Na přednášce v Quanticu: sérioví vrazi

Na přednášce v Quanticu: sérioví vrazi

11.1.2016 20:44


V epizodě Guilty se nováčci v Quanticu zúčastnili přednášky o sériových vrazích, kterou vedla Dr. Susan Langdon, bývalá agentka FBI a odbornice na profilování. Jak nakonec dopadla a jak ji Simon přechytračil, víme, my si ale v článku projdeme jména vrahů, která nováčci použili při barové pitce.


Richard Ramírez

Přezdívka: Night Stalker (Noční stopař)
Datum narození: 29. 2. 1960
Počet prokázaných obětí: 13
Kdy vraždil: 1984–1985
Datum zatčení: 25. 8. 1985
Způsob vraždění: zastřelení, ubodání, ubití
Oběti: lidé v domech, kam se vloupal
Místo vraždění: Los Angeles, San Francisco, USA
Aktuální stav: zemřel ve vězení 7. 6. 2013 ve věku 53 let
Zvláštní znamení: zkažené zuby a páchnoucí dech

Ricardo „Richard“ Munoz Ramírez se narodil v Texasu v USA a byl nejmladším z pěti potomků mexických imigrantů. Kvůli strachu z otce již od dětství často zůstával celé dny mimo domov. Velký vliv na něj měl bratranec Mike, veterán války ve Vietnamu, který tam mučil a vraždil nepřátele. Mladému Richardovi o tom vyprávěl a ukazoval mu fotky. Když pak v hádce zastřelil svou manželku, Richard byl u toho.

Své první vraždy se Richard dopustil ve věku 24 let. Vloupal se do domu devětasedmdesá­tileté ženy, kterou znásilnil, zabil a okradl. Během svého vražedného řádění v letech 1984 a 1985 zabil, znásilnil nebo zranil více než tři desítky osob. Po dopadení byl obviněn ze 14 vražd a dalších 31 zločinů. Obžalován byl nakonec ze 13 vražd a i když tvrdil, že je nevinný, byl z nich shledán vinným. Dále byl usvědčen z 5 pokusů o vraždu, 11 znásilnění a 14 vloupání. Dostal za to devatenáctinásobný trest smrti v plynové komoře. Richard Ramírez však zemřel ve vězení při čekání na vykonání rozsudku, když mu bylo 53 let.

Richard Ramírez; Foto: volné dílo

Richard Angelo

Přezdívka: Angel of death (Anděl smrti)
Datum narození: 29. 4. 1962
Počet prokázaných obětí: 10
Kdy vraždil: září – říjen 1987
Datum zatčení: 12. října 1987
Způsob vraždění: otrava léky
Oběti: pacienti nemocnice, kde pracoval
Místo vraždění: Long Island, New York, USA
Aktuální stav: odpykává si trest odnětí svobody na 61 let
Zvláštní znamení: potřeba být za hrdinu

Richard Angelo měl silnou touhu být za hrdinu. Než jako šestadvacetiletý nastoupil jako zdravotní bratr do nemocnice na Long Islandu, byl skautem i dobrovolným hasičem. Protože se mu však stále nedostávalo tolik chvály, kolik očekával, vymyslel si plán. Přivede pacienta téměř až k smrti podáním určitých léků a pak ho díky heroickému úsilí přivede zase zpět k životu. Doufal, že ho tak ostatní budou obdivovat.

Mnoho jeho pacientů ale tuto proceduru nepřežilo. Angelovi se nedařilo je oživovat, ve své snaze nicméně nepolevoval. Jednoho pacienta naštěstí napadlo zavolat tlačítkem o pomoc poté, co mu dal Angelo podezřelou injekci. V jeho moči se našly léky, které mu nikdo nepředepsal. Následujícího dne policie prohledala Angelův dům a tyto léky tam našla. Richard Angelo se pod tíhou důkazů přiznal. I když se jeho právníci snažili prokázat, že má duševní poruchu, byl odsouzen na 61 let odnětí svobody.

Albert Henry DeSalvo

Přezdívka: The Boston Strangler (Bostonský škrtič)
Datum narození: 3. 9. 1931
Počet prokázaných obětí: 0
Kdy vraždil: 1962 – 1964
Datum zatčení: listopad 1964
Způsob vraždění: uškrcení
Oběti: ženy, které ho pod falešnou záminkou pustily domů
Místo vraždění: Boston, Massachusetts, USA
Aktuální stav: zemřel ve vězení rukou spoluvězně, a to 25. 11. 1973, když mu bylo 42 let
Zvláštní znamení: možná nikoho nezabil

Bostonský škrtič je přezdívka pro jednoho nebo více vrahů čtrnácti žen, jež byly většinou znásilněny a uškrceny během let 1962 – 1964 v Bostonu. K vraždám se přiznal Albert DeSalvo, který byl původně uvězněn kvůli znásilnění. Svému spoluvězni pak povídal o svých dalších aktivitách, které ukazovaly na Bostonského škrtiče. DeSalvo uváděl i přes jisté nesrovnalosti dost podrobností, jež nebyly zveřejněny, chyběly proti němu však fyzické důkazy. V roce 1967 byl i přesto odsouzen k doživotnímu vězení. O šest let později ho na ošetřovně ubodal spoluvězeň.

Dosud není jisté, zda se DeSalvo opravdu dopustil oněch 14 vražd, které mu byly připsány. Kromě toho, že na to zřejmě neměl povahu, oběťmi byly ženy různého věku a etnické příslušnosti a navíc se lišil i způsob provedení jednotlivých vražd. Mnoho odborníků je přesvědčeno, že DeSalvo tím škrtičem nebyl. Někteří věří, že pachatelů bylo více.

Albert DeSalvo; Foto: volné dílo

Joseph G. Christopher

Přezdívka: Midtown Slasher
Datum narození: 26. 7. 1955
Počet prokázaných obětí: 3
Kdy vraždil: září – prosinec 1980
Datum zatčení: 10. 5. 1981
Způsob vraždění: zastřelení, ubodání
Oběti: Afroameričané
Místo vraždění: New York, USA
Aktuální stav: zemřel ve vězení 1. 3. 1993 ve věku 37 let
Zvláštní znamení: voják a rasista

Joseph Christopher byl voják, který se rozhodl, že povede válku proti Afroameričanům. V roce 1980 jich zabil nebo zranil více než 10, usvědčen byl však jen ze tří vražd. Po zranění, které si sám přivodil, se v květnu v roce 1981 pochlubil zdravotní sestře, že ten zabiják černochů, po kterém se pátrá, je on. O čtyři dny později byl zatčen a následně odsouzen na 60 let do vězení, kde však zemřel na vzácnou formu rakoviny prsu u mužů, když mu bylo 37 let.

Příště si představíme zbývající partičku sériových vrahů, o nichž v seriálu padla zmínka.


Jít na Quantico | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře