Gotham Hororový Lovecraft

Hororový Lovecraft

Hororový Lovecraft

H. P. Lovecrafta znají zřejmě všichni pořádní hororoví nadšenci, toto jméno by se však mělo dostat i do povědomí seriálových fanoušků Gothamu. O tom proč si přečtěte v článku.


4 0
30.11.2014

H. P. Lovecraft je jeden z nejvýznamnějších hororových autorů, jenž byl ovlivněn Robertem W. Chambersem (jehož Krále ve žlutém znají asi zase fanoušci True Detective), který se inspiroval v hororové tvorbě A. E. Poea. Pokud jste tedy na dílo H. P. Lovecrafta doposud ještě nenarazili, měli byste to ihned napravit a to především kvůli jednomu důležitému faktu…

V knihách H. P. Lovecrafta se objevuje město Arkham. Hororové město, v kterém se stávají děsivé věci. Stejně jako a ústavu pro duševně choré nazvané Arkham, jenž je jedním z typických znaků města Gotham, ve kterém „vládne“ Batman.


Tohoto propojení jsou si zřejmě dobře vědomi i autoři seriálového Gothamu, a tak jsme se dočkali nemalého odkazu v aktuální, desáté epizodě, která byla dokonce pojmenována Lovecraft a objevil se v ní muž nazvaný právě jako autor píšící o strašidelném městě Arkham a Cthulhu.

Všimli jste si tohoto odkazu, nebo je pro vás jméno H. P. Lovecrafta zcela nové?

Diskuze /4

kiso1561

Som vedel, že mi je to nejaké povedomé, ale nie a nie si spomenúť odkiaľ. :D Inak je to Cthulhu nie Ctulhu. :)

30.11.2014 | 10:38:55
IndieCoreFrank

O Cthulhu vím, o Arkhamu ne a to, že jsem od Lovecrafta přečetl hodně :O. To je člověk, který psal pravou makabrózní a děsivou literaturu, ne S.King :-)

30.11.2014 | 11:18:22
JohnLuther

Mýt Cthulhu je aj vo svete Warcraftu v podaní starých bohov… A nie len tam odkazy su naprieč mnohými umeleckými dielami.

30.11.2014 | 16:20:14
fejla

nevěděl netušil,ani páru :D

1.12.2014 | 17:17:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Čtvrtá série

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Finále série přineslo spoustu zvratů a nových příběhů. V pravidelných postřezích se zaměříme nejen na pravé jméno Butche Gilzeana, ale také na zajímavosti o hlavách démonů či novém klubu Oswalda Cobbelpota.

Nepřehlédněte

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Herecký pár Ben McKenzie a Morena Baccarin zpečetil svou lásku svatbou. Kolegové z Gothamu si řekli své ano v Brooklynské botanické zahradě.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás