Millennium (Milénium)
96/100 - 20×

Millennium(Milénium)

Muži, kteří nenávidí ženy. Dívka, která si hrála s ohněm. Dívka, která kopla do vosího hnízda. Všechny tři knihy pochází z trilogie Milénium, kterou napsal švédský autor Stieg Larsson, a která se stala světovým bestsellerem. Události všech tří knih se staly podkladem pro tuto šestidílnou (někdy také jako třídílnou) minisérii. Hlavním hrdinou je investigativní žurnalista Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist), který se zaplete do děsivé historie rodiny Vangerů a přitom pozná tajemnou hackerku Lisbeth Salander (Noomi Rapace), jejíž minulost je tak temná a komplikovaná, že se díky ní dostane Blomkvist na stopu pasáků, násilníků, korupce a spiknutí, jehož odhalení může otřást celým Švédskem. (Pokud znáte původní švédské filmy, tak tento seriál chápejte jako jejich prodlouženou verzi.)

Švédsko | 2010 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | SVT1 | 90 minutHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaDiablo

Jaaj, před těmi dvěma lety, co jsem sem dávala hodnocení a už za sebou měla všechny tři filmy, jsem si říkala, co to je za update, na ty epizody se musím podívat. Teď jak idiot zjišťuju, že to jsou rozdělený filmy. Nevadí. Jsou to moc dobré adaptace, které bohužel z knih vynechávají vcelku důležité a zajímavé informace (a kdokoliv pouze viděl adaptace, se ochuzuje o úžasný literární zážitek). Obsazení hlavních rolí skvělé, ale v těch vedlejších to už taková sláva není (Berger wtf, Cecilia wtf). Rozhodně dávám přednost švédské adaptaci než americkému remaku, i přes Craiga a Stellana (a ten nebyl sem obsazený proč? Najednou too good pro Švédsko nebo co? :D) to byl totální joke. Nyqvist a Rapace (y).

12.3.2016 | 0:15:16
wauhells

Perfektní dílo.

24.12.2015 | 20:48:28
Kothy

pecka!

25.1.2014 | 20:37:00
honzahol

100% má ode mně celý nápad Stiega Larssona. Švédské televizní zpracování je ve formě filmu asi na 65%, Americký film s Craigem na 95%. ČT2 bude na podzim 2013 vysílat 6-dílnou prodlouženou verzi. Těším se.

redaktor
13.8.2013 | 23:11:57

NAPIŠTE NÁM

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!