Game of Thrones (Hra o trůny) Berik Dondarrion

Berik Dondarrion

Berik Dondarrion

Velitel Bratrstva bez praporců.

Sezóny 4
2011 - 2017


Berik Dondarrion je poměrně mladý rytíř a hlava rodu Dondarrionů. Jeho sídlo je na panství Černoazylu, které je kousek od Bouřlivého konce. Odjakživa byl tento rod vazalem rodu Baratheonů, ale jen jejich části, sídlící na Bouřlivém konci. Je znám svým skvělým bojovým uměním, což ukázal v množství turnajů, které vyhrál.

Když seriál začíná, tak se Berik nachází v Králově přístavišti jako host, který je zde, aby plnil královy příkazy. Když do města dorazí Eddard Stark, tak je Berik velmi šťastný, protože Neda vždycky strašně obdivoval.


I přes to, že Berikův rod není nikterak známý a velký, tak je to i tak velmi významný vazal rodu Baratheonů. Kdo by nechtěl mít po své straně nejvíce loajálního a oddaného vazala.

Za celý seriál si tuto postavu zahráli dva herci. V první sérii jím byl David Michael Scott a ve třetí sérii Richard Dormer.

první série (Hra o trůny)

Když je král Robert Baratheon na lovu, tak jej zastupuje jeho pobočník Ned Stark. Ten vyslýchá ubohé sedláky, kterým byly vzaty domovy Gregorem Cleganem (Horou). Ned se rozhodne ke drastickému rozhodnutí: zbavit sera Gregora všech titulů a předvolání jej před krále. Ned vyzve sera Berika Dondarriona, ať si vezme své nejlepší muže a jede s nimi pro Gregora.

Berik jde vykonat spravedlnost a jede se svými muži pro Horu. Během toho se změní politická situace a Berik se stane velitelem Bratrstva bez praporců, což jsou sloužící mrtvého krále Roberta. Ti se střetnou v bitvě s Lannistery, kde Hora Berika zabije. K němu přistoupí jeho přítel Thoros z Myru a podaří se mu Berika oživit, díky síle Pána světla.

Berik je poté ještě třikrát zabit, ale vždy jej Thoros oživí. Poté jej vojáci Lannisterů zajmou a chtějí jej popravit. Nemohou se však rozhodnout jestli jej pověsí, nebo mu vypíchnou oko skrz lebku. Nakonec se rozhodli pro obojí. Berik je poté opět zachráněn svým přítelem Thorosem.

druhá série (Střet králů)

Tato postava ve druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Thoros z Myru se sejde s Berikem v jeskyním komplexu, které slouží jako velitelství Bratrstva bez praporců. Ti zde dovlekli Sandora Clegana jako zajatce. Byl zde doveden proto, že podstoupí boží soud. Když se Sandor začne všem posmívat, že jej nikdo neporazí, tak mu Berik řekne, že právě on bude bojovat proti němu.

Berik si s pomocí magie zapálí meč a bojuje se Sandorem. Zprvu má Berik navrch, ale poté začne vyhrávat Sandor, který prosekne Berika a tím jej zabije. Když se Arya Stark pokusí hned potom napadnout Sandora, tak se zděsí toho, že je Berik opět naživu, protože jej opět oživil Thoros. Berik poté propouští Sandora za to, že se bůh nad ním smiloval.

Toho večera Berik Arye vysvětluje, proč pustili Sandora na svobodu. Aryu hlavně zajímá, co se to s Berikem stalo při souboji, ale on jí říká, že doopravdy zemřel, jen jeho přítel rudý kněz Thoros z Myru jej oživil a to díky síle Pána světla.

Později se v táboře objeví Melisandra, která si přišla pro Gendryho. Ta Bratrstvu dá dva pytle zlata za jeho vydání. Arya se rozzuří a začne nadávat Berikovi, že je to lhář, protože Gendrymu slíbil, že se může stát součástí Bratrstva.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Berik a Thoros dopadnou Citroše a další zrádné členy z Bratrstva bez praporců, kteří vyvraždili nedaleký tábor lidí. Právě ve chvíli, kdy je chtějí oběsit, se opět setkávají se Sandorem Cleganem. Ten je naštvaný, že byl jeho tábor vyhlazen, a požaduje odplatu.

Berik mu dovolí zabít jednoho ze zrádných členů Bratrstva, a proto si Sandor vybere Citroše. Když ho chce udeřit do hlavy, tak ho Thoros zastaví a řekne mu, že ho může zabít tak, že mu podkopne pařez, aby se Citroš oběsil. Sandor tak činí a následně si bere Citrošovy boty.

Berik a Thoros začnou přemlouvat Sandora, ať se k nim přidá. Sandor jim na jejich nabídku nakonec kývne.

sedmá série (Vichry zimy)

Popis této série bude přidán až po konci sedmé řady.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ThereSSa7

Miluji ho

16.8.2017 | 22:56:30
Trepy

Je fajn.

3.7.2016 | 1:38:15
Adya

Mal mat okolo 20 :) ale celkovo postavy v serialy su nejak postarsie. Kazdopadne, nedostal vela prilezitosti sa prejavit, skoda.

21.6.2016 | 8:31:38
StrejdaCZ

Opět jedna z mých nej postav :)

8.7.2015 | 0:17:50
TomasRottenberg

skoda ze je herec asi o 109 starší

24.3.2015 | 9:16:25
massx

Nesmrtelnej bojovník s ohnivym mečem? Na mě moc fantasy postava.

29.6.2014 | 0:26:23

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás