Legends of Tomorrow Seriál si na chvilku půjčil zombíky z Walking Dead

Seriál si na chvilku půjčil zombíky z Walking Dead

Seriál si na chvilku půjčil zombíky z Walking Dead

Časový pirát způsobuje během Občanské války v Americe anomálii, a tak Legendy musí vyrazit do roku 1863, aby napravily historii tak, jak je všeobecně známá. Jefferson se opět setkává s rasismem a Ray dostává překvapivou nabídku od Roryho. Co dalšího epizoda odhalila?


16 0
9.11.2016

Nová sezóna se opravdu nebojí nových nápadů a kromě dinosaurů a samurajů, kteří nám byli představeni v minulých epizodách, nám v epizodě Abominations ukázala zombíky, kteří jsou velice populárním tématem díky úspěšnému seriálu The Walking Dead, Fear the Walking Dead a správně střelenému Z Nation.

Čemu se ostatní filmy a seriály věnují sálodlouze, je lék zombie virusu, který bývá pro některé seriály tabu. V seriálu to vyřešili hravě a prakticky po pár minutách Ray Palmer vyvine (z bůhvíčeho) vakcínu, která dokáže vyléčit pokousaného Micka Roryho. Epizoda se ovšem věnuje záchraně pouze jednoho člověka a nemyslí na ostatní nakažené.


I když zombíků bylo v epizodě požehnaně, skupina se je rozhodla pozabíjet a nikdo se ani nezamyslel nad tím, že by mohli nakažené vojáky konfederace vyléčit stejně tak, jak Ray vyléčil Roryho. I když zombíci byli hlavním lákadlem ve všech trailerech a ukázkách, epizoda stála úplně na něčem jiném.

(Sara si nyní uvědomuje, jak je těžké rozhodovat o celé skupině. Foto: CW)

Výlety do minulosti nás většinou dostávají do dob, kdy rasismus převládal a nikdo se příliš nezamýšlel, zda je to dobré či špatné. Narážky na něj jsme kromě této epizody mohli zaznamenat již v epizodě The Justice Society of America. Právě v těchto scénách se dostává do popředí Jefferson Jackson, který minulou řadu ne vždy dostával patřičný prostor.

Epizoda se tak snažila nastínit utlačovaný život černochů jako otroků během Občanské války. Pokud vás toto téma zaujalo, určitě zkuste film 12 let v řetězech, kde je toto téma ještě více prozkoumáno. Seriál i jakoby si pár motivů vzal přímo z tohoto filmu. Ve filmu hraje hlavní roli Chiwetel Ejiofor, kterého si nyní můžete pamatovat jako Barona Morda z nového Doctora Strange.

Kromě Jeffersona, který se zatím skoro v každém díle musel podílet s rasismem, se do popředí v epizodě dostává Ray Palmer, který v epizodě Shogun přišel o svůj oblek. Seriál nás zatím napíná a nevypadá to, že by se Ray pouštěl do nového sestrojení obleku. Proto mu také Mick nabídl stát se jeho novým parťákem a daroval mu ledovou zbraň, kterou v boji používal Leonard Snart.

V průběhu první a druhé řady se Ray a Rory stali neobvyklými přáteli a toto pouto ještě posílí, když si Ray vzal ledovou zbraň Captaina Colda. Uvidíme, jak na to zareaguje samotný Leonard, na kterého se můžeme těšit už v podzimním finále, kde poprvé Legendy potrápí. Druhá řada se má už čistě zaměřovat právě na něj a zbytek Legion of Doom.

Diskuze /2

Dethrox

no.. tí zombíci mali od the walking dead dosť ďaleko :( to behanie aj hrýzenie bolo slabé :D ale diel sa my páčil asi ako každý iný :)

9.11.2016 | 19:48:37
meya

pokud si dobře pamatuju Sára na konci říká, že vojáci dostali dostali vakcínu, nebo se mýlím?

11.11.2016 | 18:36:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Co nás čeká ve třetí řadě?

Seriál Legends of Tomorrow nás bude provázet i se svou třetí řadou. Tentokrát Legendy budou muset napravit chyby, které udělaly na konci minulé sezóny. Každé rozhodnutí něco stojí a tým zaplatí největší daň za to, že se setkaly se svými mladšími já.

S Vixen i ve třetí řadě
Novou hlavní postavou bude Isis
První plakát ke třetí sérii
Třetí řada představí nového hrdinu
Ripa budeme vídat i nadále
Noví členové v týmu Legend?

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Damien Darhk v pozměněné realitě vyvraždil tým Arrow

Damien Darhk v pozměněné realitě vyvraždil tým Arrow

Většinou jsme zvyklí, že hrdinové své nemesis porážejí. V epizodě Doomworld jsme se ale podívali do pozměněné reality Země-1, která nebyla moc sluníčková. Legie zkázy zde měla nadvládu a hrdinů jsme si v epizodě moc neužili. Tým Arrow to odnesl zřejmě ze všech nejvíc.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Hlídejte si nás