Game of Thrones (Hra o trůny) Rod Cerwynů

Rod Cerwynů

Rod Cerwynů

Severský rod Cerwynů není ve svém regionu příliš mocný, ale i přesto se jedná o jedny z nejloajálnějších vazalů rodu Starků.


25 0
27.8.2016

Cerwynové jsou severským urozeným rodem sídlícím půl dne jízdy od Zimohradu na hradě Cerwyn, a tak i nejbližšími vazaly Starků, s nimiž měli vždy dobré vztahy. Tak dobré, že je občas zpečetili sňatkem, jako třeba kdysi Robard CerwynArgelle Stark.

Jejich znakem je černá bitevní sekera na stříbrném poli (v seriálu stříbrná s černým topůrkem na šedém poli) a jejich motto by mělo znít „Nabroušeni a připraveni“. A protože o nich není známo, že by kdy v minulosti dosáhli na vyšší titul, odjakživa se drží titulu lord.


Ovšem i když ne sami, během nedávných událostí se rozhodli, že pomohou k vyššímu titulu někomu jinému, možná trochu za doprovodu vlastních ambicí. Když proto Robb Stark svolal vazaly, aby vysvobodil svého otce uvězněného v hlavním městě, Cerwynové bez otálení dorazili na Zimohrad a pochodovali s ním na jih.

Tehdy se sice ukázalo, že jsou značnými rivaly ostatních rodů – v zimním městečku u Zimohradu kupříkladu jeden z Boltonových mužů pobodal muže Cerwynů a během pochodu zase Velký Jon Umber vyhrožoval, že sbalí armádu a vrátí se domů, pokud ho zařadí až za Cerwyny, ale na to nebral tehdejší lord Medger ohled.

Víc se totiž soustředil na svou baculatou dceru Joelle, kterou vzal s sebou, aby pro něj vařila a dělala mu společnost, a podle Theona Greyjoye také proto, aby se vetřela Robbovi do postele a i přes už značný věk jednatřiceti let pro svůj rod zařídila velmi výhodný sňatek.

Bohužel, to se samozřejmě nepodařilo a i ostatní záležitosti se Medgerovy vymkly z rukou. Když se pod velením Rooseho Boltona zúčastnil bitvy na Zeleném bodci, tak byl zraněn a zajat, a dřív, než stihli vyjednat jeho výměnu za Tyona Freye, svým ranám podlehl v Harrenově.

Lordství tak po něm převzal jeho syn Cley, který se na Zimohradu ve stejné době zúčastnil oslavy sklizně, kam přinesl zprávu o tom, jak se Stannis Baratheon prohlásil králem a označil Cerseiny děti za bastardy. Také tehdy tančil s malou Beth Cassel, byl velmi přátelský k Branovi a Rickonovi a rád se přidal ke svým rytířům zesměšňujícím Joffreyho.

A když pak Sever napadli železní, přišel bez zaváhání na pomoc Rodriku Casselovi do boje o Kamenité pobřeží a Torrhenův dvůr a pak i o Zimohrad. Jenže to se mu stalo osudným ve chvíli, kdy je zradil Ramsay Sníh, který se nejdřív tvářil jako spojenec, ovšem rozhodl se získat Zimohrad pro sebe – Cley, jehož nemohl potřebovat, skončil se šípem v oku.

Novou lady Cerwynů se po něm stala Joelle a se zbytkem jejich mužů buď stále na jihu, kde je zanechal Roose Bolton a není úplně jisté, co se s nimi stalo po Rudé svatbě, nebo v knize po Stannisově boku, kam utekli ti, kteří přežili Ramsayho zradu, jí nezbývalo nic jiného, než přísahat věrnost novému strážci Severu a zúčastnit se Ramsayho svatby s falešnou Aryou (v seriálu pravou lady Stark). Roose Bolton však o takové věrnosti není moc přesvědčen a v seriálu ještě méně Ramsay. Tam byl totiž osud Cerwynů ještě brutálnější.

Lord Medger na jednu stranu na jih vůbec neodtáhl nebo přežil a vrátil se, takže byl ušetřen války, ale na druhou rozhodně odmítl platit daně a prohlásil, že strážcem Severu má být Stark a on nebude líbat boty zrádci. Roose tak poslal Ramsayho, aby z něho daně dostal, a ten to udělal po svém – donutil Medgerova syna (patrně Cleye), aby se díval, jak stahuje z kůže jeho otce, matku a strýce, a pak pochopitelně udělal cokoli, co po něm žádal. I když veřejně věrnost Boltonům v seriálu patrně neodpřisáhl a v knize je velmi pochybná.

Členové rodu Cerwynů (k začátku seriálu):

  • lord Medger Cerwyn, lord Cerwyu
  • v seriálu nejmenovaný bratr a manželka Medgera
  • Cley Cerwyn, syn a dědic Medgera
  • lady Joelle Cerwyn, v knize dcera Medgera, později lady Cerwynu

Foto: HBO

Diskuze /6

WILLIAM_MOINSPIELD

and you lord Cerwyn…

#2 larexikcz
27.8.2016 | 17:50:38
larexikcz

#1 WILLIAM_MOINSPIELD: your father was skinned alive by Ramsy Bolton, still you refused the call

27.8.2016 | 18:09:09
Ann Taylor

Mimochodem jen mě napadá, z vás, kteří jste četli knížky dřív, než se o Cerwynech začalo mluvit v šesté sérii – věděli jste, že se to vyslovuje s K, nebo jste to jako já vyslovovali s S? Nezkoumala jsem to a s S se mi to líbilo a teď mě to K kvůli tomu hrozně tahá za uši :D

#4 Stardos #5 tap #6 Brynden Tully
redaktor
27.8.2016 | 19:06:14
Stardos

#3 Ann Taylor: Abych řekl pravdu, tak si už nepamatuju, ale asi jsem střídal S a C :D

27.8.2016 | 19:31:01
tap

#3 Ann Taylor: Já to četl „kervin“ podle Pána prostenů a vzoru „kelebrimbor“, „keleborn“… atd. :) ale uznávám, že to nemá moc jinou oporu

28.8.2016 | 14:57:14
Brynden Tully

#3 Ann Taylor: Já jsem to vždy vyslovoval a vždy budu se S

28.8.2016 | 17:32:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E06: Death Is the Enemy

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás