Legends of Tomorrow Proč chce Legion of Doom záhadné Kopí osudu?

Proč chce Legion of Doom záhadné Kopí osudu?

Proč chce Legion of Doom záhadné Kopí osudu?

Podzimní finále odhalilo, čeho chce vlastně Legion of Doom dosáhnout. Jejich výlety do minulosti nebyly náhodné. Celá zločinecká parta tíhne po takzvaném Kopí osudu, které dokáže přepisovat reality. Co Kopí osudu vůbec je a proč po něm Legion of Doom tolik touží?


15 0
21.12.2016

V epizodě The Chicago Way jsme se konečně dozvěděli, po čem půjde Legion of Doom. Nebo alespoň, po čem prahne jeden jejich člen. Zatím to vypadá, že Malcolm Merlyn a Damien Darhk (těžko říci u Leonarda Snarta) nevědí, co vlastně chtějí. Zato Eobard Thawne má jasnou představu, co hledá – chce Kopí osudu. Sám v epizodě řekl:

Není to sada. Je to ono. Je to kompas. Už jste, pánové, slyšeli o Kopí osudu? Kopí osudu může být použito k přepsání samotné reality.


Otázka, která nás trápí, je, proč by Legion of Doom chtěly přepisovat samotnou realitu, když to vlastně dokáže rychlík Eobard Thawne? Možná je to kvůli tomu, že Eobard si je velice dobře vědom, že jakmile začne měnit minulost, půjdou po něm strážci času v podobě přízraků, které jsme mohli vidět ve druhé řadě seriálu Flash. Tam na strážce času narazil jak Barry Ellen, tak Zoom, kterému se nakonec setkání s nimi stalo osudným.

(Pánové Červíček, Tichošlápek, Náměsíčník a Dvanácterák jsou připraveni ke každé špatnosti. Foto: CW)

Eobard tedy zřejmě chce přepsat realitu, aniž by si toho strážci času všimli. A proč to vlastně chce udělat? Zatím stále nevíme, z jaké doby pochází Eobard, kterého v seriálu potkáváme. Eobard možná ví, že jeho budoucí já je už mrtvé kvůli tomu, že jeho dávný předek Eddie Thawne zabil sám sebe, čímž zapříčinil, že vymazal Eobarda z časové linie. Thawne zřejmě chce tuto událost přepsat, aby jeho budoucí já opět žilo.

Jelikož i Damien Darhk je v současnosti v roce 2016 mrtvý (viz čtvrtá řada seriálu Arrow), i on by určitě uvítal, kdyby mohl něco málo změnit a být opět mezi živými. To samé platí pro Leonarda Snarta, který se obětoval na konci minulé série. A jak do všeho zapadá Malcolm Merlyn? I ten může mít své důvody, proč přepsat časovou linii. Jako jediný je ovšem z Legion of Doom v současnosti živý, ale se svojí umělou rukou nemusí být až tak spokojený.

I v komiksech se objevilo Kopí osudu. Adolf Hitler byl posedlý všemožnými okultními artefakty a Kopí osudu patřilo mezi ně. Hitler se k němu dostal a společně s nacisty ho použili jako odpuzovadlo proti všemožným hrdinům a metalidem. Druhá světová válka tedy v komiksech pokračovala přesně tak, jak ji známe z naší historie – válku vybojovali vojáci. Komiksoví superhrdinové se bojů nemohli zúčastnit, protože jim Kopí osudu nedovolilo vstoupit do oblastí, kde se bojovalo.

K čemu podle vás chce Legion of Doom ukořistit Kopí osudu? Bude se okolo tohoto artefaktu točit celý zbytek druhé řady?

Diskuze /12

Flici

Hneď po citáci vo vete Otázka, která nás trápí, je, proč by Legendy… máš chybu asi namiesto Legendy tam má asi byť Legion. Inak ale super článok… :)

#3 tom99
21.12.2016 | 16:56:29
Holíček

Podle mě ho chce Eobard k tomu, aby se on stal Flashem: " Nebylo tomu tak vždycky. Byl jsem tebou posedlý. Ale, tahle schopnost cestovat časem ukázala pravdu. Nikdy jsem se nemohl stát Flashem, ale tvým největším nepřítelem. Tvým opakem. " – přibližně tohle řekl Flashovi v epzodě Reverse-flash Returns. :)

21.12.2016 | 18:03:15
tom99

#1 Flici: Děkuji, opraveno :-)

webmaster
21.12.2016 | 18:09:45
Lex Luthor

Eaboard, Damien a Leonard asi budou chtít změnit svoji smrt, Malcolm se asi bude zase chtít stát Reis All Ghůlem a zabránit Oliverovi v tom, aby mu usekl ruku a připravil ho o plášť.

#5 tom99
21.12.2016 | 18:50:05
tom99

#4 Lex Luthor: V podstatě to píšu ve článku. Asi budou fakt chtít zvrátit svou smrt, aniž by za to nějak byli stíháni a někdo si toho všiml :-)

webmaster
21.12.2016 | 19:21:34
Stardos

U Malcolma třeba ještě oživení Tommyho :)

21.12.2016 | 19:32:20
TheRadvano

Malcolm je jasnej : Chce se zase stát Ra'sem, chce aby měl zpátky ruku, aby se vrátil Tommy a možná aby ho Thea měla zase ráda.

21.12.2016 | 20:26:46
scottt1

Aj vo filmu Constantine bola kopija osudu, mozno sa aj tu objavi, ked sa objavil aj v Arrow

#10 dexter_kazmin
21.12.2016 | 22:28:19
Big_Boss

Tvůrci už dávno potvrdili, že Reverse-Flashovo záměr v Kopí osudu je stejný jako předtím – Zbavit se Flashe bez toho aby nastal paradox a sám přišel o schopnosti. Ostatním pravděpodobně nakecal něco o tom, že můžou změnit svůj osud atd.

22.12.2016 | 12:22:23
dexter_kazmin

#8 scottt1: tak-tak, taky jsem si na to kopi vzpomel hned ve spojeni s tim filmem. :-)

22.12.2016 | 15:44:34
Ostberg

Tento Eobard Thawne je ten co jej držel Barry v kleci ve Flashpointu a následně zabil jeho matku a donesl Barryho až k němu domu ;) sám říkal Profesoru Steinovi že se nepřímo znají, ale zase jak by se mohli znát když Eobard kterého Barry omráčil zmizel ve chvíli kdy se objevil Eobard s vousama, btw rád bych kdyby si je nechal narůst znovu, ta podoba s jeho rolí kapitána v Zorovi byla i po těch 18 letech neskutečná :D

23.12.2016 | 17:46:53
Ostberg

ještě dodatek: Merlyn: Jako jediný je ovšem z Legion of Doom v současnosti živý. To není vůbec pravda, Eobard Thawne, který se vyskytoval jako Harrisov Wells v první řadě je také naživu, Eobard co se o něm povídá že by mohl chtít zachránit své budoucí já to nebude protože tento zná Steina a přímo i Flashe jménem a oslovuje ho Barry, to ten z druhé řady nedělal, vsadil bych vše na to že to bude Eobard ze začátku třetí řady

23.12.2016 | 18:00:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Co nás čeká ve třetí řadě?

Seriál Legends of Tomorrow nás bude provázet i se svou třetí řadou. Tentokrát Legendy budou muset napravit chyby, které udělaly na konci minulé sezóny. Každé rozhodnutí něco stojí a tým zaplatí největší daň za to, že se setkaly se svými mladšími já.

S Vixen i ve třetí řadě
Novou hlavní postavou bude Isis
První plakát ke třetí sérii
Třetí řada představí nového hrdinu
Ripa budeme vídat i nadále
Noví členové v týmu Legend?

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Damien Darhk v pozměněné realitě vyvraždil tým Arrow

Damien Darhk v pozměněné realitě vyvraždil tým Arrow

Většinou jsme zvyklí, že hrdinové své nemesis porážejí. V epizodě Doomworld jsme se ale podívali do pozměněné reality Země-1, která nebyla moc sluníčková. Legie zkázy zde měla nadvládu a hrdinů jsme si v epizodě moc neužili. Tým Arrow to odnesl zřejmě ze všech nejvíc.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Hlídejte si nás