Preacher (Kazatel) Ukázky ze scénáře k pilotní epizodě jsou na světě

Ukázky ze scénáře k pilotní epizodě jsou na světě

Ukázky ze scénáře k pilotní epizodě jsou na světě

Na serveru Bleeding Cool se dnes večer objevila zpráva, že Rich Johnston měl možnost přečíst si scénář k pilotní epizodě Kazatele od AMC. A zamiloval si ho!


3 0
12.2.2015

Už včera se na twitteru objevila neoficiální zpráva, které nikdo nevěnoval moc velkou pozornost. Byla to zpráva o tom, že jedna z hlavních postav – Tulip, projde poměrně výraznou změnou. Z krátkovlasé blondýnky se nám tvůrci rozhodli udělat afroameričanku. U komiksových adaptací to není nic neobvyklého, občas se tvůrci chtějí odlišit od předlohy, udělat postavy více rozmanité nebo si řekli, že se jim to do příběhu víc hodí. Čímž se dostáváme k samotnému scénáři.

Komiksové adaptace

Jak Rich Johnston trefně ve svém článku popisuje, existují v podstatě tři typy adaptování komiksů. Ty, které se drží předlohy velice věrně (Watchmen, Persepolis, původní scénář ke Kazateli) Ty, které si z předlohy ponechají název, jména postav, popřípadě destinace a divákovi-čtenáři přihrávají easter eggy s narážkami na původní předlohu (Muži v černém, Dějiny násilí). A ty, které se vzdalují od originálu, ale přesto si drží to, čím se předloha stala tak populární, stejně jako adaptace (Hellboy, The Walking Dead). Kam však bude spadat Preacher?


Kazatelův čas

Pokud se podíváme na předlohu prvního sešitu série s názvem Kazatelův čas, děj je vystavěný následovně. Příběh začíná v bistru u pěti Es, kde vidíme hlavní postavy – Jesseho, Tulip a Cassidyho. Jesse vysvětluje to, co se stalo předtím, než se potkali. Následuje série flashbacků s Genesis, Jesseho posednutí, jak se Tulip a Cass potkali, linka se Svatým Zabijákem a setkání se šerifem Rootem, při kterém Jesse poprvé použije hlas boží. Naopak pilotní epizoda začíná zcela jinou strukturou a jsou patrné odklony od předlohy. Bude tak seriál spadat do kategorie „stejný název jiný příběh“ nebo „nepojedeme přesně podle předlohy, ale bude to podobně skvělá jízda!“? Pojďme se na to podívat.

Scénář a postavy

V prvním úryvku scénáře vidíme, že Genesis hledá toho pravého muže víry, dokud nenajde Jesseho. Podle Johnstona ze scénáře vyplývá to, že kongregace neumře (jako tomu bylo v předloze), ale že naopak bude stále částí příběhu. Ve scénáři můžeme najít například postavu Emily Woodrowové, dvacetileté svobodné matky, která působí jako Jesseho pravá ruka.

Další postavou, která věrohodně vychází z předlohy je rasistický šerif Root. Už v pilotním díle se také setkáme s velice oblíbenou postavou Eugena, pro fanoušky známějšího pod jménem Prdelman (Arseface). Samozřejmě nemůže chybět Cassidy a jeho irský přízvuk a jak jsme už na začátku zmiňovali Tulip, která ač bude vzhledově poněkud jiná, je to pořád ta stará známá Tulip, jako z komiksu, což dokazuje úryvek níže. Jediné, čeho se osobně u změny Tulip bojím, je to, jak se případně později změní dynamika vztahu, který byl v komiksu mezi Jessem a Cindy (afroamerická zástupkyně šerifa v městečku Salvation). Ale to je ještě daleko před námi.

V scénáři je vidět, že se děj přesně nedrží předlohy, ačkoliv postavy jsou tu stejné, některé přebývají, což nemusí být na škodu. Tak jak Johnston podtrhuje, na Kazateli pracují lidé, kteří čtou, znají a především milují příběh Kazatele. A co je na tom nejlepší? Ukázky opravdu vypadají jako by byly napsány Ennisem!

It feels like Preacher and dammit, that’s all I actually want.

Osobně jsem ze scénáře také unesená a doufám, že výsledek bude tak vynikající, jak to vypadá! Můj odhad tedy je, že to bude strhující jízda, která bude mít spoustu dějových linek, ale hlavní myšlenka, cíl a kostra bude zachovaná. Pokud si chcete přečíst všechny úryvky z pilotní epizody, najdete je na Bleeding Cool.

A jak to vidíte vy? Četli jste komiksovou předlohu? Co říkáte na ukázky ze scénáře? Podělte se o to s námi! A pozor na nosy.

Diskuze /1

Remake

Mě to zase tak skvělé nepřijde.. Jako fanouškovi, by mi nevadil troch odlišná dějová linka, ale měnění postav. Tulip jako negr? Seriously?!

20.2.2015 | 10:28:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E09: Puzzle Piece

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @roundcube, @k0sh3s, @Cayyo
Korekce a časování: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E09 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E09 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Reklama

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Komiksový kazatel

 

Nepřehlédněte

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ještě předtím než se dočkáte titulků k deváté epizodě druhé řady, zopakujte si, co všechno se stalo v předcházejícím díle, ve kterém jsme se mimo jiné opět vrátili do Pekla.

Kazatel - tak trochu jiný duchovní

Pokud neznáte komiksovou předlohu chystaného seriálu AMC, přečtěte si náš článek, který vysvětluje, proč je Preacher tak kultovním příběhem, který jste ještě nikdy neviděli!

Narozeniny herců

Sledujte nás