House of Cards (Dům z karet) Dům z karet začíná. Na co se diváci ČT2 můžou těšit?

Dům z karet začíná. Na co se diváci ČT2 můžou těšit?

Dům z karet začíná. Na co se diváci ČT2 můžou těšit?

Středou 13. ledna počínaje začíná Česká televize vysílat první řadu seriálu, který dostal český název Dům z karet. První díl opěvovaného House of Cards uvidí čeští diváci ve 22:20 na ČT2. A můžou se těšit na jedno z nejlepších televizních děl poslední doby.


11 0
13.1.2016

Francis a Claire Underwoodovi jsou mocný pár s neskromnými ambicemi. Oba dva ve svém velice zvláštním vztahu vzájemně spolupracují na tom, aby se Frank (charismatický a vynikající Kevin Spacey) dostal do křesla prezidenta Spojených států amerických. Jeho žena Claire (neméně výtečná Robin Wright) ho v jeho úsilí vytrvale podporuje. Oba dva se zároveň nebojí využít jakýchkoliv praktik, aby dosáhli kýženého vítězství.

(V seriálu kromě ostatních exceluje hlavně ústřední dvojice. Foto: Netflix)


Seriál Dům z karet začala v roce 2013 vysílat streamovací služba Netflix, která nedávno vstoupila i na český trh. Stojí za ním zvučná jména. Kromě Spaceyho a Wright pomohl seriál rozjet i hollywoodský režisér David Fincher a vynikající scenárista Beau Willimon. Příběh ale ve skutečnosti čerpá z původního britského díla stejného jména z devadesátých let. Více o seriálu se můžete dozvědět v našem popisu.

House of Cards záhy po uvedení doprovázela silně pozitivní kritika. Přízeň diváků si udržel po celé své tři řady (každá má třináct epizod) a letos v březnu začne už čtvrtá. Oceněn byl dvěma Zlatými glóby (získali je oba protagonisté) a šesti cenami Emmy (zejména pro řemeslné ztvárnění seriálu – vynikající je například hudba Jeffa Beala).

Pokud tedy patříte k divákům, kteří seriál na ČT2 vidí vůbec poprvé, rozhodně se na první díl podívejte a pokračujte dál. Každou další epizodu Česká televize odvysílá vždy ve středu po desáté hodině večer. Zároveň vyzýváme i „staré“ fanoušky seriálu: Napište nám i dalším potenciálním fanouškům, proč je podle vás House of Cards výjimečný?

Diskuze /11

Retyus

Jeden z nejlepších seriálů co je je odstrčen a „béčkový“ kanál a vysílám po 10té. Chápu že musí po 10té, je tam násilí atd. I když v různých kriminálkách ho je i více a chodí to v 6.

#2 Neasi2
13.1.2016 | 11:47:22
Neasi2

#1 Retyus: Co je podle tebe béčkový kanál? Je fakt, že v ČR kvalitu asi těžko najdeš, ale ČT je top z toho mála, co tu je. A většina lidí stejně pracuje a bude jen ráda, že se může podívat „až“ v 22:00. Já sám za sebe musím říct, že se dívat nebudu. Je to jako GOT – příliš přeceňovaný seriál a ještě s českým dabingem. :D

#3 mal
13.1.2016 | 12:28:19
mal

#2 Neasi2: Ja si taky myslim, ze vetsina lidi pracuje. Ale taky si myslim, ze vetsina te vetsiny taky do prace brzy vstava a v „az“ 22:00 se uz bude chystat spat.

13.1.2016 | 16:15:16
Retyus

Spousta lidí pracuje jinak než od 8mi do 4. Třeba v rodině máme jednoho vstávače ve 4ráno. v 9 už dávno spí. Další vstává v 5, já po 6té. A béčkový kanál to beru protože tam jsou většinou jen zprávy a rádobyumělecké filmy. Že tam jsou 2 dobré seriály za týden, mě trošku štve. Navíc když už existuje několik kanálů které jsou na seriály zaměřené. Jestli je seriál přehypovaný? možná trošku, ale musí se u něj trošku přemýšlet a musí na něj být nátura. někdy mám chuťna politiku, jindy si pustím SpongeBoba.

13.1.2016 | 17:09:57
Kafka Tamura

Béčkový kanál… LOOOL.

13.1.2016 | 19:50:57
Davos

Co bych divákům doporučil? Obstarat si tenhle skvělý seriál v originálním znění c vz titulky, ten dabing tomu hrozně bere…

#8 Charles.R
13.1.2016 | 19:57:22
Davos
  • s cz titulky
13.1.2016 | 19:57:56
Charles.R

#6 Davos: Přesně :) Ten jeho hlas je hrůza, když už dabing, mohli určitě zvolit lepší hlas.. I když nad originál většinou není. Aspoň za mě ;)

Jinak nevím jestli je přeceňovaný, já o něm dlouho nic nezjišťoval, až letos… ehm loni jsem řekl že zkusím… a během krátké doby jsem hltal 3 sezony :)

13.1.2016 | 23:34:10
Charles.R

Máte někdo tip na něco dobrýho? Nějak nevím na co koukat zkusil jsem pár nových věcí, ale nic mě nezaujalo…

#10 Historic #11 iHyi
13.1.2016 | 23:36:46
Historic

#9 Charles.R: Takový obecný dotaz je cesta do pekel, aspoň trošku nastiň oblíbený žánr nebo téma :-)

webmaster
14.1.2016 | 0:43:06
iHyi

#9 Charles.R: Jednak můžeš zkusit doporučení z našeho systému: http://www.edna.cz/…bne-serialy/ no a pak je tu vždycky možnost podívat se na původní britskou verzi, anebo na dánské politické drama Borgen, případně na State of Play či The West Wing :-)

webmaster
14.1.2016 | 10:17:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pátá série

Patricia Clarkson a Campbell Scott hereckými posilami páté série

Patricia Clarkson a Campbell Scott hereckými posilami páté série

V páté řadě House of Cards uvidíme hned tři nové herecké tváře. Těšit se můžeme na Patricii Clarkson, Campbella Scotta a Jamese Martineze.

Reklama

Nepřehlédněte

Kevin Spacey a Robin Wright jsou nominováni na ceny SAG

Kevin Spacey a Robin Wright jsou nominováni na ceny SAG

Ústřední herecké duo se dočkalo zasloužených nominací na prestižní herecké SAG Awards za své výkony ve čtvrté sérii House of Cards. Konkurence v jejich kategoriích je ovšem tak jako každý rok velká.

Nejoblíbenější postavy

Další tipy

10 seriálů, které sledovat po House of Cards

10 seriálů, které sledovat po House of Cards

Pokud se vám zalíbilo politické téma a rádi byste v televizi sledovali další, tematicky příbuzné seriály, nechte si je doporučit od nás.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás