Outlander (Cizinka) Dočkáme se celé řady s denním předstihem?

Dočkáme se celé řady s denním předstihem?

Dočkáme se celé řady s denním předstihem?

Pravděpodobně ano. Podruhé je to náhoda, potřetí ještě shoda náhod, ale počtvrté už zákonitost.


10 0
30.4.2016

S velkou slávou spustila stanice Starz 5. dubna svou vlastní aplikaci pro streamování obsahu. Za měsíční poplatek v přepočtu 200 Kč se odběratelé dostanou k výběru téměř dva a půl tisíce titulů a největším lákadlem byla pochopitelně Cizinka. A start nové služby stvrdili kromě celé první řady ke zhlédnutí zdarma také první předpremiérou a zřejmě v tom hodlají nadále pokračovat. Zmínila to sama Diana Gabaldon a fanoušci na jejím facebookovém profilu. Stanice se zjevně snaží svým divákům překlenout ono těžké období bez jejich oblíbeného seriálu, takzvaný Droughtlander (česky Suchozinka ;-) ).

Epizoda bývá odběratelům dostupná ihned po půlnoci amerického času (šestá ráno našeho času), takže první nadšené ohlasy můžete vídat už od sedmé hodiny. První ripy můžou být k sehnání na internetu asi někdy okolo desáté. Jak už jsem několikrát zmínil, situaci s titulky to nijak neovlivňuje. Ty vznikají na základě epizod z klasického vysílání v neděli a anglické se prozatím objevují až v době okolo oběda. Anglické titulky i náš překlad prvotně nesedí na uniklé epizody, ale až na regulérní ripy. Sežeňte si tedy raději i novou verzi epizod, ať nejste rozmrzelí, že vám titulky nepasují. Případně si můžete titulky celé posunout ve vašem přehrávači. A pokud máte tu možnost a chuť vychutnat si seriál v lepší kvalitě, po týdnu od odvysílání bývají dostupné epizody v rozlišení 4K.


A jen tak mimochodem, Sam Heughan má dnes narozeniny :-)

Diskuze /10

vivien29

Také jsem nevydržela čekat a La Dame Blanche jsem hned zhltla:-))) Jsem nadšená, děj je opět oproti knize zjednodušený a výstižný a konec epizody je excelentní, směju se ještě teď!:-))) Těším se na shlédnutí s anglickými i českými titulky! Tuhle epizodu (na rozdíl od 02 a 03) ráda uvidím opakovaně!:-)

30.4.2016 | 11:22:20
AjdaA

nechcete to někdo hodit na ulozto prosím ? :)

30.4.2016 | 12:45:58
rhobos

Je někde nějaké vyjádření tvůrců na tohle? :D Neničí to sledovanost ??? To jim to jako nevadí nebo co? :D ..

#8 vivien29
30.4.2016 | 13:00:43
ScaryX

Tak tohle je kabelovka a ne klasická televizní stanice, které plynou peníze z reklamy. Na kabelovce žádná není, protože si ji lidé platí zvlášť. Jestli dostanou poplatky za uživatele aplikace nebo diváka na kabelovce je tak vlastně jedno :-) Je ale zarážející, že v aplikaci je dostupná dříve. Obvykle se epizody uvolňují až po odvysílání.

#5 rhobos
webmaster
30.4.2016 | 13:28:02
rhobos

#4 ScaryX: nojo, ale ptám se spíš na čísla ve sledovanosti.. když to jde stáhnout o den dříve než to hraje.. aby pak neklesla :)

#6 ScaryX
30.4.2016 | 15:07:02
ScaryX

#5 rhobos: Jo takhle… No po pravdě letos ta sledovanost po první epizodě skutečně poklesla. Jenže zatím to je pořád víc, než byl průměr minulé řady :D Co nemají na sledovanosti v televizi, doženou ve zhlédnutí v placené aplikaci. A co jsem četl, tak některé divačky si nastavují budíky na půlnoc, aby honem rychle stihly zhlédnout novou epizodu ;-) Uvolnění epizody se jim zřejmě vyplatí a taky s tím museli počítat. Kdyby to nebylo výhodně, tak to nejspíš nedělají.

webmaster
30.4.2016 | 15:36:20
AnitkaO

Neví náhodou někdo kdy to bude s dabingem? Nemůžu to nikde vypátrat a moje mamka je už nervózní, že já se na to dívám a ona musí čekat na dabing :)

30.4.2016 | 17:57:29
vivien29

#3 rhobos: Myslím, že to nejen neničí sledovanost, ale dokonce zvyšuje popularitu. Ve výsledku se to finančně zúročí.

30.4.2016 | 18:08:10
Arwenka

Dá se Starz chytit v Čechách? Podle mě asi ne.

1.5.2016 | 18:30:06
ScaryX

Starz české zastoupení zatím nemá. Dostupná bude druhá řada možná někdy po konci finále. S dabingem nejspíš na placeném AXN, Prima se nedá říct. Případně možná Netflix.

webmaster
1.5.2016 | 21:11:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás