Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) Vanessa Marano: Věděla jsem, že se Luke a Lorelai kvůli April rozejdou. Ale tu roli jsem strašně chtěla

Vanessa Marano: Věděla jsem, že se Luke a Lorelai kvůli April rozejdou. Ale tu roli jsem strašně chtěla

Vanessa Marano: Věděla jsem, že se Luke a Lorelai kvůli April rozejdou. Ale tu roli jsem strašně chtěla

Jedni ji nesnáší. A druzí… Těm nevadí. Lukova dcera April vzbudila mezi diváky mnoho reakcí a velkou část z nich negativních. Herečka Vanessa Marano si je toho vědoma a dobře věděla, do čeho jde, když jako fanynka Gilmorových děvčat začala v seriálu sama hrát.


9 0
12.11.2016

Celý původní rozhovor s herečkou Vanessou Marano, nyní hvězdou seriálu Switched at Birth, najdete na webu Teen Vogue.

(Vanessa věděla, že April způsobí rozchod Luka a Lorelai. Foto: The WB/CW)


Teen Vogue: Jaké to bylo, když vás vzali do týmu Gilmorových děvčat? Tehdy jste byla fanynkou seriálu, že?
Vanessa Marano: Byla jsem obrovskou fanynkou. Dozvěděla jsem se tehdy o castingu, že hledají výstřední třináctiletou holku, která bude mít v seriálu nějaký příběh s Lukem. A mě hned napadlo, že Luke bude mít dceru! Hned jsem to věděla, protože jsem se na seriál dívala. A pak mě napadlo: „Luke a Lorelai jsou teď spolu. A seriál bude mít další dvě série, takže se budou muset rozejít a bude to kvůli té dceři. A já ji budu nenávidět. To musím hrát!“ Přesně takhle šíleně jsem přemýšlela, že i když se kvůli mé postavě ti dva rozejdou, prostě v tom seriálu chci hrát.

Vzpomínám si, když jsem s tátou šla do lékárny a koupila si brýle. Byla to podmínka castingu a já brýle nenosila, takže všechno jsem viděla rozmazaně. A bylo to i první den na natáčení. Ale rekvizitář si mě všiml a řekl, že mi klidně skla vymění za nedioptrická. Nikdy jsem nic jiného tak moc nechtěla, jak roli v Gilmorkách. Byla jsem prostě velká fanynka.

Teen Vogue: Zmínila jste, že někteří fanoušci seriálu vás nenávidí. Jak vaši postavu fanoušci přijímají s postupem času?
Vanessa Marano: Už je to lepší, teď už to nikdo tak neřeší. Protože Luke a Lorelai jsou zase spolu! Kdyby se k sobě nikdy nevrátili, asi bych se tady [na fanouškovském festivalu] nikdy nemohla ukázat. Ale jak jsem řekla, věděla jsem, do čeho jdu. Věděla jsem, že nebudu hrát oblíbenou postavu. Což je dost blbý, protože April je trochu svá, ale jinak moc fajn. A scény s ní a s Lukem mě vážně bavily, protože oba jsou to takoví podivíni. Věděla jsem každopádně, jak lidé April přijmou.

(April byla velice výstřední děvče. Foto: The WB/CW)

Teen Vogue: Máte nějakou oblíbenou dějovou linku seriálu?
Vanessa Marano: Hned tu první scénu s April jsem si hrozně užila. V bistru se točila spousta lidí, já měla na hlavě tu obří helmu. A co se nějaké dějové linky týče, líbilo se mi, když jel se mnou a spolužáky Luke na výlet a dozvěděl se, že se mi líbí jeden kluk. A on se pak snaží přijít na to, jak má být mým otcem, když se pořádně ani neznáme? Tohle mě hodně bavilo.

Teen Vogue: Chtěla byste si zahrát v jedné scéně s nějakou postavou, se kterou jste nikdy nehrála?
Vanessa Marano: Ne s jednou, ale se spoustou! Měla jsem štěstí, protože jsem před kamerou byla často s Lukem, Lorelai a Rory. A taky s Jessem. A věřte mi, pro třináctiletou holku to bylo něco! Ráda bych si ale zahrála s Richardem a Emily. Nevím, kdy a proč bychom se někde měli ocitnout spolu, ale líbilo by se mi to. Měla jsem taky štěstí, že jsem si mohla zahrát s obyvateli Stars Hollow a taky se objevím na městské schůzi. Potrhlé obyvatele Stars Hollow jsem na seriálu taky měla vždycky moc ráda.

Teen Vogue: Jak byste nové epizody Gilmorových děvčat popsala jedním slovem?
Vanessa Marano: Nostalgické.

Teen Vogue: A jakou v nich hraje April roli?
Vanessa Marano: Pořád je výstřední a podivínská, což je super. Jen už je teď dospělá. Dokončila vysokou školu a snaží se teď přijít na to, co z ní teď bude. Myslím, že studovala na MIT a pořád je ta strašně divná matematička, která neumí moc jednat s lidmi. Ale přesně to na ní máme nejradši!

(Vanessa v roli Bay Kennishové v seriálu Switched at Birth. Foto: ABC Family/Freeform)

Teen Vogue: Co dalšího vás čeká?
Vanessa Marano: No, poslední řada Switched at Birth bude mít premiéru v lednu 2017. Což bylo takové hořkosladké, protože je na jednu stranu fajn uzavřít nějaký příběh a posunout se dál, na druhou stranu jsem ten seriál a herce zbožňovala. Bylo docela vtipné, že když jsme se dozvěděli, že Switched at Birth bude končit, vypluly na povrch nové díly Gilmorek. Říkala jsem ostatním: Tak vidíme, třeba se zase uvidíme za deset let!

Teen Vogue: Poslední otázka – fandíte Loganovi, Jessovi, nebo Deanovi?
Vanessa Marano: Jessovi. To jsou mi otázky.

Teen Vogue: Proč?
Vanessa Marano: Tak já se teda rozpálím (smích). Jess sice nejprve vypadal jako největší problém celého vztahu, ale nakonec se ukázalo, že jeho povaha ve vztahu oběma prospívá. Líbilo se mi, že si spolu rozuměli na intelektuální úrovni a jejich vztah Jesse dost změnil v lepšího člověka. Zatímco když byla Rory s Deanem, nikam se nehnula, on jí prostě nestačil. A to, co se stalo s Loganem, prostě nebylo dobré. Myslím, že jenom s Jessem se ve vztahu oba navzájem podporovali a jeden druhému prospívali. I když to tak na začátku nevypadalo a zdálo se, že je pro Rory Jess špatný. Ale kdo ví, jak to bude teď. Jsou oba dospělí, možná už jsou na to oba připravení? Kdo ví? Já to nevím a nemůžu ani nic říct. Ale můžu v to doufat.

Diskuze /1

M.Heaven

Celé Gilmorky jsem zkoukla během posledního půlroku a netušila jsem, že April je tak nenáviděná postava. Mě sice taky naštvalo, jak ten fakt, že má Luke dceru, zkomplikoval Lukův vztah s Lorelai, ale vůči samotné April jsem nikdy žádnou zášť necítila.

14.11.2016 | 19:07:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá @iHyi.

Překládáme na tyto verze:

  • Gilmore Girls 2016 S01E01 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E02 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E03 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E04 720p WebRip x264 TheRival

Přečasy připravím jen co se k tomu zase při nejbližší příležitosti dostanu.

Návod: České titulky v Netflixu

Pokud jste s těmito překlady spokojení, můžete libovolnou částkou ocenit překladatele přes jeho účet na PayPal. Pokud nejste a něco se vám nelíbilo, neváhejte se na autora titulků obrátit. Za každou reakci, poděkování i kritiku, děkuji!

Reklama

Nové díly Gilmorek

Gilmorova děvčata pokračují. Po devíti letech od konce seriálu, který běžel sedm sérií na stanicích The WB (později CW) se nové epizody objeví na online streamovací službě Netflix s podtitulem A Year in the Life.

Premiéra: 25.11. 2016, 9:00 našeho času
Délka epizod: 4× 90 minut
Názvy epizod: Zima, Jaro, Léto, Podzim
Herecké obsazení: rozpis
Galerie: Videa & Fotky
České titulky: Budeme překládat!

Gilmorky na síti

Sledujte (nejen) fotky a videa z nových epizod Gilmorových děvčat. Důležité momenty ze seriálu najdete na oficiálním instagramovém účtu, na Facebooku i na Twitteru.

Lauren Graham tam také odhaluje drobné detaily:

  • Oblečky Paula Anky jsou zpět a ještě lepší než kdy dřív.
  • Svatební slavobrána (chupa) stojí před Lorelaiiným domem.
  • Luke má v bistru nové menu.
  • Kirk si našel nové zaměstnání.

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny