Game of Thrones (Hra o trůny) Rod Marshů

Rod Marshů

Rod Marshů

Neznámý severský rod Marshů je aktuálně mimo scénu, protože jeho jediný známý člen slouží na Černém hradu.


21 0
10.12.2016

Rod Marshů je další z urozených rodů ze Severu. Nepatří ale k úplně typickým, protože pochází ze Šíje, takže je to rod bažinářů, kterému vládnou Reedové podřízení Starkům. Stejně jako u většiny takových proto nebylo řečeno, kde vlastně sídlí, a znám je pouze jeho znak – deset zelených žab ve čtyřech řadách po čtyřech, třech, dvou a jedné na žlutém poli.

Bohužel ale zatím není známý ani žádný jeho současný lord nebo lady a jediný jeho člen, jaký se v příběhu objevil, je Bowen Marsh, který už před mnoha lety oblékl černou a vzdal se všech svých rodných nároků.


Neudělal však chybu. Vypracoval se na uznávaného Prvního majordoma Noční hlídky a opravdu rozvinul svůj talent na počty. I když pravda, mnozí si z něj kvůli jeho obsesi všechno spočítat a o všem mít přehled dělali legraci. Třeba Mance Nájezdník prohlásil, že Bowen ví víc o počítání mečů než jejich používání, a Edd Tollett zase, že kdyby byl na bitevním poli, tak sice nebude moc k užitku, ale hned spočítá všechny nepřátele.

Také mu říkal Staré granátové jablko, když se lordu veliteli Mormontovi říkalo Starý medvěd a Bowen byl kulatý a červený jako granátové jablko, ale určitý respekt doopravdy měl. Mormont ho například jmenoval kastelánem Černého hradu, když odjel s většinou posádky na výpravu pátrat po Benjenu Starkovi a Manci Nájezdníkovi, nebál se žádat o pomoc Královo přístaviště (i když neúspěšně), když na Zeď zaútočili první divocí s úkolem odlákat pozornost na několika odlehlých místech, vedl jednotku do bitvy na Mostě lebek, kde i přes značné ztráty zvítězil, a do zvolení nového lorda velitele v knize zastával jeho funkci.

Při volbě také zkoušel kandidovat, ale když získal jen pár hlasů, stáhl své jméno a podpořil kandidaturu Janose Slynta, a po zvolení Jona Sněha se vrátil na svůj původní post a nejprve novému veliteli rád pomáhal. Jenže stejně jako velká část bratrů i on brzy začal nesouhlasit s Jonovými rozhodnutími.

Proti srsti mu bylo třeba jmenování neurozeného Saténa ze Starého města majordomem lorda velitele, divokého Koženáče novým zbrojmistrem Černého hradu a dovolení divokým přidat se k hlídce, a tak ještě ztenčovat jejich zásoby jídla. Také za podpory většiny majordomů a stavitelů navrhoval zapečetit tunel ve Zdi, ale Jon tuto radu odmítl (tedy naopak než v seriálu) a ignoroval i jeho protesty proti cestě s rekruty do Začarovaného hvozdu, aby tam složili přísahu před stromem srdce.

V seriálu, kde část zmíněných postav nevystupovala, proto jednoznačně podporoval Allisera Thornea, otevřeně se bouřil proti Jonovu návrhu pustit divoké přes Zeď a usadit je v říši, a není asi divu, že v obou případech se přidal ke vzpouře na Černém hradu. V knize to byl dokonce on, kdo učinil první krok, i když ne s radostí.

Členové rodu Marshů (k začátku seriálu):

Foto: HBO

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás