Outlander (Cizinka) Kincaid

Kincaid

Kincaid

Muž z Lallybrochu, který se stal vojákem v družině Jamieho Frasera.

Sezóny 1
2016 - 2016


Kincaid je farmář s velkou rodinou, s manželkou vychovávají šest dětí. V armádě vytvoří dvojici s kovářem Rossem. Po výcviku, který pro ně není zdaleka lehký, se stanou Jamieho nejspolehlivějšími vojáky.

Knižní Kincaid je hodně odlišný od své seriálové verze. Je to nezkušený devatenácitiletý mladík bez závazků. Jamie s Ianem pečlivě vybírali muže pro válku tak, aby nemuseli povolávat nikoho z těch, na kterých závisí celé rodiny. Kincaid je nejstarším synem v rodině, tak padla volba na něho.


Základní informace

Celé jméno: Alexander Kincaid Fraser
Národnost: skotská

Vztahy

Rodina
- Marina (manželka)
- šest dětí

Ostatní
- James Fraser (lenní pán)
- Ross Fraser (nejlepší přítel)

Kincaid v druhé řadě seriálu Outlander 

Kincaid se poprvé kraťoučce mihne v Liščím doupěti, kde si hoví na voze s vidlemi, ehm, zbraněmi, přijíždějícím na základě povolávacího rozkazu na Lallybroch. Blíže se sním však poznáváme až v epizodě Je Suis Prest, kde se v roli brance cvičí pod sdíleným dohledem Fraserů a MacKenziů na vojáka. Jeho nejlepším přítelem je kovář Ross a společně vytvoří nerozlučnou dvojici.

V další scéně, už jako řádní vojáci, s kumpánem Rossem nedostatečně hlídají tabor a ráno se za to dočkají pěkných pár na záda. Ve scéně s Williamem Greyem dostane tato dvojice za úkol eskortovat zajatce z tábora a poté v terénu ověřit pravdivost jeho tvrzení. V závislosti na svých zjištěních jej pak mají buď zabít, nebo ho nechat být.
Na začátku Prestonpans se Kincaid poškorpí s Angusem, který ho provokuje, zatímco Ross s Rupertem se snaží napětí mírnit. Nakonec musí zasáhnout Murtagh. Večer před bitvou si Kincaid s Rossem slíbí, že se navzájem postarají o rodiny toho druhého pro případ, že by jeden z nich padl v boji. Následně ještě vidíme Kincaida těsně před bitvou, poté už jen Ross přinese Claire do lazaretu Kincaidovo mrtvé tělo.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás