Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) Lauren Graham vydává novou knihu. O sobě i o Gilmorkách

Lauren Graham vydává novou knihu. O sobě i o Gilmorkách

Lauren Graham vydává novou knihu. O sobě i o Gilmorkách

Rychleji mluvit nedokážu. Tak by se dal přeložit název nové knihy herečky Lauren Graham, která v seriálu Gilmorova děvčata hraje Lorelai. Není to navíc její první dílo jakožto spisovatelky, za sebou už má práci na jednom románu.


8 0
5.11.2016

Talking as Fast as I Can

Název nové knihy Lauren Graham jasně odkazuje na její mrštný jazyk a upovídanost typickou pro jednu z Gilmorových děvčat. Odkazuje tím i na seriál samotný. Kdyby o tom snad někdo chtěl pochybovat, podtitul knihy ho jistě přesvědčí: From Gilmore Girls to Gilmore Girls (and Everything in Between) tedy Od Gilmorových děvčat po Gilmorova děvčata (a všechno mezi tím).

Lauren Graham v této knize píše o svém životě, a to jak pracovním, tak i milostném. Otevřeně mluví o své práci v Hollywoodu, o tom, jaké bylo být single herečkou. Ohlíží se také zpět na svých sedm let v seriálu a přemítá nad tím, jak po devíti letech prožívala návrat ke Gilmorkám. Čtenáři se ale také dozví více i o seriálu Parenthood, ve kterém také hrála.


Kniha obsahuje také fotky z natáčení nových epizod Gilmorových děvčat v roce 2016 a také zápisky z jejího deníku, který si během natáčení psala. 224 stran zachycující část života jedné oblíbené herečky vyjde 29. listopadu 2016. Knihu si můžete předobjednat například na webu Random House Books. Stojí v přepočtu asi 400 korun.

Someday, Someday, Maybe

Pokud nechcete čekat na anglické (a potažmo české) vydání, můžete si (anebo někomu jinému) udělat radost už teď. A to koupí první knihy Lauren Graham z roku 2014, která v Česku vyšla ve stejném roce a pod názvem Jednoho dne, možná… ji vydalo nakladatelství XYZ, kde si z ní můžete přečíst ukázku.

Na rozdíl od výše zmíněné knihy je Jednoho dne, možná… autobiografický román, který se odehrává v roce 1995 a hlavní hrdinkou je servírka Franny Banks, která hraje jen v reklamách, ale sní o Broadwayi. V New Yorku je necelé tři roky a zbývá jí pár měsíců, než bude muset odjet domů. Otázkou je, zda se zvládne prosadit, jestli si najde lásku, jestli si vydělá peníze a jestli najde samu sebe.

Knihu si můžete zakoupit například na webu nakladatelství XYZ, stojí 299 korun a v originále vyšla také jako audiokniha, kterou načetla sama Lauren Graham. K sehnání je třeba na Amazonu.

Obálky knih: Ballantine Books/Random House

Diskuze /1

Lena3

Knihu Jednoho dne, možná… mám doma v knihovně. Parádně jsem se u toho bavila, všem holkám můžu rozhodně doporučit :)

7.11.2016 | 19:29:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá @iHyi.

Překládáme na tyto verze:

  • Gilmore Girls 2016 S01E01 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E02 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E03 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E04 720p WebRip x264 TheRival

Přečasy připravím jen co se k tomu zase při nejbližší příležitosti dostanu.

Návod: České titulky v Netflixu

Pokud jste s těmito překlady spokojení, můžete libovolnou částkou ocenit překladatele přes jeho účet na PayPal. Pokud nejste a něco se vám nelíbilo, neváhejte se na autora titulků obrátit. Za každou reakci, poděkování i kritiku, děkuji!

Reklama

Nové díly Gilmorek

Gilmorova děvčata pokračují. Po devíti letech od konce seriálu, který běžel sedm sérií na stanicích The WB (později CW) se nové epizody objeví na online streamovací službě Netflix s podtitulem A Year in the Life.

Premiéra: 25.11. 2016, 9:00 našeho času
Délka epizod: 4× 90 minut
Názvy epizod: Zima, Jaro, Léto, Podzim
Herecké obsazení: rozpis
Galerie: Videa & Fotky
České titulky: Budeme překládat!

Gilmorky na síti

Sledujte (nejen) fotky a videa z nových epizod Gilmorových děvčat. Důležité momenty ze seriálu najdete na oficiálním instagramovém účtu, na Facebooku i na Twitteru.

Lauren Graham tam také odhaluje drobné detaily:

  • Oblečky Paula Anky jsou zpět a ještě lepší než kdy dřív.
  • Svatební slavobrána (chupa) stojí před Lorelaiiným domem.
  • Luke má v bistru nové menu.
  • Kirk si našel nové zaměstnání.

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny