House of Cards (Dům z karet) Jeff Beal: Autor strhující hudby z House of Cards

Jeff Beal: Autor strhující hudby z House of Cards

Jeff Beal: Autor strhující hudby z House of Cards

Učarovala vám hudba seriálu House of Cards? Pak jistě rádi zjistíte, kdo je jejím autorem. Seznamte se s Jeffem Bealem, jedním z nejvýraznějších hollywoodských skladatelů, a s jeho prací.


3 0
9.3.2015

Jako malému učaroval Jeffu Bealovi jazz 70. let, hudba Milese Davise i klasický rock. A tak začal svou hvězdnou kariéru. Po střední škole nastoupil do Eastman School of Music, kde studoval komponování hudby. Za celou dobu studia si odnesl 11 studentských cen a dostal se také ke své první práci: V roce 1988 napsal hudbu k filmu Cheap Shots.

Nyní sice Beal žije v Los Angeles, ale předtím se svým studiem a rozjíždějící se kariérou objel New York i San Francisco. V roce 1987 vydal své první sólové album Liberation.

Zlom ale nastal až v roce 2000, kdy se seznámil s hercem Edem Harrisem, který chtěl, aby složil hudbu k jeho filmu Pollock. Odtud se brzy dostal ke stanici HBO, pro kterou stvořil hudbu k mysterióznímu Carnivàle, historické sáze Rome nebo k poslední řadě novinářského dramatu The Newsroom. Tou dobou už byl navíc oceněný třemi soškami Emmy, z nichž jednu si vysloužil za hudbu ke znělce první série seriálu Monk.

Thumbnail Play icon

(Jeff Beal je autorem hudby k seriálu Carnivàle stanice HBO.)

V poslední době ale Jeff Beal sklízí nadšené ohlasy kritiků i diváků za práci na hudbě k seriálu House of Cards. Scenárista a showrunner seriálu Beau Willimon ho označuje za neuvěřitelně nadaného člověka. V rozhovoru pro Indiewire řekl, že bez Bealovy hudby by seriál byl polovičtaý. „Nemyslím si, že by House of Cards bylo tím, čím je, nebýt jeho hudby. Na hudbě Jeffa Beala ale není zajímavé to, v jakých scénách ji používá, ale spíše to, kde ji nepoužívá. Hudba by tam překážela. Některé scény jsou bez hudebního podkresu mnohem silnější,“ popsal Willimon.

Práci Jeffa Beala si můžete poslechnout na jeho oficiálních stránkách, soundtrack k první a druhé sérii House of Cards najdete také na Spotify. Krom toho můžete Beala sledovat také na Twitteru.

Vizitka

Jméno: Jeff Beal
Narozen: 20. června 1963
Místo narození: Hayward, Kalifornie, USA
Rodinný stav: Od roku 1984 je ženatý, má jedno dítě
Významné práce: Složil hudbu k seriálům Carnivàle, Monk, Rome, Medium či House of Cards. Stojí také za hudbou k filmům Pollock, Appaloosa nebo k dokumentu Blackfish.
Ocenění: Byl desetkrát nominován na cenu Emmy (do roku 2014), tři získal za práci na seriálech Monk, The Company a minisérii Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King. Je také držitelem tří cen BMI Film & TV Awards za hudbu k seriálům Family Law, Medium a Ugly Betty.

(Foto: www.jeffbeal.com)

Diskuze /3

adam.straka

Prosim vas, keby bol niekto tak sikovny a nasiel nazov hudby pri zaverecnych titulkach Chapter 36 (s03e10), bol by som mu neuveritelne vdacny.

#2 Lucifrid
9.3.2015 | 20:49:30
webmaster
9.3.2015 | 21:43:27
adam.straka

#2 Lucifrid: Velmi pekne dakujem :)

9.3.2015 | 22:39:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E13: Chapter 65

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překládají: @Valada06, @garax, @jirka164, @gongis, @Thomas, @Alisch, @leletoto, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S05E13.WEBRip.x264-TURBO
  • S05E13.WEBRip.x264-RARBG
  • S05E13.720p.WEB­Rip.x264-MOROSE
  • S05E13.1080p.WEB­Rip.x264-CONVOY
  • S05E13.1080p.NF­.WEBRip.DD5.1­.x264-NTb
  • S05E13-Netflix

Nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Ohodnoťte House of Cards

Návod: Jak přidat české titulky do Netflixu.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele House of Cards a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Recenze

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

I pátá série Domu z karet přinesla řadu zajímavých zvratů a opět nám ukázala ošklivou tvář politické scény. Přestože někteří diváci s aktuální sezónou nebyli tolik spokojení, v naší redakci převládají nadšená hodnocení. Ostatně přesvědčte se sami.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás