Game of Thrones (Hra o trůny) Kraster

Kraster

Kraster

Pán Krasterovy bašty, která se nachází na sever od Zdi.

Sezóny 2
2012 - 2013


Kraster je jeden z divokých, který si ale udržuje spojenecké vztahy s Noční hlídkou. Jeho usedlost je Krasterova bašta, která se nachází na sever od Zdi. V této usedlosti žije spolu se svými manželkami a dcerami.

Kraster už je starý, ale i přesto se mu rodí nové a nové děti. Vždy, když jeho dcery dosáhnou patřičného věku, se s nimi ožení a zplodí spolu dceru. Je známo, že pokud se narodí chlapec, tak jej Kraster odnese do lesa, kde si pro něj přijdou bílí chodci. Díky tomu s nimi žije v souladu a má tak pro svou rodinu zajištěno bezpečí.


Nicméně jedná se o velmi protivný charakter. S Noční hlídkou spolupracuje kvůli jedinému důvodu a to kvůli tomu, že mu pravidelně poskytují nové zásoby, když je Kraster pohostí.

Kraster je…

  • manželem Fialky a dalšího nespočtu žen
  • otcem Fialky, Sama a dalšího nespočtu dcer

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Jeor Mormont a zbytek Noční hlídky doráží do Krasterovy bašty, kde je jim poskytnuto přístřeší. Jeor zjišťuje informace, hlavně se ptá na Benjena Starka a opuštěné vesnice, kterými prošli. Kraster mu poskytuje veškeré informace, ale poté se jeho pohled zastaví u Jona Sněha, když vidí, že pokukuje po jeho manželkách/dcerách. Jon se s ním pustí do křížku, ale Jeor Jona uklidní. Poté věnují Krasterovi víno a nějaké zbraně za to, aby zde mohli zůstat.

Jon si jednoho večera všimne, jak Kraster nese dítě do lesa. Když jej sleduje, tak vidí, že Kraster položí dítě na zem a někdo jej zase vezme a uteče pryč. Když se to Jon rozhodne sledovat, tak je Krasterem omráčen.

Kraster přivádí Jona k Jeorovi a je pěkně naštvaný. Jon se obhajuje tím, že viděl Krastera, jak spolupracuje s bílými chodci. Kraster se opět naštve a řekne Jeorovi, že jeho pohostinnost pro Noční hlídku skončila, a že už zde nikoho nechce vidět. Poté Jeor vyhazuje Jona ven a říká mu, že věděl o tom, co dělá Kraster.

třetí série (první část Bouře mečů)

Noční hlídka se vrací do Krasterovy bašty a jsou Krasterem vpuštěni dovnitř. Zde je neustále zesměšňuje tím, že krmí víc i svá prasata než je a navrhuje, ať opečou Samwella Tarlyho. Ten odchází pryč.

Napětí mezi členy Noční hlídky a Krasterem stále stoupá. Největší buřič je Rast, který navrhuje, ať se Krastera zbaví, protože s nimi jedná jak s dobytkem. Když jdou opět do velkého přístřešku, tak všichni začnou protestovat proti Krasterovi. Toho jediného brání Jeor Mormont, ale členové Noční hlídky to nevydrží a nadále provokují Krastera. Ten to nevydrží a vytáhne meč. V tu chvíli se strhne bitka, kde je zabit jak Kraster, tak i velitel Noční hlídky Jeor Mormont.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Trepy

Největší kokot, co udělal farmu na White Walkery…

3.7.2016 | 2:17:45
Socirel

Bastard

24.5.2016 | 10:34:18
Kothy

uchyl

23.6.2013 | 19:51:12

Stav překladu

Epizoda S07E06: Death Is the Enemy

cz80%
Odhadované dokončení dnes 22:00
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás