Game of Thrones (Hra o trůny) Thoros z Myru

Thoros z Myru

Thoros z Myru

Rudý válečný kněz, který je pravou rukou Berika Dondarriona.

Sezóny 3
2013 - 2017


Thoros je rudý válečný kněz, který vyznává Pána světla. Pochází z města Myr, což je jedno ze Svobodných měst na východ od Úzkého moře. Jeho úkolem bylo zamířit do Západozemí a přivést krále Roberta Baratheona na pravou víru, tedy na víru v Pána světla. Bohužel Thoros ve svém úkolu selhal a nepovedlo se mu Roberta přesvědčit. Proto začal pít, aby utopil svůj neúspěch v alkoholu.

Thoros je znám tím, že je to perfektní bojovník. Díky víře v Pána světla dokáže pomocí magie zapálit svůj meč ohněm a oživovat padlé lidi. Proto nese označení válečný kněz.


Za povstání rodu Greyjoyů se Thoros účastnil obléhání hradu Štít, kde bojoval na straně Roberta. V této bitvě proslul hlavně díky tomu, že se svým zapáleným mečem vystoupil na hradby a všichni kolem se jej báli. I díky Thorosovi nakonec Robert Baratheon potlačil povstání rodu Greyjoyů. Thoros se nakonec po smrti krále Roberta připojil k Bratrstvu bez praporců, kde se stal pravou rukou Berika Dondarriona.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Thoros společně s Anguyem a dalšími členy Bratrstva potkává na své cestě Aryu Stark, Gendryho a Horkého koláče. Thoros je dokáže přesvědčit, aby cestovali s nimi do hostince. Tam se jim podaří zajmout Sandora Cleganea.

Thoros vede svého vězně do jeskynního komplexu za Berikem Dondarrionem. Následně se koná boží soud, kde Sandor zabije Berika. Thoros k němu ihned přistupuje a prosí Pána světla o to, aby oživil Berika. Berik následně procitne.

Do tábora Bratrstva přijíždí Melisandra, která si přijela pro Gendryho. Zde se potká s Thorosem a nadává mu, že ve svém činu selhal, protože se mu nepovedlo převést Roberta Baratheona na pravou víru. Následně večer se Thoros Aryi Stark přiznává, že jeho víra v Pána světla nikdy nebyla tak velká, ale poté, co se mu povedlo poprvé oživit Berika, tak opět získal pevnou víru.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Thoros a Berik dopadnou Citroše a další zrádné členy z Bratrstva bez praporců, kteří vyvraždili nedaleký tábor lidí. Právě ve chvíli, kdy je chtějí oběsit, se opět setkávají se Sandorem Cleganem. Ten je naštvaný, že byl jeho tábor vyhlazen, a požaduje odplatu.

Berik mu dovolí zabít jednoho ze zrádných členů Bratrstva, a proto si Sandor vybere Citroše. Když ho chce udeřit do hlavy, tak ho Thoros zastaví a řekne mu, že ho může zabít tak, že mu podkopne pařez, aby se Citroš oběsil. Sandor tak činí a následně si bere Citrošovy boty.

Thoros začne přemlouvat Sandora, ať se k nim přidá. Když se k přemlouvání přidá i Berik, tak jim Sandor na jejich nabídku nakonec kývne.

sedmá série (Vichry zimy)

Popis této série bude přidán až po konci sedmé řady.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
BixB

Jedna z nejoblíbenějších postav.

11.12.2016 | 17:38:42
WILLIAM_MOINSPIELD

Jono, docela mě mrzí, že je v seriálu na Aryinym seznamu, jestli si to nevyříkaj, tak ho asi kuchne no.. :-(

27.9.2016 | 12:17:42
Trepy

Jsem zvědavý, jak to s nima bude pokračovat, určitě budou ještě důležití.

3.7.2016 | 1:39:00
Socirel

Mohl dostat víc prostoru

24.5.2016 | 11:08:00
scroller

Sympaťák

3.4.2016 | 16:51:21
Budlog

Dobrí chlop

22.6.2013 | 19:45:59

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás