Preacher (Kazatel) Ohlédnutí za epizodou Dallas

Ohlédnutí za epizodou Dallas

Ohlédnutí za epizodou Dallas

Minulá epizoda byla sice zaměřená jen na jedno téma, i přesto stojí za to shrnout si, co jsme v epizodě mohli vidět a naznačit si, co by nás mohlo čekat dál.


10 0
24.7.2017

Následující text obsahuje spoilery z epizody Dallas, pokud jste ji ještě neviděli, nepokračujte ve čtení.

Dallas

Pamatujete si ještě, jak se Jesse a Tulip pokoušeli v minulé řadě najít Carlose, aby se mu pomstili za to, jak je v Dallasu podrazil? Pokud jste si po minulé sérii mysleli, že celé téma je vyřešené, šeredně jste se pletli. Celá věc měla totiž pro pár dalekosáhlé následky.


Jesse a Tulip se pokoušeli o dítě

Následkem událostí v Dallasu totiž Tulip potratila. Poté se s Jessem usadili v Dallasu v bytě se studentem Reggiem a Tulip se snažila znovu otěhotnět a oba si našli normální práci. Tulip dělala asistentku realitnímu makléři a Jesse barmana. Celá situace si patrně vybrala daň na Jesseho psychice, a ten tak propadl alkoholu. Budoucí kazatel po dítěti toužil tolik, že dokonce začal s Tulip chodit do místního kostela. Později se ale ukázalo, že Tulip nejen, že nedělá v realitách a propadla starým mravům, ale navíc bere antikoncepci.

To Jesseho natolik rozčílilo, že zbil studenta, se kterým v domě bydleli, rozhodl se vrátit do kostela svého otce v Annville a stát se kazatelem. Tulip následně odešla k Viktorovi.

Dany a Svatý zabiják

Tato epizoda nabídla i několik dalších zajímavostí. Ve flashbacku jsme se například setkali s bývalým zaměstnavatelkou Jesse a Tulip, která jim nabízela velké množství „kšeftů“, a to včetně vraždy jejího manžela.

Svatý zabiják je opět v akci

Teď se ale na chvilku zastavíme u Svatého zabijáka. I když se Jesse nakonec rozhodl nechat Viktora naživu, nakonec ho samozřejmě dostal nám všem dobře známý kovboj, když později večer dorazil do jeho sídla. Viktorova dcera Allie se po smrti svého otce rozhodla zabijákovi prozradit, kde kazatele najde. Podle upoutávky na příští díl se o kovbojových schopnostech snad dozvíme něco bližšího. Jak ale naznačují stránky komiksu, nebude tak jednoduché se ho nadobro zbavit. Jesse navíc vůbec netuší, že ho Svatý zabiják pořád sleduje.

Která část páté epizody se vám líbila nejvíce?

FOTO: AMC

Diskuze /6

janeyfl

Více Cassidyho ;)

25.7.2017 | 6:56:52
Dominik.acham

A méně Tulip ;)

#3 Baltik #4 janeyfl
25.7.2017 | 9:37:19
Baltik

#2 Dominik.acham: Herečka dosti nesympatická.

#5 Dominik.acham
25.7.2017 | 11:56:25
janeyfl

#2 Dominik.acham: Přesně tak ;)

25.7.2017 | 14:07:49
Dominik.acham

#3 Baltik: Přesně, každý díl, jak je tam ona tak trpím..Nejsem čtenář komiksu, ale asik jen tak neumře co ? :D

#6 chir
25.7.2017 | 18:15:07
chir

#5 Dominik.acham: noooo… to je komplikovanější. :) Ale Tulip je v komiksu parádní, nemusí dělat ten otravný morální kompas Jessemu a říkat mu, co má dělat, on to v komikse Jesse zvládá v pohodě sám.

webmaster
28.7.2017 | 13:49:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E09: Puzzle Piece

cz45%
Odhadované dokončení zítra 23:59
en100%
DOKONČENO

Překlad: @roundcube, @k0sh3s, @Cayyo
Korekce a časování: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E09 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E09 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Komiksový kazatel

 

Nepřehlédněte

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ještě předtím než se dočkáte titulků k deváté epizodě druhé řady, zopakujte si, co všechno se stalo v předcházejícím díle, ve kterém jsme se mimo jiné opět vrátili do Pekla.

Kazatel - tak trochu jiný duchovní

Pokud neznáte komiksovou předlohu chystaného seriálu AMC, přečtěte si náš článek, který vysvětluje, proč je Preacher tak kultovním příběhem, který jste ještě nikdy neviděli!

Narozeniny herců

Sledujte nás