Grimm Weten Ogen

Weten Ogen

Weten Ogen

S Wesenem, který se jmenuje Weten Ogen, jsme se poprvé setkali v epizodě „Maiden Quest“.


17 0
27.11.2015

Bio

Je to velice starý druh Wesena, existuje již zhruba dvě tisíciletí. Jeho jméno pochází z holandštiny a znamená „oči, které vědí“. Weten Ogen připomíná po woge rysa ostrovida. Získá rysy kočkovité šelmy a hustou srst v barvě zlaté a šedé, vlasy nad čelem mu zbělají. Špičáky se promění v ostré tesáky, z nehtů se stanou drápy, uši se prodlouží a jsou špičaté s chomáčky chlupů na vrcholcích. Oči získají výraznou zlatou barvu, a to včetně bělma. Rovněž se mu zvětší čelisti. Ve své zvířecí formě je velmi silný a může na někoho skočit a zaútočit jako kočka. Bývá chytrý a nenápadný a je schopen podniknout výpady i proti vlastnímu druhu.


Součástí života tohoto Wesena bývá tzv. „Maagd Zoektocht“, což je starodávná tradice, pomocí které si muž vybírá manžela pro svou dceru. Weten Ogen je založení spíše patriarchálního a na udržování tradic obvykle velmi lpí. Mívá sklon urputně chránit své potomky a pokouší se sprovodit ze světa každého, kdo sáhne na život jeho dítěte. Útočí obvykle na hrdlo oběti pomocí tesáků a nejradši napadá své oběti ze zálohy nebo tak, aby je svým útokem překvapil. Weten Ogen nemívá výčitky svědomí pokud jde o zabití člena vlastního rodu a zejména v rámci tradice Maagd Zoektocht to může být způsob, jak prokázat svou mazanost a způsobilost stát se manželem. Z Grimma velký strach nemá, ale radši se od něj drží dál. Gedächtnis Esser

Předchozí Wesen: Apgadnieks
Další Wesen: Gedächtnis Esser

Diskuze /1

cormor

tenhle wesen se mi líbí ze všech nejvíc je fakt hustej

15.5.2016 | 19:55:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S06E13: The End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překládáme na verzi:

  • Grimm.S06E13.HDTV­.x264-SVA

Titulky k šesté řadě pro vás připravuje překladatelský tým ve složení: @Nameless1, @ScaryX, @Maty9, @Gongis, @Blasut, @baru_e94, @Lucifrid a @1Bobesh1. Přečas na WEB-DL od @kisch.

Diskuze k seriálu

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zalíbil se vám Grimm, tak si na něj zahrajte v několika hrách, které jsou volně dostupné.

Momentka

Momentka

Grimm získává finálovou řadu

Grimm se vrátí s šestou řadou

Grimm se vrátí s šestou řadou

Na stanici NBC padlo rozhodnutí ohledně budoucnosti Grimma, ten se na podzim vrátí už pošesté.

Nejoblíbenější postavy