Game of Thrones (Hra o trůny) Noční král

Noční král

Noční král

Tajemná bytost na severu, která ovládá všechny bílé chodce.

Sezóny 4
2014 - 2017


Noční král byl do jisté míry brán za pouhou legendu. Kolují o něm řeči a pohádky, že se jedná o třináctého lorda velitele Noční hlídky, jenž se zamiloval do bílé chodkyně, kterou si následně vzal.

Za dobu, co se Noční král nacházel za Zdí daleko na severu, uběhlo již spoustu času. Za tu dobu se nashromáždila velká armáda bílých chodců, ve které je i Noční král. Této armádě se dokonce podařilo získat vynucenou podporu místních divokých. Jedním z nich je Kraster, který odkládá své nově narozené syny do lesa, kde si je bílí chodci berou a dělají z nich své bytosti.


Ať už jsou pověry a mýty o Nočním králi jakékoliv, jedno je jisté – Noční král skutečně existuje a táhne s velkou armádou na jih, která si má z neznámých důvodů podmanil všechno živé.

Schopnosti samotného Nočního krále byly donedávna velkou neznámou. Nyní však víme, jak dokáže lidské bytosti měnit na své přisluhovače. Nemusí na ně ani sáhnout, stačí zvednout ruce a všichni mrtví v okolí se přemění.

Ve čtvrté a páté řadě si Nočního krále zahrál Richard Brake, kterého v šesté řadě nahradil Vladimír Furdík.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Poté, co Karl Tanner a další dezertéři Noční hlídky obsadili Krasterovu baštu, se narodí další Krasterův syn. Karl neví, co s ním dělat, ale všechny ženy v okolí mu radí, aby bylo dítě obětováno. Karl proto pošle Rasta ven, kde má dítě položit, aby si jej bílý chodec mohl vzít.

Po chvíli skutečně přijde bílý chodec a odnese dítě na speciální oltář kdesi na severu. K dítěti přijde Noční král a přiloží k němu prst, díky čemuž malé dítě promění na svého přisluhovače. Díky tomu jsme zjistili, jak Noční král mění děti, a vůbec poprvé jsme zjistili, že Noční král není žádným mýtem. Je jen otázkou času, kdy se on a armáda bílých chodců konečně vydají na jih a zdevastují vše, co je živé.

pátá série (Hostina pro vrány)

Když se Jon Sníh zrovna objeví v Tvrdodomově, tak je celé místo zaplaveno armádou bílých chodců. Po chvíli se na přilehlé skalce objeví Noční král, který vyšle pokyn k dalšímu útoku bílých chodců. Za ním se nachází další přisluhovači, pravděpodobně další vysoce postavení bílí chodci v jejich námi neznámé hierarchii.

Jon Sníh bojuje s jedním z bílých chodců a podaří se mu ho porazit. Když to uvidí Noční král, tak jej Jon Sníh velmi zaujme. Jona však nestihne ovládnout, protože se mu podaří v čas uprchnout. Když si pak Jon na loďce a Noční král na břehu vyměňují pohledy, tak Noční král ukazuje, jak prostě a jednoduše dokáže přeměnit mrtvé lidi na bílé chodce.

šestá série (Tanec s draky)

Noční král se objevuje ve vizi, kterou Tříoká vrána ukazuje Brandonu Starkovi. Ve vizi se dozvídáme, že děti lesa stvořily prvního bílého chodce, tedy Nočního krále, aby měly obranu proti lidem. Bílí chodci se však brzy otočili proti dětem lesa.

Bran se jednou vydá do vize sám a objeví se na ledové planině plné bílých chodců. Když se otočí, tak na něj sáhne Noční král, který si tak Brana ocejchuje. Díky tomu, že se ho Noční král dotkl, se může dostat do magicky střežené jeskyně, kde se Bran nachází.

Noční král a jeho armáda naprosto zdemolují celou jeskyni, ale nepodaří se jim dostihnout Brana, který je teď novou Tříokou vránou.

sedmá série (Vichry zimy)

Popis této série bude přidán až po konci sedmé řady.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
qark

Velkej motherfaka badass a nejvetší hrozba světa lidí, ten jim ješte hodne zachladí. Akorat ten jeho vzhled byl lepši jak mnel v Hardhome. Ale prej ho ted hraje slovenský herec. To je zajimvaý absolustní zlo hraje slovák.

10.8.2017 | 12:00:39
ETonno

Obľúbená postava :)

29.7.2017 | 19:33:29
girges

Já si myslím, že je nasranej, že z něj vůbec bíhého chodce děti lesa udělaly. Nikdo zatím neví pravý účel, proč táhne na jih. Myslím hlubší důvod než jenom zmasakrovat všechny živé – jestli se chce pomstít, přetáhnout všechny na svou mrtvou stranu, nebo možná chce být zase srmtelným člověkem a hledá možnost jak to vrátit?? Haha, čistá spekulace. Jsem zvědavá, co nám prozradí šestá řada.

18.6.2017 | 18:32:36
WILLIAM_MOINSPIELD

Až night king usedne na železný trůn, všechno bude už konečně v poho. :), ale stejně bych byl docela rád, kdyby tam byly i nějaký dialogy, nebo něco, co by ho postavilo do lepšího světla a donutilo nás fandit mu!

PS: dneska čtu vyjádření od tvůrců a nikdy mluvit nebude :-(

24.8.2016 | 7:54:45
Tugau Makouvov

nejlepší záporák ale taky mrtvola, nebo něco na ten způsob.

7.7.2016 | 13:51:06
Bukyna222

No je to prostě záporák… Co jinak říct?? Ale je to velmi zajímavá postava…

9.6.2016 | 16:14:26
Socirel

Ten jim ještě zatopí.

24.5.2016 | 10:45:54
Marcus Flavius

Těším se až mu dráček spálí tu jeho mrazivou armádu :D

17.5.2016 | 2:49:02
Wolf007

Má hezký očička.

9.5.2016 | 11:16:37
Radmila67

Nevím, ale podle děje živé lidi (děti, které rostou) mění dotekem na bílé chodce a mrtvoly pokynutím rukou na nemrtvou armádu,

4.5.2016 | 18:00:23

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT
  • … S07E06.HDTV.x264-FLEET
  • … S07E06.720p.HDTV­.x264-FLEET
  • … S07E06.PROPER­.HDTV.x264-SVA
  • … S07E06.PROPER­.720p.HDTV.x264-AVS
  • … S07E06.720p.WEB­.h264-TBS

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás