Game of Thrones (Hra o trůny) S05E05: Kill the Boy

S05E05: Kill the Boy

S05E05: Kill the Boy

Daenerys učiní v Meereenu těžké rozhodnutí, Jon získává nečekaného spojence, Brienne hledá Sansu a Theon je stále oddaný Ramsaymu.

cz sk en
10.5.2015
6 560 000
57 minut

Základní info:

Režie: Jeremy Podeswa
Scénář: Bryan Cogman
Hrají: 

Trailer k páté epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
xDzambar

Líbila se mi knižní předloha a změny v seriálu mi doposud nevadily. V tomto díle se to ale sešlo tak, že bylo změněno úplně všechno a to je už moc i na mě. Taky je celkem deprimující to bezostyšné nahrazování postav. Tvůrci tím vlastně říkají, že většina postav z knihy je zbytečná a nahraditelná a to se mi dost nelíbí. Jinak natočená byla epizoda hezky, ale to pro mě jaksi nebylo při sledování prioritou.

12.5.2015 | 6:41:01
tom99

Tak dnes to mělo hrozně pomalé tempo a v epizodě se zrovna objevily příběhy postav, u kterých se to toho moc neděje. Výjimka je tedy Jon a jeho příběh s Divokými. Na to, že se na Zdi zatím jenom kecá, tak mě vždy tyto scény dokážou úplně pohltit. Myšlenkové pochody Daenerys moc nechápu. Na Zimohradě to tentokrát bylo o ničem, zkrátka chyběl Malíček a jeho intriky :-)

webmaster, grafik
12.5.2015 | 1:15:48
Zsir

Morleg: Souhlasím. Naprosto zklamání, furt se mluví o sračkách a žádnej děj. 4 řada byla o 2 třídy někde jinde. Jsem zklamán steně jako ty :-(

12.5.2015 | 0:20:12
Morleg

Tahle série je pro mě stále větším a větším zklamáním (a to sem si myslel, že horší to být nemůže už pár dílů zpět). Toho co je špatně je tolik… Od začátku do konce… Jen ten závěr! Jorah a Tyrion: vynechání mnoha důležitých postav, naprostá nesmyslnost cesty přes Valyrii (takhle dlouhá cesta na TAK malé loďce po moři je nomožná navíc proboho proč jezdit tamtudy?!!), zkamenělí lidé ve Valyrii? Proč??? Vdyž se jí každý vyhýbá! A aby tyhle nesmysly tvůrci zakryli tak tam dají levnou scénu s přelétajícím drakem… (ÓÓÓÓÓÓCH jak mne Drogon uchvátil – LOL).

Scénárista o kterém prakticky nikdo nikdy neslyšel si zřejmě myslí, že dokáže vylepšit přiběh, který stvořil jeden z nejlepších autorů fantasy všech dob…

Podud bude seriál pokračovat tímhle směrem dál tak se v příští serii možná změní v telenovelu nebo tak něco :-D

Za případné pravopisné chyby se omlouvám, jsem naštvaný (zklamaný) a mírně opilý :-)

12.5.2015 | 0:10:35
Remi91

Pátá epizoda byla poněkud zdlouhavá a rozvleklá. Aspoň Mormont a Tyrion tvoří vtipnou dvojicí, která dokáže i poučovat o historií. Přesto zůstává pátá řada kvalitativně na velké úrovni a dává naději na pořádně gradující děj.

webmaster
11.5.2015 | 23:56:58
Tralali

Nechápu ten hejt… Zajímavá epizoda… Ale čím dál stupidnější je všechno v Mereenu… Dany se chová jako by měla krámy 30 dní v měsíci…utrpení ji sledovat… A že ji samotnou napadlo, že si vezme Hizdara…Většinou mi nevadí změny oproti knize, ale v tomhle případě jo, protože to nedává smysl… Svatba, na kterou nechtěla kývnout dlouhou dobu byla přijata jako úplně poslední možnost…

11.5.2015 | 23:16:19
Péťa65

No nic moc. Čekala jsem nějakou tu šíleně drsnou scénu, za kterou budeme Ramse a Theona nenávidět a ono nic? :D A draci? Nechápu jak může někdo tvrdit, že vypadají líp než v hobitovi. Nemám nic proti nim, ale vypadají dost uměle :D

11.5.2015 | 23:07:10
jose8

Fewer :D

11.5.2015 | 23:03:48
Kothy

Dalsi postava je mrtva a Jon ma za sebou tezke rozhodnuti…

11.5.2015 | 22:08:03
Jamis

Za mě je tento díl zklamáním. Smrt Baristana Selmyho mi přišla zbytečná. A šedý červ přežil jen aby si mohl šoupnout – spíš asi mucknout s Missandei. To je zbytečná slabota. Navíc ke svému rozhodnutí a otočení se kolem dokola mohla Deny dojít lépe. V knize je tohle prostě daleko uvěřitelnější­. Škoda.

Naopak se mi moc líbí linka s Jonem Sněhem. Dává celkem hezký smysl. Snad jen … Sam a mistr Aemon… uvidíme, ještě je brzy. Celkem se mi líbí i jak to zašmoulali s Brien a Theonem. Byť mi tahle část příběhu v serálu z počátku nesedla, přišel jsem ji na chuť a je to dobré. A dost dobré je i spojení postav v osobě Joraha Mormonta.

Jsem zvědavý na příští díl, zejména na Dorne. Nejspíš tuším co tam chtějí udělat. A celkem mi to dává smysl.

Takže celkově za mě 80%

11.5.2015 | 21:42:00

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás