Sherlock Postavy

Postavy

 • Sherlock Holmes

  Sherlock Holmes

  Podle vlastních slov vysoce výkonný sociopat. Výstřední génius žijící na londýnské Baker Street číslo popisné 221B řeší nejpodivnější kriminální případy, počítačového programátora pozná podle kravaty a když se nudí, střílí svým devítimilimetrovým Browningem proti zdi.

  Sezóny 3
  2010 - 2014
 • Dr. John Watson

  Dr. John Watson

  Bývalý vojenský doktor a jediný přítel, kterého Sherlock Holmes kdy měl. John Watson je Sherlockovým pomocníkem při řešení zločinů a několik let také jeho spolubydlícím na Baker Street.

  Sezóny 3
  2010 - 2014
 • James Moriarty

  James Moriarty

  Profesor Jim Moriarty, jak se o něm mluví v knihách, je jedním z Sherlockových úhlavních nepřátel a také geniální zločinec, jehož kriminální síť se rozpíná po celém světě. Krom intelektu vyniká také svou výstředností a šíleností. V seriálu jej hraje Andrew Scott.

  Sezóny 3
  2010 - 2014
 • Mycroft Holmes

  Mycroft Holmes

  Mycroft je Sherlockův starší bratr a také významný člen britské vlády i tajných služeb. O svého bratra má neustálou starost, přestože se oba dva vždy tváří, že k sobě zhola nic necítí. Mycroft je přísný, vážný a zásadový muž, který se svými psychickými schopnostmi od svého bratra příliš neliší. V seriálu jej hraje Mark Gatiss.

  Sezóny 3
  2010 - 2014
 • Irene Adler

  Irene Adler

  Žena všech žen. Dominantní, rázná a tvrdá. Jediná žena, která dokázala pohnout s Sherlockovým srdcem, a ke které zahořel nějakým vřelejším citem, je-li to u něj vůbec možné. Irene svojí podmanivostí dokáže na svou stranu získat téměř každého, čehož během svého života často využívá. V seriálu ji hraje Lara Pulver.

  Sezóny 1
  2012 - 2012
 • Inspektor Greg Lestrade

  Inspektor Greg Lestrade

  Ani muži ze Scotland Yardu nevyřeší všechny případy. Naštěstí vědí, na koho se obrátit, když jsou v úzkých. Inspektor Greg Lestrade často a rád využívá Sherlockovi pomoci, když je s řešením v koncích, a je také jedním z mála lidí, který má pro jeho výstřední chování alespoň špetku pochopení. V seriálu jej hraje Rupert Graves.

  Sezóny 3
  2010 - 2014
 • Paní Hudsonová

  Paní Hudsonová

  Paní Hudsonová, jejíž první jméno zůstává záhadou, vlastní dům číslo 221b na Baker Street, kam se přestěhovali John Watson s Sherlockem Holmesem. Má dobré srdce a o své nájemníky se umí dobře postarat, ale není ničí hospodyňka. V seriálu ji hraje Una Stubbs.

  Sezóny 3
  2010 - 2014
 • Mary Morstanová

  Mary Morstanová

  Mary je snoubenkou Johna Watsona a po dlouhé době ženou, s níž si John udržel delší vztah. Pracuje jako sestřička v jeho ordinaci a je velmi chytrá, romantická a nechybí ji smysl pro humor. V seriálu ji hraje Amanda Abbington.

  Sezóny 1
  2014 - 2014
 • Molly Hooper

  Molly Hooper

  Šedá myš a laborantka z nemocnice sv. Bartoloměje. Během své práce v márnici se často schází s Sherlockem, na kterého by ráda udělala dojem, ale její nesmělost a klidná povaha jí v tom brání. Přesto je však důležitým člověkem Sherlockova života. V seriálu ji hraje Louise Brealey.

  Sezóny 3
  2010 - 2014
 • Phillip Anderson

  Phillip Anderson

  Anderson je člen forenzního týmu Scotland Yardu, který se nijak netají svou nenávistí k podle něj nabubřelému Sherlocku Holmesovi. Přestože je ve svém poli působnosti odborníkem, nepatří zrovna k lidem s pronikavou inteligencí, a stává se proto častým terčem Sherlockových vtípků. V seriálu jej hraje Jonathan Aris.

  Sezóny 3
  2010 - 2014

Stav překladu

Epizoda S04E00: The Abominable Bride

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

O překlad epizody The Abominable Bride se postarají @Bobisudka, @KlárkaP a @iHyi.

Překládáme na verze:

 • …720p_HDTV_x264-FoV

Nezapomeňte epizodu ohodnotit v jejím profilu, stejně jako celý seriál!

Vše o speciálu

Datum premiéry: 1.1.2016
Přípravy započatyOdstartování natáčení a herecké obsazeníPotvrzení o 19. stoletíNaše teorie o speciáluUkončení natáčeníPromo fotkaPrvní ukázkaPrvní trailerDruhý trailer a promo fotkySeznámení Sherlocka a WatsonaPromo fotkyLestrade má kotlety, Watson knírek a Sherlock? DýmkuNovoroční speciál na ČT2

Reklama

Hlídejte si nás

Promo fotky

Promo fotky

Partneři