Outlander (Cizinka) paní Grahamová

paní Grahamová

paní Grahamová

Farská hospodyně z Inverness, milá a dobrosrdečná žena, věří ve starobylé síly, věští z čajových lístků a umí vyčíst osud z čar na lidské dlani.

Sezóny 2
2015 - 2016


Paní Grahamová je významnou členkou novodobého druidského společenství v Inverness, které stále dodržuje pohanské rituály z dob pradávných Keltů a dodnes pořádá ve význačné dny slavnosti v kruhu kamenů na Craigh na Dun.

S Randallovými se seznámí na faře v Inverness během jejich pobytu ve Skotsku po skončení druhé světové války. Krátce před Claiřiným zmizením čte paní Grahamová Claire z ruky a z jejího šálku čaje oolong budoucnost, ve které vidí dvě souběžná manželství a život mezi cizinci, z nichž jeden má zároveň být Claiřiným manželem.


Základní informace

Narození: 1885
Národnost: skotská

Vztahy

Rodina
- Fiona Grahamová (vnučka)

Ostatní
- Reverend Reginald Wakefield (zaměstnavatel)
- Roger Wakefield MacKenzie (reverendův prasynovec, kterého pomáhá vychovávat)

Paní Grahamová v první řadě seriálu Outlander 

S paní Grahamovou se poprvé setkáváme v úvodu seriálu v Inverness, jak s reverendem hostí Randallovy na faře čajem. Zatímco se reverend s Frankem věnují historickému výzkumu, paní Grahamová věští v kuchyni Claire budoucnost. Poté ještě paní Grahamovou vidíme v noci o Samhainu účastnit se tajné slavnosti na kopci Craigh na Dun.

Dále ji v první sezóně můžeme vidět v epizodě Both Sides Now, kdy ve scéně na faře vypráví zoufalému Frankovi Randallovi legendy o mizejících lidech ve starobylém kruhu na Craigh na Dun, kterým Frank ale nedokáže uvěřit. A nakonec ještě v Claiřiných vzpomínkách v epizodě By the Pricking of My Thumbs.

Paní Grahamová v druhé řadě seriálu Outlander 

Paní Grahamovou také potkáváme v úvodu druhé sezóny seriálu, kdy se na faře u reverenda Wakefielda Randallovi vzpamatovávají po Claiřině nevysvětlitelném návratu z minulosti. Paní Grahamová jako jediná chápe, co se Claire přihodilo, a je tak jediným člověkem, který Claire dokáže naslouchat a poskytnout jí útěchu.

závěrečné epizodě se na faře v Inverness na reverendově pohřbu od Rogera dozvídáme o úmrtí paní Grahamové „před několika lety“ a seznamujeme se s její vnučkou Fionou, která po ní převzala její místo hospodyně.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás