Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) Shrnutí a postřehy k pilotní epizodě

Shrnutí a postřehy k pilotní epizodě

Shrnutí a postřehy k pilotní epizodě

Pilotní díl spin-offu k seriálu The Walking Dead je za námi. Co nového nám ukázal Fear the Walking Dead a jak moc je podobný svému staršímu sourozenci? Pojďme se podívat na shrnutí a postřehy k prvnímu dílu. Pokud jste jej neviděli, přečtěte si článek pro jistotu později.


21 0
26.8.2015

Bude to už pět let, co jsme poprvé sledovali konec civilizace očima Ricka Grimese, jenž se probudil z kómatu do zuřící zombie apokalypsy v seriálu The Walking Dead. V pondělí ráno jsme však sledovali nadcházející události trochu jinak, z pohledu Nicka Clarka. A právě první řada spin-offu by se měla věnovat propuknutí apokalypsy na západním pobřeží. Jak se bude nákaza šířit a jak rychle se civilizace začne hroutit budeme i tentokrát rozebírat ve shrnutí a postřezích. Pojďme se tedy společně podívat na pilotní díl Počátku konce.

Strach

Ať už se nám pilotní epizoda líbila či ne, musíme si uvědomit jednu zásadní věc. Ačkoliv měla první série The Walking Dead stejný počet dílů, jako má její mladší sourozenec Fear The Walking Dead, zasazení seriálu je zcela jiné. Oproti The Walking Dead, kde jsme s napětím sledovali to, jak se Rick vypořádá s probuzením do post apokalyptického světa, Fear The Walking Dead se zaměřuje na soumrak civilizace, tedy na první známky nákazy, neinformovanost veřejnosti, kolaps infrastruktury a samozřejmě na chování jednotlivců, jejichž chyby budou mít dozajista fatální následky.


Pokud tedy očekáváte hordy chodců, kteří útočí na Los Angeles, možná tento seriál nebude tak úplně pro vás. Série The Walking Dead byla vlastně vždy o lidech a jejich vypořádáním se s různými nebezpečími post apokalyptického světa, nikoliv seriál o tom, kdo zabije nejvíce chodců.

Drogy

Mnoho lidí se možná podivuje nad tím, proč jeden z hlavních charakterů je drogově závislý člověk. Když si však trošku poodstoupíme a uvidíme celý obraz, je to pro příběh vlastně hodně podstatné a něčím nové. Realita všedního života se rozpadá a nikdo tomu nechce uvěřit. A teď si představte být v kůži feťáka.

Už úvodní scéna, kdy se Nick probouzí v kostele a hledá svoji přítelkyni, zatímco ona požírá ostatní, ho nechává zmateného. Má halucinace nebo se děje něco skutečně šíleného? Všimněte si záběrů na Nicka těsně před tím, než ho srazí auto. Nejen že je kamera hodně roztřesená, ale i pořádně rozostřená, což by mělo simulovat jeho stav mysli, na hraně drog a reality.

Pro The Walking Dead je typické, že důležité postavy si prochází osobními dramaty. Jen si vzpomeňme na Daryla nebo Carol, v současné sérii dvě nejdrsnější postavy v seriálu. Zdá se tak, že Nick s námi přece jen chvíli zůstane a jeho závislost bude mít dozajista významnou roli pro to, kam se bude děj ubírat.

Apokalypsa online

To, co Fear The Walking Dead může oproti The Walking Dead přinést nového a zajímavého je „živé streamování“, alespoň na samotném počátku. Jsme na začátku 21. století, kdy všichni mají mobilní telefon a přístup na internet, zprávy o podivné epidemii se potichu šíří z okolních států (ví autority něco víc, ale informace, v rámci předcházení paniky, nevypouští ven?), ale společnost zvyklá na hoaxy jim nevěnuje příliš pozornosti (vzpomeňme si třeba na dva roky starou zprávu o droze zvané Bath salt, která údajně měla lidi měnit v zombie, tedy s výjimkou toho, že ve světě The Walking Dead není pojem zombie vůbec pop-kulturně užívaný).

Thumbnail Play icon

Pro nás jako diváky pak může být zajímavé sledovat bonusy, kterých se dozajista ještě dočkáme. Jedním z prvních je nahrávka, kterou Travis, Madison, Alicia a její spolužačky sledovali na internetu, kdy, k jejich zděšení, museli policisté do chodce vypálit celý zásobník, než ho složili poslední střelou – do hlavy.

Rodina

Pokud se ještě znovu podíváme na paralelu Fear The Walking DeadThe Walking Dead, ústředním motivem nám zůstává rodina. První polovinu epizody je nám nastíněna situace dvou rodin, které dohromady spojuje otec a zároveň i nevlastní otec, Travis Manawa. Ten bude na začátku apokalypsy muset chránit rodiny hned dvě, což může přinést mnoho těžkých rozhodnutí. A stejně jako Rick se bude snažit všechny ochránit, otázkou zůstává, zdali se mu to podaří?

Nákaza

Jak už nám Robert Kirkman prozradil pravidla zůstanou stejná, jen se o nich postavy budou dozvídat jiným způsobem. O nákaze jsme toho moc ve The Walking Dead nevěděli, až do druhé série, kdy nám byla předložena myšlenka „všichni jsme nakažení“. Pozorný divák si už ve Fear The Walking Dead mohl všimnout toho, že chodcem se lidé nestávají pouze po kousnutí. Po tom, co Nick zastřelil Calvina jsme jej o pár chvil viděli na nohou s příznačným vrčením, stejně tak Glorie, která neměla žádné známky po kousnutí – nejspíš se předávkovala, na což umřela a posléze se přeměnila.

Tvůrci si s námi ovšem pohrávali celou pilotní epizodu, jelikož víme, jak se nákaza šíří, tak toho jak se patří využili. Kdo také čekal, že pán, kterého přivezli do pokoje vedle Nicka se každou chvíli promění? A když už jsme u něj, nebylo zvláštní chování personálu po tom, co pán začal kolabovat a jejich jasné instrukce „Dobrá, musíme toho muže okamžitě převést dolů.“? Není v nemocnici již nějaké speciální oddělení, kam se posílají lidé nakažení tou zvláštní chřipkou, ale veřejnost o tom není informována?

Jak se vám líbila pilotní epizoda a všimli jste si nějakých dalších věcí? Myslíte si, že Cal přece jen pokousal Madison? A jakou budou mít chodci přezdívku na západním pobřeží? Dejte nám vědět do komentářů.

Foto: AMC

Diskuze /46

Fifipek

Přiznám se, že z toho mám dost rozporuplné pocity :/ Očekávání byla velká, možná až moc velká. Obecně ale od pilotu očekávám hodně. Pilot by měl zaujmout, vtáhnout do děje a to se tady tedy aspoň u mě nestalo. Srovnání s Walking Dead se neubráníme a ve své podstatě i díky tomu si Fear nemusí asi dovolit mít tak poutavý pilot jako by to bylo u nového seriálu. Mám problém i s postavami, které mi tedy moc sympatické nejsou a v případě Nicka mám vysloveně antipatie. Nejsem ani fanoušek rodinného dramatu na této platformě. Je tu samozřejmě velký prostor pro děj, který může chytnout úplně jiný směr a akci, ale zatím se tedy žádné wow nekoná ani náhodou. Pokud to bude pokračovat v duchu pilotu, tak bych se nedivil, aby to nedopadlo jako u spin-off u Criminal Minds.

#8 chir
26.8.2015 | 18:07:55
Kratos93

sakra … to jsem si vůbec neuvědomil ,v té nemocnici jak jej okamžitě převezli „dolů“ … podle mě mají už nějaké nařízení co dělat.

26.8.2015 | 18:10:33
ked

Dobré shrnutí, vtipný dodatek – nechtě se mi epizoda spustila dvakrát a první scéna v kostele a monolog Nicka se mi opakoval dvakrát rychle po sobě, celou dobu jsem si myslel, že je to tak i v epizodě než ta celá scéna neskončila :D

26.8.2015 | 18:16:27
Aprok

Na začátku v tom kostele kdyby jste si všimli tak když nick mluví na Glorii ona má v sobě zabodnutej nůž v hrudi hned sem si toho všimnul a smál se moc xD tak že jí nikdo zabil ale poprvé sem si myslel že by ona byla první zombie díky těm drogám co jí dal ten černoch ale to je blbost pač hned na žačátku říkali že je hafo lidí nemocnejch a že mají horečky atd.. tak že z drog by to nebylo :D :D jinak Nick je smažka ale ten herec je fakt dobrej :) ten to přežije a v 7 sérce TWD se srází s Rickem atd… :D :D

#6 Aprok #7 Patty01 #15 Kafka Tamura
26.8.2015 | 18:18:35
Stardos

Podle mně ji nekousl , četl jsem popisy k jednotlivý epizodám a ty nějaký časový posun mají

26.8.2015 | 18:21:15
Aprok

#4 Aprok: a největší výtlem sem dostal když sem zaslechl že českej překlad je Počátek konce :D :D :D

26.8.2015 | 18:21:39
Patty01

Zatím z toho mám smíšené pocity, vyloženě mě to nenudilo ani nijak extra nenadchlo. Na začátku to na mě chvílemi bylo až moc velké rodinné drama, ale druhá půlka naštěstí nabrala trochu svižnější tempo. Každopádně nebudu odsuzovat po pilotním díle, počkám si na další díly. Hlavně doufám, že se někdy dočkáme vysvětlení toho, jak ta nákaza vlastně vznikla, protože tohle mě zajímá už od první série TWD.

#4 Aprok: Jo, herec, co hraje Nicka je fakt dobrý, věřila jsem mu každý slovo.

26.8.2015 | 18:31:26
chir

#1 Fifipek: Mám podobné rozporuplné pocity, já teda očekávání neměla, ale i tak. Osobně si myslím, že za to může především špatné vykreslení postav. Máme tu uprostřed dvou rodin otce, který se všechno snaží napravit a působí nepřirozeně kladně, stejně tak jako Madison. Naopak děti jsou problémoví puberťáci, tečka. Na to, kolik měli prostoru působí naprosto prkeně a hodně jednoduše napsané, přitom TWD stojí na zajímavě zpracovaných postavách.

#11 Fifipek
webmaster
26.8.2015 | 18:39:17
Reaper

Za mě musim říct docela velké zklamání. Co to má být? Zombí (Gloria)se ukáže, sežere dva lidi a beze slova zmizí? Takže policie, armáda, nemocnice a další složky o nich ví a snaží se po nich uklízet, aby si nikdo ničeho nevšimnul? To jako fakt? Jenom v USA je denně přes 7k umrtí a to nepočítám propukající apokalipsu, která tohle číslo asi bude trochu zvedat. :-) Pochibuju, že by to stíhali uklízet. :-D Takovejhle začátek bych si teda nepředstavoval. Měli to udělat jako rychle postupující lavynový efekt z nějakého epicentra propuknutí nákazy. To by vypadalo daleko realističtěji než tohle. Vyjma tohohle by to mohlo vypadat obstojně. Obsazení docela fajn až na Travise, doufám že zhebne brzo protože tohohle herce vážně nemám rád. To tam nemohli vybrat někoho jinýho.

#13 V Ales #45 TheseusCZ
26.8.2015 | 19:01:45
dadino8

Mne sa náhodou tento pilot pozdáva…nielen on ale aj celý seriál…TWD u mňa išiel trochu dole…už mi to príde len ako súťaž o to kto zabije najviac a čo najefektívnejšie „chodcov“…takže vnesenie troška deja do toho sa mi pozdáva, čo sa prinesením tohto spin-offu zrejme stane. Nie žeby TWD nemal dej ale bude to o inom a zároveň o tom istom…a už som si tak nejak zvykol aj na postapokalyptický život a stále to isté dokola…tu je to aspoň teda na začiatku zasadené do modernej doby.....takže za mňa good ;)

26.8.2015 | 19:19:51
Fifipek

#8 chir: Ono co si budeme povídat, ale Walking Dead vyloženě těží ze spousty zajímavých postav, takže si zde každý vybere svého „hrdinu“. Ve Fear jsou zatím jen 4 postavy a to extra nijak zajímavé…jak říkám, dám tomu šanci ale nadšený z toho zatím tedy rozhodně nejsem

#14 TheDarkKnight
26.8.2015 | 19:26:42
nem

Víc než slabé, další díly sledovat nebudu. Nejhorší seriál za poslední dobu. Nesouhlasím s tím, že nelze hodnotit po pilotu. Naopak. Pokud vedle unylého scénáře leží ještě samí nezajímaví herci/ postavy, nemá smysl se trápit a trpět u sledování nesledovatelného. Osobně po prvním díle vím, zda je něco pro mě akceptovatelné, nebo není. Toto je horší než Ulice a kolektiv. Lituji odvážné překladatele. Za posledních 10 let jsem horší a nepříjemnější seriál/film/pořad neviděla. Na další díl nemám nervy. Ale své fanoušky si jistě i tento postrach najde. Všechno má nakonec nějakého kupce a diváka.

26.8.2015 | 19:44:18
V Ales

#9 Reaper: No mi furt nevíme jak a kdy nákaza začala a jakými způsoby se šíří takže někteří mohli zemřít, ale ještě se neproměnily, protože to neměli v sobě. Že to ví vláda a snaží se to ututlat( jako možná s Glorii, nebo s tím pánem v nemocnici) není tak divný a je to i docela rozumný, když si vezmež kolik lidí by hned na začátku zemřelo kvůli panice a výtržnostem. A kdyby to udělali jako rychlí lavynový efekt tak by lidstvo skončilo než by se lidi rozkoukali.

#16 ZvacA
26.8.2015 | 19:45:18
TheDarkKnight

#11 Fifipek: On hlavní kámen úrazu bude asi hlavně to, že narozdíl od TWD si tady budou muset charaktery těch postav vymýšlet tvůrci sami a nebudou je mít naservírovaný na komiksovym podnose od Kirkmana.

26.8.2015 | 19:48:25
Kafka Tamura

#4 Aprok: A nenapadlo tě, že ji tam ten nůž zapichla třeba ta osoba,na které si pochutnávala, v sebeobraně poté, co na něj Glorie už jako zombie zaútočila? Tak bych to viděl spíš, stejně tak, že se předávkovala, následně umřela a voilá.

#17 Aprok
26.8.2015 | 19:56:18
ZvacA

#13 V Ales: Svým způsobem ale není co šířit a pokoušet se zastavovat, platí tu stejná pravidla jako u WD, ať je to co chce, od jistýho momentu to všichni mají už v sobě a kdokoli se odporoučí, ten se vrací jako zombie. Už v tomhle ta teorie tutlání ze strany vlády a podobných musí narážet a jestli s tím bude chtít seriál pracovat, tak to jsem teda zvědavej, jak se z toho co vymotají. Jediný co se nabízí jen jen to, že se to administrativa a k tomu určený lékařský instituce snaží prozatím podchytit bez toho, aby o tom kdákala do světa, že se zrovna mrtvý vrací k životu. A tahle neinformovanost bude stát víc než ta panika.

26.8.2015 | 19:59:57
Aprok

#15 Kafka Tamura: Jo jo taky sem hned na to myslel :D ale náhodou by to nebylo špatný že by na konec mohla za Apokalypsu nějaká shit droga :D a Glorie by byla 1 zombie :D :D ale jak víme hned od začátku tam byla ta chřipka atd…škoda že se to asi nedozvíme kdo a jak byl 1 zombie :)

26.8.2015 | 20:06:16
pilarius

Hlavní postavy zatím nic moc, i když otec je docela sympaťák a ségra se snad ještě trošku projeví. Z děje se mi líbily hlavně scény v nemocnici a to jednání té sestřičky po tom, co odvezli dědulu pryč. Podle mě to byl jejich první zombík a byli z něho úplně paf. Navíc asi nebyl jediný, ale virus se rozšířil nárazově.

26.8.2015 | 21:17:05
Vission

tak 99% zklamání z pilotu pochází z porovnávání s pilotem TWD … když to vezmu kolem a kolem tak vidět nejdříve Fear a pak TWD tak nejsem tak zklamán, ale podle trailerů čekám že nás tvůrci překvapí

27.8.2015 | 8:50:13
eenesys

Už mě trochu unavuje, jak většina lidí srovnává Fear the Walking Dead s TWD a tím pádem Fear zatracují.. Jsou to dva seriály, odehrávající se na jiných místech, nemůže se očekávat, že to bude úplně o tom samém, když navíc každý z nich začíná v úplně jiném bodu apokalypsy.. Taky se nemůže očekávat, že se hned v první epizodě dozvíme, jak celá epidemie vznikla, když se to odehrává z pohledu postav, které se o tom teprve dozvídají.. Spousta lidí řekne, že je zatím v seriálu jen pár hlavních postav a nejsou nijak zajímavé.. Jak by se těch pár postav mohlo stihnout projevit v 60 minutách první epizody, když prozatím žijí svůj normální život..? Jejich čas na projevení teprve přijde.. Nejdřív se to musí nějak rozjet.. Přece se během první epizody nepromění polovina lidstva na zombie.. Tenhle seriál je na rozdíl od TWD o tom, jak celá apokalypsa začne a o tom, jak se s tím budou lidi vypořádávat.. Jsou to dva různé seriály se stejným tématem..

27.8.2015 | 9:42:24
Brett

Já jsem od tohoto seriálu moc neočekával a jsem zatím spokojený. :-)

redaktor
27.8.2015 | 10:31:15
Jyrka21

Myslel jsem, že mi nějak objasníte toho kluka s nožem. Vypadalo to, jako by věděl, co se děje. Určitě ví něco víc.

#23 chir #30 Kafka Tamura
27.8.2015 | 11:08:56
chir

#22 Jyrka21: Ten kluk s nožem tam byl (podle mě) jen prvoplánově, aby se divákovi podstrčila myšlenka, že se něco děje, ale ne skrze oficiální kanály a spojuje si různé útržky informací dohromady.

První scéna: Madison mu nevěří a říká mu, ať nesedí tolik u internetu. Druhá scéna: Madison (po tom, co viděla záběry z mobilu) se na něj kouká, jak žáci odjíždějí autobusem domů a přemýšlí nad tím, že možná měl pravdu.

Čekám, že ho ještě jednou uvidíme, možná jak se promění,možná Madison bude radit, jak (podle toho co viděl na internetu) chodce zabít, atd. :)

#33 Hortenzie
webmaster
27.8.2015 | 11:36:54
Erzik

Podle me to nebylo uplne spatne. Chytnuli to za zajimavy konce, ci zacatek… Postavy…eh… je tam Lexa z The 100 to mi musi stacit :-) Co mi ale prijde naprosto stupidni, ze ani jednou v tom dile nezaznelo slovo zombie… Sakra vzdyt to je prvni vec, co musi kazdeho napadnout, kdyz vidi takove obrazky a veci… Nebo si hraji na to, ze je to svet kde nikdy nikdo neprisel s timhle tematem? Filmy a hry Resident Evil neexistuji, Brad Pitt nehral ve World War Z a tak? To je dost trapne…

#27 ZvacA #31 Patty01 #36 chir
27.8.2015 | 15:23:55
Dzegrify

Já jsem spokojený, úplně bych to nesrovnával s TWD.. jak bylo na FB AMC CZ&SK:

..Jednou z hlavních otázek ve Fear the Walking Dead je, co se stane, když komunita nemá žádného jednoznačného vůdce. Jak to zvládne pouhý učitel literatury nebo třeba školní poradce, pro které i malicherné starosti každodenního života představují problém?…

..A ještě jedna věc. Nesmíme zapomínat, že ve The Walking Dead jsou nepřehlédnutelné, typické charaktery odpovídající fiktivní literatuře, jako je Daryl a Michon. Nicméně Fear the Walking Dead bude o průměrných lidech, a středoškolský učitel s sebou běžně nenosí pistoli nebo meč. Alespoň tedy zatím…

Nejvíc sem zvědavej jak bude pomalu zanikat Los Angeles, mrazilo mě když sem viděl Cala jako chodce a přitom město funguje jako by se nic nedělo :)

#28 V Ales
27.8.2015 | 15:24:12
Tobar

Neni to TWD… Ale ze me, pilotni dil byl dobry v tahnuti do deje bylo v poradku (reknete sami proberete se po smazeni a bum) herecke obsezeni vypada zajimave uvidime co nam predvedou dale jeste je brzo vynaset ortel… Ale tak ci tak sem zombi fanousek takze to budu sledovat i nadale… :-)

27.8.2015 | 15:46:36
ZvacA

#24 Erzik: Jak říkáš, ten svět nezná žádný Noci oživlých mrtvol a Romera, pro ně je to neznámý fenomén (což je samo o sobě divný, představy nemrtvých se v historii válí nemálo, už jen z náboženskýho hlediska), ale na to se ve WD přesně hraje – oni to neznají. Navíc s tím označováním chodících mrtvol jako zombies se váže takový skrytý konzervový pravidlo všech konzerv o zombies, že ve správných zombie filmech by k takovému přímému pojmenování ani dojít nemělo. Což já osobě považuju za dost pofidérní a překonanou věcičku. Ale z nějaké té tradice k zombie žánru, proč ne.

27.8.2015 | 16:33:13
V Ales

#25 Dzegrify: Co je na Darylovi a Michon fiktivní?

27.8.2015 | 18:13:24
Dzegrify

že to jsou typický hrdinové do takovýho prostředí,nebojáný atd, tak to chápu já.Osobně mám okolo sebe spíš obyčejné lidi než ty co mají doma meče nebo jiný arzenál zbraní. Nastěstí mám v rodině dost myslivců :D :)

27.8.2015 | 20:26:21
Kafka Tamura

#22 Jyrka21: Co furt řešíte kluka s nožem? Děláte z toho zbytečnou psychodrámu. Prostě někde něco viděl, chytil paranoiu, "vyzbrojil se, náhodou měl pravdu a tečka.

Některé koumácké myšlenky „proč ten udělal to, a co proč, a jak…to by přece normálně člověk neudělal, když by viděl zombie, tak by se nezachoval, já bych se zachoval relevantně…“ mě fakt dostávají. Běžte se kurva proběhnout na čerství vzduch, vy blázni! Už vám z těch seriálů rázně jebe :D

28.8.2015 | 2:54:36
Patty01

#24 Erzik: To je stejně absurdní jako to, že slovo zombie ani jednou nezaznělo ani ve Walking Dead. Tam je to chodec, kousák, mrtvák a další podobné výrazy, ale slovo zombie tam nikdo nikdy nepoužil. Tohle mi ze začátku přišlo hodně divné, ale po pěti sériích už si holt člověk zvykl :-D

#36 chir
28.8.2015 | 10:07:07
wishmasterX

Tenhle seriál vznikl z jednoho prostého důvodu : Lidi, které už omrzel TWD, tak hrábnou po tomto, protože je to natočené úplně jiným způsobem a těm, co se tento seriál hnusí po první epizodě, budou tolik zatracovaný TWD ve srovnání s tímto chválit do nebes … Učel splněn dokonale ! :-D PS: Nick mě dostal, takže mrknu na další díl … :-)

28.8.2015 | 13:27:50
Hortenzie

#23 chir: Bylo by vtipny kdyby se z nej stal nejvetsi drtic zombiku :-) Kluka ktery nikdy nic moc nemel a tak nejak mi prislo ze ho vsichni zatracuji…

28.8.2015 | 14:52:27
Pureskill

Máte tam chybu ejen že je kamera hodně roztřesená, ale i pořádně rozostřená, což by mělo simulovat jeho Rozostřená… Hmm..

28.8.2015 | 21:55:52
Edward_Teach

Některým jak je vidno se nikdo nezavděčí, řešit kluka s nožem ve škole, nepochopitelné, jednoduše má strach, protože je pravděpodobně objetí šikany od spolužáků a má tak trochu logicky obavy, nebo hraje Left 4 dead doma na PC nebo fakt nevím co chcete slyšet.. Za další, je to stejné jak v TWD, už to tu padlo, lidé umřou a promění se, zatím a předpokládám, že dalších x dílů to vědět nebudeme, kdo, co a jak zapříčinilo chřipku.. a řešit slůvko zombie, že ono slovo ještě nikdo nevhrkl z úst, fakt nechápu, what?

29.8.2015 | 12:05:23
chir

#24 Erzik: #31 Patty01:

Ono je prostě nepsané pravidlo, že v zombie filmech a seriálech se prostě slovo (a vůbec koncept) zombie nepoužívá. Si představte lidi naočkované zombie seriály a filmy, kteří prožívají apokalypsu, všichni by všechno věděli a nebyla by to taková sranda.

Takže slovo zombie se používá v podstatě jako označení žánru a mezi fanoušky, než jako označení nemrtvých. Když v seriálu začnou ječet slovo „zombie“ minimálně mě by to přišlo strašně komické a zabilo by to atmosféru.

#37 Erzik
webmaster
29.8.2015 | 14:51:11
Erzik

#36 chir: OK, ted jak to pisete si to zacinam uvedomovat, asi mi to jinde tolik neprislo, protoze vetsinou uz je „po“ apokalypse, kdezto tady to jen zacina, cumeji nevericne na videa a tak, takze to tam vice vyniklo, ze nechapou, co se deje…

31.8.2015 | 9:38:44
vlad123

Ten kluk je Eugen. (snad to pisu dobre) Se podivejte na jeho vzhled a intelekt. domyslete si zrzave vlasy :) evidentne chytry, uslapnuty a ustraseny.

#39 Erzik #44 Misso
31.8.2015 | 12:59:51
Erzik

#38 vlad123: To bych si toho musel domyslet mnohem vic…

31.8.2015 | 13:18:55
Cybercaf

„Jsou tam zombíci?…to neříkej!… co? TO!…to slovo na Z..neříkej to, je to směšný.“ Nick Frost v roli Eda byla asi jediná uvědomělá osoba v zombíe světě :D Jinak si nemyslím že by každej v reálu věděl jak se stěmahle zombíkama vypořádat. Na WD sice kouká hodně lidí co znám ale když se podíváte na ulici nebo kdekoliv na veřejném místě na lidi kolem sebe…myslím že 80% z nich by se při výrazu „ZOMBÍCI“ zachovala buď tak jako už zmíněný Shaun nebo by vůbec nevěděla o čem je řeč.

31.8.2015 | 14:46:07
LadyKamčatak

Hele, všimli jste si vůbec někdo, že ten náš feťák Nick je vlastně mladý Lord Voldermont? :D

#42 LadyKamčatak #43 chir
31.8.2015 | 18:33:27
LadyKamčatak

#41 LadyKamčatak: Voldemort :D

31.8.2015 | 18:34:17
chir

#41 LadyKamčatak: Nene to je mladý Johnny Depp. Chceme prorazit na twitteru s hastagem #FearTheWalkingDepp

webmaster
1.9.2015 | 15:22:37
Misso

#38 vlad123: jaký je to časový posun ?? na eugena je moc mladý to moze byt tak 4 roky pred TWD

2.9.2015 | 0:03:04
TheseusCZ

#9 Reaper: Co jsem tak vysledoval, tak ten rozpadlej kostel nebyl zrovna v nějaké zánovní čtvrti, kde by byl polda na každým rohu aby si všiml případné chodící mrtvolky… takže není problém aby frajerka v klidu odešla o pár bloků dál pro čerstvější sousto…

co se týče „uklízení“??? jakože tam naběhla uklízecí firma, vzala mrtvoly a odjela? A není třeba vysvětlení v tom, že když je ta mrtvá frajerka zabila, tak oni pak oživli a prostě se taky odpotácely a nějaké ty ulice dál??? Divný co???

5.9.2015 | 18:23:47
panthalion

Jako musím se přiznat, že na mě teda působí atmosféra strachu a nevědomosti vážně skvěle, vzhledem k tomu, že vím jak to s nákazou a zombíky je, tak mám o postavy vážně strach…

15.9.2015 | 11:20:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E08: Children of Wrath

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @L0newolf a @Xavik

Překlad sedí na verze Fear the Walking Dead:

 • … S03E08 HDTV x264-SVA
 • … S03E08 720p HDTV x264-AVS
 • … S03E08 HDTV x264-FLEET
 • … S03E08 720p HDTV x264-FLEET
 • … S03E08 1080p HDTV x264-BRISK
 • … S03E08 CONVERT WEB h264-TBS
 • … S03E08 1080p CONVERT WEB h264-TBS
 • … S03E08 WEB-DL x264-RARBG
 • … S03E08 720p WEB-DL RARBG
 • … S03E08 1080p WEB-DL RARBG
 • … S03E08 WEBRip x264-RARBG
 • … S03E08 1080p AMZN WEB-DL VLAD

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás