Gotham Ve čtvrté sérii se objeví Profesor Pyg

Ve čtvrté sérii se objeví Profesor Pyg

Ve čtvrté sérii se objeví Profesor Pyg

Gotham nám ukázal už spoustu záporáků. Ve čtvrté sérii se objeví nemilosrdný a úchylný Profesor Pyg. Kdo to vlastně je a co na jeho příchod říkají tvůrci, se dočtete uvnitř článku.


20 1
23.7.2017

Pyga poprvé představili komiksoví tvůrci Andy Kubert a Grant Morrison v 666. čísle Batmana, které vyšlo přesně před deseti lety, v červenci 2007. Důležitým protihráčem dynamického dua se stal až o dva roky později. Jeho pravé jméno je Lazlo Valentin a zastává pozici velitele kriminální skupiny Circus of Strange. Byť nemá žádné superschopnosti, je Pyg zručným chirurgem a chemikem a tyto vlastnosti využívá k mučení svých obětí. V komiksech nejprve stojí proti dvojici Dick Grayson (Batman) a Damian Wayne (Robin), po událostech Flashpoint Paradoxu a na začátku The New 52 už jsou jeho nepřáteli Bruce Wayne jako Batman a Dick Grayson coby Nightwing.

Komiksová podoba Profesora Pyga. Foto: DC Comics


Vedle komiksů se Pyg představil i jinde. Vidět jsme jej mohli v animovaném seriálu Beware the Batman a krátce se objevil i v Batman: The Brave and the Bold. V nedávném Lego Batman Movie se sice přímo nevyskytuje, v jednom záběru však vidíme krámek s nápisem Lazlo's Butchery (Lazlovo řeznictví), který na Pyga odkazuje.

Co se týče videoher, prožil Pyg svůj debut v roce 2015, kdy se objevil v Arkham Knight. Zde je vyobrazen jako sériový vrah, který ze svých obětí staví armádu „Dollotronů“, což jsou v podstatě lidé, které Pyg zohavil, lobotomizoval, zbavil pohlaví a ovládl. Pokud chce hráč tohoto zvráceného nepřítele zastavit a uvěznit v Blackgate, musí plnit vedlejší úkol „Perfect Crime“.

Profesor Pyg ve hře Arkham Knight. Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment

Vedle Arkham Knight se Pyg krátce objevuje i v novince Injustice 2, kde jej můžeme vidět v krátkém videu, které se spustí, když za Red Hooda triumfujete v zápase.

V Gothamu bude Pyg působit nejspíše jako jeden z nejbrutálnějších padouchů. Producent John Stephens na Comic-Conu prohlásil, že je Pyg jeho nejoblíbenějším batmanovským záporákem, a že je z jeho příchodu do seriálu neskonale šťasten. Podle všeho se vedle Pyga samotného dočkáme i Dollotronů. Mladý Bruce, který sotva začal svou kariéru ochránce Gothamu, tedy rozhodně bude mít co dělat.

Těšíte se na Profesora Pyga? Myslíte, že jeho seriálová verze nebude té komiksové dělat ostudu?

Diskuze /6

p3dro

Páni, toho bych nečekal, ale rozhodně palec nahoru ;)

24.7.2017 | 7:27:40
Blackhand47XD

YES, můj oblíbený záporák. :)

#4 DarthRevan
webmaster
24.7.2017 | 9:29:46
Lex Luthor

Profesor Pyg dobrý v Beware the Batman byl fajn ještě by k němu mohli přidat jeho partnera, kterým je Mr. Toad

#6 league
24.7.2017 | 11:37:08
DarthRevan

#2 Blackhand47XD: Můj taky :).

webmaster
24.7.2017 | 15:55:58
league

v Batman arkham knight jsem proti němu bojoval jinak Dolotrony zmlátíte a oni zase ožijou. Jinak byl dost těžký.

30.7.2017 | 16:15:27
league

#3 Lex Luthor: Mr.Tod je ta žába co byla sním ? V Beware batman ?

4.8.2017 | 11:00:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Čtvrtá série

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Finále série přineslo spoustu zvratů a nových příběhů. V pravidelných postřezích se zaměříme nejen na pravé jméno Butche Gilzeana, ale také na zajímavosti o hlavách démonů či novém klubu Oswalda Cobbelpota.

Nepřehlédněte

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Herecký pár Ben McKenzie a Morena Baccarin zpečetil svou lásku svatbou. Kolegové z Gothamu si řekli své ano v Brooklynské botanické zahradě.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás