Edward Furlong

Edward Furlong

Edward Furlong se narodil 2.8.1977 v ka­lifornské Pasadeně. Jeho touhou nikdy nebylo herectví, až když agentka Mali Finn hledala nové mladé tváře na roli Johna Connora, zjistil, že by pro herectví mohl mít schopnost

Datum narození: 2.8.1977 (39 let)

Za Terminátora 2 obdržel v roce 1992 cenu MTV pro nejlepšího začínajícího herce a sci-fi cenu Saturn pro nejlepšího mladého herce. Tím začala jeho kariéra, kdy se objevil po boku slavných lidí, ale i v nezávislých filmech. Hned v roce 1992 hrál s Jeffem Bridgesem ve snímku Americké srdce, a za roli byl nominován na cenu IFP Spirit. Ve filmu A Home of Our Own hrál s Kathy Batesovou, v Malé Oděsse s Timem Rothem, ve snímku The Grass Harp s Walterem Matthauem a v Předtím a potom s Meryl Streepovou a Liamem Neesonem. U nás se ale spíš mihl na videokazetách s horory: Brainscan, Hřbitov zvířátek 2

Rovněž účast v jeho posledních filmech se dá označit jen za úspěšnou. Společně s Edwardem Nortonem hrál jak v kontroverzním dramatu American History X, tak komedii Pecker, s Willemem Dafoem ve výborném vězeňském dramatu Animal Factory, jež režíroval Steve Buscemi.


Populárním je i v Japonsku, ale kupodivu ani ne tak jako herec, jako muzikant. Jeho píseň Hold On Tight dokonce na japonských žebříčcích sesadila z prvního místa I Will Always Love You zpěvačky Whitney Houston. Rovněž byl vybrán jako model značek Gap a Calvin Klein, a díky své popularitě dělal reklamu na japonský fast-foodový řetěz Hot Noodle.

Aby nebylo úspěchů příliš, zažalovala ho bývalá partnerka a manažerka Jacqueline Domacová u soudu o 15 % z Edwardových výdělků za poslední tři roky, on sám má triku minimálně dva přestupky: řízení auta bez řidičáku a způsobení dopravní nehody. A navíc je vegetariánem.


Hraje v