House of Cards (Dům z karet) Dům z karet začíná. Na co se diváci ČT2 můžou těšit?

Dům z karet začíná. Na co se diváci ČT2 můžou těšit?

Dům z karet začíná. Na co se diváci ČT2 můžou těšit?

Středou 13. ledna počínaje začíná Česká televize vysílat první řadu seriálu, který dostal český název Dům z karet. První díl opěvovaného House of Cards uvidí čeští diváci ve 22:20 na ČT2. A můžou se těšit na jedno z nejlepších televizních děl poslední doby.


11 0
13.1.2016

Francis a Claire Underwoodovi jsou mocný pár s neskromnými ambicemi. Oba dva ve svém velice zvláštním vztahu vzájemně spolupracují na tom, aby se Frank (charismatický a vynikající Kevin Spacey) dostal do křesla prezidenta Spojených států amerických. Jeho žena Claire (neméně výtečná Robin Wright) ho v jeho úsilí vytrvale podporuje. Oba dva se zároveň nebojí využít jakýchkoliv praktik, aby dosáhli kýženého vítězství.

(V seriálu kromě ostatních exceluje hlavně ústřední dvojice. Foto: Netflix)


Seriál Dům z karet začala v roce 2013 vysílat streamovací služba Netflix, která nedávno vstoupila i na český trh. Stojí za ním zvučná jména. Kromě Spaceyho a Wright pomohl seriál rozjet i hollywoodský režisér David Fincher a vynikající scenárista Beau Willimon. Příběh ale ve skutečnosti čerpá z původního britského díla stejného jména z devadesátých let. Více o seriálu se můžete dozvědět v našem popisu.

House of Cards záhy po uvedení doprovázela silně pozitivní kritika. Přízeň diváků si udržel po celé své tři řady (každá má třináct epizod) a letos v březnu začne už čtvrtá. Oceněn byl dvěma Zlatými glóby (získali je oba protagonisté) a šesti cenami Emmy (zejména pro řemeslné ztvárnění seriálu – vynikající je například hudba Jeffa Beala).

Pokud tedy patříte k divákům, kteří seriál na ČT2 vidí vůbec poprvé, rozhodně se na první díl podívejte a pokračujte dál. Každou další epizodu Česká televize odvysílá vždy ve středu po desáté hodině večer. Zároveň vyzýváme i „staré“ fanoušky seriálu: Napište nám i dalším potenciálním fanouškům, proč je podle vás House of Cards výjimečný?

Diskuze /11

Retyus

Jeden z nejlepších seriálů co je je odstrčen a „béčkový“ kanál a vysílám po 10té. Chápu že musí po 10té, je tam násilí atd. I když v různých kriminálkách ho je i více a chodí to v 6.

#2 Neasi2
13.1.2016 | 11:47:22
Neasi2

#1 Retyus: Co je podle tebe béčkový kanál? Je fakt, že v ČR kvalitu asi těžko najdeš, ale ČT je top z toho mála, co tu je. A většina lidí stejně pracuje a bude jen ráda, že se může podívat „až“ v 22:00. Já sám za sebe musím říct, že se dívat nebudu. Je to jako GOT – příliš přeceňovaný seriál a ještě s českým dabingem. :D

#3 mal
13.1.2016 | 12:28:19
mal

#2 Neasi2: Ja si taky myslim, ze vetsina lidi pracuje. Ale taky si myslim, ze vetsina te vetsiny taky do prace brzy vstava a v „az“ 22:00 se uz bude chystat spat.

13.1.2016 | 16:15:16
Retyus

Spousta lidí pracuje jinak než od 8mi do 4. Třeba v rodině máme jednoho vstávače ve 4ráno. v 9 už dávno spí. Další vstává v 5, já po 6té. A béčkový kanál to beru protože tam jsou většinou jen zprávy a rádobyumělecké filmy. Že tam jsou 2 dobré seriály za týden, mě trošku štve. Navíc když už existuje několik kanálů které jsou na seriály zaměřené. Jestli je seriál přehypovaný? možná trošku, ale musí se u něj trošku přemýšlet a musí na něj být nátura. někdy mám chuťna politiku, jindy si pustím SpongeBoba.

13.1.2016 | 17:09:57
Kafka Tamura

Béčkový kanál… LOOOL.

13.1.2016 | 19:50:57
Davos

Co bych divákům doporučil? Obstarat si tenhle skvělý seriál v originálním znění c vz titulky, ten dabing tomu hrozně bere…

#8 Charles.R
13.1.2016 | 19:57:22
Davos
  • s cz titulky
13.1.2016 | 19:57:56
Charles.R

#6 Davos: Přesně :) Ten jeho hlas je hrůza, když už dabing, mohli určitě zvolit lepší hlas.. I když nad originál většinou není. Aspoň za mě ;)

Jinak nevím jestli je přeceňovaný, já o něm dlouho nic nezjišťoval, až letos… ehm loni jsem řekl že zkusím… a během krátké doby jsem hltal 3 sezony :)

13.1.2016 | 23:34:10
Charles.R

Máte někdo tip na něco dobrýho? Nějak nevím na co koukat zkusil jsem pár nových věcí, ale nic mě nezaujalo…

#10 Historic #11 iHyi
13.1.2016 | 23:36:46
Historic

#9 Charles.R: Takový obecný dotaz je cesta do pekel, aspoň trošku nastiň oblíbený žánr nebo téma :-)

webmaster
14.1.2016 | 0:43:06
iHyi

#9 Charles.R: Jednak můžeš zkusit doporučení z našeho systému: http://www.edna.cz/…bne-serialy/ no a pak je tu vždycky možnost podívat se na původní britskou verzi, anebo na dánské politické drama Borgen, případně na State of Play či The West Wing :-)

webmaster
14.1.2016 | 10:17:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pátá série

Patricia Clarkson a Campbell Scott hereckými posilami páté série

Patricia Clarkson a Campbell Scott hereckými posilami páté série

V páté řadě House of Cards uvidíme hned tři nové herecké tváře. Těšit se můžeme na Patricii Clarkson, Campbella Scotta a Jamese Martineze.

Upoutávka k páté sérii

Reklama

Další tipy

10 seriálů, které sledovat po House of Cards

10 seriálů, které sledovat po House of Cards

Pokud se vám zalíbilo politické téma a rádi byste v televizi sledovali další, tematicky příbuzné seriály, nechte si je doporučit od nás.

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás