Halt and Catch Fire (PC Rebelové) Popis

Halt and Catch Fire

Halt and Catch Fire

80. léta 20. století. Vizionář vytváří tým, který se má podílet na výrobě revolučního osobního počítače. V sázce jsou peníze, přátelství i vlastní ega.


Halt and Catch Fire je dobové drama zasazené do 80. let, kdy započala velmi důležitá kapitola pro výpočetní techniku a svět informačních technologií jako takových. Příběh začíná u vizionáře jménem Joe MacMillan (Lee Pace), který chce udělat díru do světa. Bohužel postrádá technické dovednosti, proto se rozhodne oslovit Gordona Clarka (Scoot McNairy), řadového pracovníka ve firmě Cardiff Electric v americkém Texasu. Nápad zní prostě; postavit ten nejlepší osobní počítač na trhu s dvojnásobným výkonem za poloviční cenu. To však ve finále nebude vůbec snadné a bude třeba překonat různé potíže, ať už finanční, technologické či osobní.

(Zdroj: AMC)


Do týmu je přibrána i nadějná studentka Cameron Howeová (Mackenzie Davis), která je mezi svými druhy outsiderem s hlavou plnou nápadů, jak změnit svět. Do tohoto světa je vtažena i Donna Clarková (Kerry Bishé), Gordonova manželka s nevyužitým potenciálem, a John Bosworth (Toby Huss), jeden z vedoucích pracovníků v Cardiff Electric. Svět IT si projde vlnou změn a i počítačová revoluce bude mít své oběti, vítěze i poražené.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
jaems

Nadšení od prvního dílu, filozofické a praktické otázky při vývoji pc a internetu ve společnosti, kterou si právě ochočil dvojník stevena jobse… elektro osumdesátky říznuté tronem :)

29.5.2015 | 19:59:57
jajush

Lee Pace má prostě charisma! 80% dávám, protože tohle téma „počítačů“ mě moc nebere.

webmaster
6.1.2015 | 21:36:49

Stav překladu

Epizoda S03E10: NeXT

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @lukascoolarik
Korekce: @lukascoolarik

Sedí na verze:

  • HDTV.x264-KILLERS

Dotazy k titulkům směřujte sem.

Hurá!

Halt and Catch Fire se vrátí, ale...

Halt and Catch Fire se vrátí, ale...

AMC opět ukázala, že ratingy a sledovanost nejsou to jediné, na čem jí záleží; miláček kritiků Halt and Catch Fire se díky tomu dočká své čtvrté série. Zároveň se ale se seriálem musíme začít pomalu loučit; příští sezóna bude totiž ta poslední.

Reklama

Síťujeme