Outlander (Cizinka) Ross

Ross

Ross

Kovář z Lallybrochu povolaný svým pánem pro jakobitské povstání.

Sezóny 1
2016 -


Ross je statný kovář z usedlosti na Lallybrochu. Je to dobrý přítel dalšího povolaného leníka, Kincaida. Společně se stanou Jamieho nejlepšími vojáky. Během válečného tažení se špičkují s muži od MacKenziů, ponejvíce s Angusem a s Rupertem. Po bitvě u Prestonpans se Ross velice spřátelí právě s Rupertem.

Základní informace

Národnost: skotská


Vztahy

Rodina
- Bess (manželka)

Ostatní
- James Fraser (lenní pán)
- Kincaid Fraser (nejlepší přítel)
- Rupert MacKenzie (přítel ve smutku)

Ross v druhé řadě seriálu Outlander 

S Rossem se poznáváme v epizodě Je Suis Prest, kde se v roli brance cvičí pod sdíleným dohledem Fraserů a MacKenziů na vojáka. Poté, už jako řádní vojáci, s kumpánem Kincaidem nedostatečně hlídají tabor a ráno se za to dočkají pěkných pár na záda. Ve scéně s Williamem Greyem dostane tato dvojice za úkol eskortovat zajatce z tábora a poté v terénu ověřit pravdivost jeho tvrzení. V závislosti na svých zjištěních jej pak mají buď zabít, nebo ho nechat být.
Na začátku Prestonpans se Rossův přítel Kincaid poškorpí s Angusem, který ho provokuje. Večer před bitvou si Ross s Kincaidem slíbí, že se navzájem postarají o rodiny toho druhého pro případ, že by jeden z nich padl v boji. Tato dohoda se ukáže být na místě, protože po bitvě Ross přináší Claire do lazaretu Kincaidovo mrtvé tělo. Večer pak společně s Rupertem uctí své mrtvé kamarády notnou dávkou alkoholu a zpíváním pijácké písně Down Among the Dead Men (Dole mezi mrtvými – což v písni značí muže opilé do bezvědomí).

V posledních třech epizodách se objevuje Ross mezi vojáky z družiny z Lallybrochu, vystupuje jako jejich mluvčí a drží se blízko Ruperta, se kterým se spřátelí. V jedenáctém dílu si nejprve v dočasném táboře po cestě do Inverness nechá od Claire ošetřit ruku, následně při obraně druhů v kostele málem omylem střelí svého lenního pána mušketou. V závěru druhé série pak přináší Jamiemu vzkaz ve vypjatém okamžiku v domě u Inverness a poté pod vedením Murtagha opouští ztracenou válku a vrací se domů na Lallybroch.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás