Andy porušil slib, tak mu Travis zlomil nos. Už v této chvíli můžeme vidět, jak se Travis pomalu láme. Jenže to horší ještě přijde.

Zlom

Když Liza odhalila svoje kousnutí, věděli jsme, co přijde. Liza požádala Madison, aby se ujistila, že se nevrátí jako chodec (čímž tak potvrdí to, co si hlavní postavy doteď mysleli). Můžeme tu vidět jistou podobnost s třetí epizodou, kdy Madison požádala Lizu o totéž, kdyby se to stalo. V obou případech do prosby vstoupil Travis – jenže tentokrát to nemohl jen tak nechat být.

A právě v této chvíli je Travis na dně víc, než kdy dřív. Nejen proto, že musel zabít svoji bývalou manželku, ale zejména kvůli tomu, že se nedokázal postarat o svoji rodinu, o což se snažil od prvního dílu. A teď na něj dopadla tíha zklamaní a pomalu jej drtí. Na to, zdali Travis bude v druhé sérii díky tomu silnější a rozhodnější nebo se více stáhne do sebe a bude mít nezdravý strach, si budeme muset chvíli počkat.

Srovnání Travis – Daniel – Strand

Epizoda nám nabídla i zajímavé srovnání mezi třemi postavami. Travis a Daniel – oba dva milují své rodiny, ale postarají se o ně úplně jiným způsobem. Na konci je však Travis v podobné situaci jako Daniel, oba dva ztratili svoje (ex) manželky, avšak pořád jsou mezi nimi rozdíly. Na druhou stranu tu máme Stranda, který nemůže být víc rozdílný. Travis se snaží všechny okolo potěšit, naopak Strand využívá pomoci ostatních pouze ve svůj prospěch.

Nejvíce je to zřejmé samozřejmě v okamžiku, kdy Strand a Nick prchají z klecí, kdy nechce plýtvat čas na pomoc ostatním, kdežto Travis bez váhání osvobozuje všechny ven. Ano, mohlo by se namítnout, že je to výměnou za informace, ovšem, to by Travis mohl zlomit zámek u jedné klece, skupina však propouští všechny.

Rodina

Koncept rodiny se v apokalyptickém světě rozpadá. Liza se na začátku snaží přesvědčit doktorku, aby s sebou mohla vzít svého syna Chrise, Travise a ostatní. Exnerová jí však položí otázku – koho pokládáme za rodinu – krev nebo pouto? To je důležitá otázka. Jak jsme několik epizod zpátky viděli, rodinu už netvoří pouze pokrevní svazek, ale čím dál lidé za svoji rodinu pokládají ty, se kterými mají pouto – stejně jako Rickova skupina v The Walking Dead, tak Travis za část své rodiny považuje i Ofelii a Daniela.

Krátké postřehy

Také jste v poslední scéně čekali přílet stíhaček, které odpálí město? Nejste sami. Nejspíš jsme to čekali všichni a paradoxně proto se tak nestalo.

Jak jsme se dozvěděli, Abigail není žádná žena, ale loď, na kterou se naše skupina bude chtít dostat v příští sérii.

Vojáci nebyli připraveni na to, že by se tak velké stádo chodců mohlo dostat až k vnitřní hranici, to a ústup armády znamenal rychlý konec pro bezpečnou zónu. Podceňování situace, když pár kroků od nich je stadion, kde bylo nejspíš několik tisíc chodců se zdá hodně hloupý.

Proč Madison a ostatní nevarovali sousedy před vyčištěním města? Ofelie měla velmi jasný názor – protože když odváděli jejich rodinu, nikdo se armádě nepostavil. Madison s ní nejspíše souhlasí, ale pravděpodobně za tím stálo ještě sbalení se bez povšimnutí armády, která by mohla začít klást otázky a rodina by tak neměla mnoho šancí dojet si pro své blízké.

Talking Dead bylo zmíněno, že Madison má lehce jižanský přízvuk. Mohla by tak být příbuzná s někým z našich hrdinů z The Walking Dead?

V pondělí se na AMC dočkáme prvního dílu šesté série The Walking Dead a budeme ho společně s vámi sledovat v dalších postřezích. Prozatím nám do komentářů můžete dát vědět, jak si myslíte, že bude druhá série Fear The Wlaking Dead pokračovat a zdali ji budete sledovat.

Foto: AMC

Diskuze /19

zabijak

určitě jí budu sledovat nevíte kdy bude

#2 chir
11.10.2015 | 16:56:55
chir

#1 zabijak: Prozatím dostupné informace jsou tady http://www.edna.cz/…druhe-serii/ :) Ale řekla bych, že podobně, jako první série – na konci prázdnin 2016.

webmaster
11.10.2015 | 17:03:21
barahir

Příští rok by to mohlo jít už na začátku prázdnin, vzhledem k většímu počtu dílů a aby se to pak nekrylo s TWD.

redaktor
11.10.2015 | 17:31:44
Hortenzie

me se tedy cela serie libila.. jen doufam ze to nebude ze se na Abigei dostanou v prvnim díle a pak budou porád výpavy pro zásoby … to uz by bylo skoro jako Last Ship… no uvidime ale urcite vim ze se uz ted tesim :-)

11.10.2015 | 19:44:49
KarlCZ

Celá série byla super, jen mě mrzí, že bylo pouze 6 díllů. Počátek zombie apokalypsy by se dal tak rozvinout, osobně jsem čekal pomalejší rozjezd, více překvapených lidí, více vyděšených lidí, více záběrů na lidi, kterým jejich běžné životy nečěkaně naruší horda zombie. Ke konci jsem měl dojem, že už to moc zabýhá k rovině, jenž nastolilo The Walking Dead a zaznamenal jsem jistou uspěchanost. Např. kde se vzala ta horda zombii? Co se stalo jiným lidem? Co na to prezident? :D Pro příští řadu bych víc doporučil držet se toho, pro co Fear The Walking Dead bylo natočeno, tj. zobrazit počátek apokalpsy a více se na ni zaměřit jako na celek a ne „dostali jsme se z města a jdeme do přírody…tam budeme lovit zvířátka a sem tam zabijeme walkera…“

11.10.2015 | 21:00:11
ori

Na 2. sériu sa veľmi teším a určite ju budem pozerať. Podľa mňa bude mať premiéru hneď po skončení 6. série TWD a skončí prd začiatkom 7. série (ktorá síce nebola potvrdená ale určite bude). S tou loďou a chodením po zásoby, tak som sa stretol s negatívnymi ohlasmi ohľadom 4. série TWD, kde práve že chceli vidieť, ako postavili tie ohrady pre zvieratá, odkiaľ mali zvieratá a ako zbierali zásoby (čo by bola nuda) ale možno sa práve týmto smerom vydá FTWD. Tiež som čakal záver bombardovaním mesta :D

11.10.2015 | 21:59:46
tom99

Fear the Walking Dead je pro mě určitě zklamání, čekal jsem zcela jiný úhel pohledu na začátek apokalypsy…

webmaster
11.10.2015 | 23:01:05
Xelis

Možná mám úplně blbý dotaz :) ale co to bylo v moři na konci při leteckém záběru na loď, to je jako bordel, nebo jsou v LA korály?

#10 TerezaPokorná
12.10.2015 | 9:22:28
TerezaPokorná

#9 Xelis: To budou asi řasy nějaký :)

12.10.2015 | 10:01:42
stosik

To nebudou řasy. Dali to na konec série, a ukázali to potom, že řekli, že půjdou na tu loď. Takže to spíš zobrazuje velký problém při cestě na Abigail.

12.10.2015 | 10:27:51
TerezaPokorná

já to četla na americký skupině Fear the walking dead, nějakej kluk co bydlí v LA psal,že jsou tam tyhle řasy normální,tak nevim, uvidíme :)

#15 Piere
12.10.2015 | 11:23:56
Xelis

Zprvu jsem si myslela, že to budou těla, ale pak dál to vypadalo jako kovošrot :D. Tak řasy mě nenapadly, si říkám taková krásná zátoka, drahý domy … a takovej humus .))

#14 TerezaPokorná
12.10.2015 | 11:39:41
TerezaPokorná

#13 Xelis: těla mě napadly jako první no :D

12.10.2015 | 11:52:20
Piere

#12 TerezaPokorná: Je to tak kolem celýho pobřeží – studený moře a špinavý od řas a odpadků v nich :)

12.10.2015 | 23:59:14
ori

Normálne riasy :D len ten záber dali tak do mora, lebo nevedeli, ako lepšie to zakončiť a malo to naznačovať smer ďalšej série :D

14.10.2015 | 17:42:52
REALITAGLENJEMRTVEJ

Ten článek psalo nějaké děcko? Vždyť je to normální stupidita, co tu píše. :D

#18 ori
28.10.2015 | 23:02:06
ori

#17 REALITAGLENJEMRTVEJ: Máš pekné meno :D súhlasím s ním :)

29.10.2015 | 17:17:49
mia28

Tak teda nevím… Čekala jsem od FTWD něco víc… Po první sérii jsem zklamaná. První dva díly ještě OK, ale pak už mi to přišlo jak TWD s horšími postavami… TWD jsem zatím zvládla do cca půlky pátý s. a už mě to dost nudí, pořád to samý na jedno brdo, FTWD mělo rozhodně potenciál, ale obávám se, že to scénáristi zase zazdí a bude z toho prostě jinej zombie survival aka Travis a jeho rodina… Škoda, škoda.Nicméně Alycia a Frank mají u mě za jedna. Nevím, jestli se pustím do druhé série FTWD, momentálně na to nějak chuť nemám, ten svět (F)TWD už nějak nudí…

3.2.2016 | 13:58:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E08: Children of Wrath

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @L0newolf a @Xavik

Překlad sedí na verze Fear the Walking Dead:

 • … S03E08 HDTV x264-SVA
 • … S03E08 720p HDTV x264-AVS
 • … S03E08 HDTV x264-FLEET
 • … S03E08 720p HDTV x264-FLEET
 • … S03E08 1080p HDTV x264-BRISK
 • … S03E08 CONVERT WEB h264-TBS
 • … S03E08 1080p CONVERT WEB h264-TBS
 • … S03E08 WEB-DL x264-RARBG
 • … S03E08 720p WEB-DL RARBG
 • … S03E08 1080p WEB-DL RARBG
 • … S03E08 WEBRip x264-RARBG
 • … S03E08 1080p AMZN WEB-DL VLAD

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás