The Last Ship (Poslední loď) Ohlédnutí za epizodou Shanzhai

Ohlédnutí za epizodou Shanzhai

Ohlédnutí za epizodou Shanzhai

Čtvrtá epizoda se mílovými kroky blíží, je tedy načase, abychom si shrnuli, co se dělo v epizodě předchozí a rozebrali si možnosti, jak se děj posune dál.


7 0
2.7.2016

Pokud jste třetí epizodu třetí série ještě neviděli, čtěte dál jen na vlastní nebezpečí! Text obsahuje spoilery z děje.

Pustit žilou

Ve třetí epizodě se nám potvrdily naše dřívější teorie, že piráti mají za cíl vysát z unesených členů posádky Nathan James co největší množství krve. Naštěstí pro rukojmí zjevně nemají v plánu je zabít. Nejspíš z nich chtějí vysávat krev, jak dlouho to jen půjde.


Co mají piráti za lubem?

Skutečně důležitá otázka ale bohužel zůstává stále nezodpovězená a to sice k čemu tuto krev chtějí využít. Epizoda nám nabídla alespoň malou ukázku z toho, co se z krví děje po tom, co je odebrána námořníkům. Na krátkou chvíli jsme mohli vidět, jak si záhadný Takehaya nechává krev kapitána Slatteryho vpravit do svého těla. To může mít dva důvody. Buď je pirátský kapitán opravdu upír, jak trefně poznamenal Mike, nebo se do svého krevního řečiště pokouší dostat lék obsažen ve Slatteryho krvi. Že by lék na Japonce nepůsobil a piráti se takto snažili získat imunitu proti viru? Snad na tuto otázku dostaneme již brzy odpověď.

Dotěrný novinář

Lidé potřebují informace za každé situace, a tak se i i po apokalypse vždy najde pár vyvolených, kteří chtějí o činech vedení země informovat širokou veřejnost. Zajímavé je, že místo redakcí zastupují geografické oblasti.

Jacob se pokouší z Kary vytáhnout informace.

Jak Jacob Kaře naznačil, společnost, která přežila virovou epidemii, je velmi háklivá na jakékoliv zatajování informací. Poté, co se prezidentova zahraniční politika ukáže být poměrně neúspěšná, se na něj média jistě vrhnou jako supi a dá se předpokládat, že Jacoba ještě uvidíme.

Prohlídka ostrova

Rukojmí se rozhodli vzít situaci do vlastních rukou. Miller a Diaz se proplížili ven ze své chatrče a zjistili, že se nacházejí na jakémsi opuštěném ostrově.

Podaří se unesené posádce uniknout?

Diazovi se při obhlídce ostrova podařilo najít radiovou věž, v dalších epizodách se kapitán Slattery se svými lidmi jistě pokusí ke věži dostat. Podle všeho ale nemají příliš valnou šanci na úspěch. Jelikož se už jednou pokusili utéct, budou všichni členové posádky bedlivě hlídáni a čím déle budou piráti pokračovat v odebírání krve, tím slabší posádka bude. Pokud se jim ovšem nepodaří vyslat kapitánu Chandlerovi, nebude to mít s nalezením své posádky vůbec jednoduché.

Takehaya

Asi nejvíc informací jsme se v epizodě Shnazhai dozvěděli o japonském kapitánovi pirátů. Víme, že před epidemií byl kapitánem japonského námořnictva a že poté, co se stal pirátem přijal jméno Takehaya.

Začíná se nám odhalovat minulost pirátského kapitána.

Jak již zaznělo v epizodě, Takehaya (oficiálně nazýván Susanoo-no-Mikoto) je japonským bohem moře a bouří. Je bratrem bohyně Slunce Amaterasu a boha Měsíce Tsukuyomiho. Je synem Izanagiho. Koluje legenda, že se Takehaya jednou snesl z nebes a zachránil dceru nešťastných rodičů, kterým osmihlavý a osmiocasý had Yamata no Orochi sežral předešlých osm dcer. Vyzrál na hada tak, že ho opil saké a poté rozsekal mečem. Uvidíme, co nám o jeho údajně legendárním jmenovci odhalí další epizody.

Jak se vám třetí epizoda série líbila? Podělte se s námi o své dojmy v komentářích!

FOTO: TNT

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Čtvrtá série se blíží

Staňte se titulkářem

Baví vás seriál The Last Ship
a chtěli byste se na něm podílet?

Umíte anglicky, skvěle česky
a máte chuť zkusit si překlad?

Připojte se k nám a staňte se
také jedním z překladatelů.

Stačí kontaktovat @ScaryX,
vzkazem nebo na e-mail.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu The Last Ship a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Nepřehlédněte

Loď připluje i po čtvrté

Loď připluje i po čtvrté

Dnes přinášíme všem fanouškům seriálu The Last Ship skvělou zprávu. Stanice TNT se ho rozhodla prodloužit pro čtvrtou sérii.

Plavba ještě nekončí

Poslední loď budeme vídat déle než jsme čekali

Poslední loď budeme vídat déle než jsme čekali

Americká stanice TNT se nehodlá seriálu The Last Ship jen tak vzdát. Před chvílí internet obletěla zpráva, že seriál prodlužuje i pro pátou sérii. Seriál tak budou američtí diváci na obrazovkách vídat ještě minimálně dva roky.

Nejoblíbenější postavy

Poslední loď česky

Poslední loď připlouvá do českého rybníčku

Poslední loď připlouvá do českého rybníčku

Do začátku třetí řady to máme ještě několik měsíců a tak si nyní můžete zopakovat hrdinné dobrodružství naší námořní jednotky ještě jednou a s českým dabingem!

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás