Outlander (Cizinka) Popis

Outlander

Outlander

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randall, vdané bitevní sestry z roku 1945, která se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743, kde je okamžitě uvržena do neznámého světa, jenž je plný nebezpečí. V tomto novém světě je nucena si vzít Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka, což ji dovede k situaci, kdy její srdce má dva rozdílné muže, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.


Stanice Starz (seriály Spartacus, Da Vinci's Demons, Black Sails) začala od léta roku 2014 vysílat drama seriál Outlander, který je založený na nejprodávanější fantasy/roman­tické/historic­ké/dobrodružné knize americké spisovatelky Diany Gabaldon, jejíž kniha nese název, stejný jako seriál, Outlander neboli Cizinka.

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randall, vdané bitevní sestry z roku 1945, která se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743, kde je okamžitě uvržena do neznámého světa, který je plný nebezpečí. V tomto novém světě je nucena si vzít Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka, což ji dovede k situaci, kdy její srdce má dva rozdílné muže, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.


Seriál měl na stanici Starz premiéru 9. srpna 2014. Za jeho vznikem stojí tvůrce Ronald D. Moore.

(Claire se ocitla v jiné době a je nucena zde přežít. Foto: Starz)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu Outlander

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
bulva_meloun

Ze začátku mě to bavilo, ale pak to ztratí spád. Začnou se tam objevovat nedokonalosti stran reálií, posledeních pár dílů první řady nic moc. Zaujalo mne to natolik, že jsem rozečetla předlohu, ale stejně jako seriál se to zkazí. Skotsko ještě jo, ale pak už je to na nic. Takže už jsem na druhou sérii ani nekoukala. Je pak z toho regulérní červená knihovna přitažená za vlasy bez respektování reálií. Začátek 4*, pak 1*

2.12.2016 | 18:53:30
ScaryX

Upřímně mě druhá řada docela zklamala. Na to, že jsem knihu nečetl, jsem úplně jasně viděl, jak příběh prosekali. Vůbec nebyl čas navázat pouto s některými postavami a příběhovými liniemi.

webmaster
5.8.2016 | 22:26:39
Devon

Paradicka ! Normalne „match“ ku GoT !

31.7.2016 | 22:06:01
NiennaTasart

Ze začátku první série se na to dalo dívat, bohužel hlavní hrdinka se svou naivitou a hloupostí mi brzy začala lézt krkem a závěr první řady mne utvrdil v tom, že ve sledování nebudu pokračovat. Myslím, že i knihy jsou spíše červená knihovna, je z toho hodně cítit, že to psala ženská. Kdyby nebylo Skotska a skvělé úvodní sekvence, nedokoukala jsem ani tu první řadu.

13.7.2016 | 22:12:49
Kubaskou

Není co vytknout

30.4.2016 | 14:06:36
irous1

Opravdu moc krásný seriál a ještě lepší knížky..

29.4.2016 | 12:31:27
kristynak

Knížky jsem četla asi předloni. Cizinku, Vážku, Mořeplavce i Bubny podzimu. Nesmírně emotivní čtení, snad nejhezčí knihy, co jsem dosud četla. Že existuje seriál jsem zjistila před dvěma týdny, kdy ho začali dávat na Primě. Hned jsem se napojila na fanoušky a postahovala celou první sérii. Po prvním dílu se nedalo jinak :) A hned jsem si v knihovně opatřila Hořící kříž, který mě tehdy extra nebavil, nezačetla jsem se. Tentokrát ho chci dočíst, jsem o mnoho zvědavější, jak všechno bude dál. Zároveň už se nemůžu dočkat druhé řady seriálu! Co se týká hereckých výkonů jsem nadšená snad ze všech. Claire je krásná a Jamie ještě více sexy, než byl vykreslen v knihách :) Všechny emočně vypjaté (samozřejmě i ty „obyčejnější“) scény jim věřím a seriál má u mě 100% ;)

9.4.2016 | 17:47:23
marketa6akova

Naprosto skvělý seriál, který jsem si zamilovala během prvního dílu. Hned jsem si koupila knihu, kterou jsem přečetla ještě před dokončením série a jsem nadšená, seriál se drží knižní předlohy skoro do posledního puntíku. Herci jsou naprosto autentičtí, byla jsem z nich unešená a skotská krajina je prostě nádherná… Můžu jen doporučit!! :)

6.3.2016 | 17:33:01
SiminkaS

Len teraz som dopozerala 1.sériu a mam slzi dojatia v očiach. Neskutočne silný seriál! Na niektoré scený z posledných častí som sa ani nemohla pozerať.Asi sa do toho príliš vžívam ale nerobilo mi to dobre :D Naopak to ako herci zahrali lásku medzi sebou je k neuvereniu úžasné. Veľmi ma tento serial chytil za srdiečko! :D Pre mňa najlepší seriál :)

7.2.2016 | 1:00:59
Bobisudka

Něco pro dívčí srdce :) A milovnici Skotska :D

webmaster
5.11.2015 | 12:38:58

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Na slovíčko s princem

Na slovíčko s princem

Jak už všichni víme, Stuartové anglický trůn nazpět neuchvátí. Vzhledem k závěru druhé řady přinášíme jako rozloučení s některými postavami rozhovor s anglickým hercem Andrewem Gowerem, představitelem prince Karla Eduarda Stuarta. Herce pro tuto příležitost telefonicky vyzpovídal server Yahoo!TV.

Nejoblíbenější postavy

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás