Sleepy Hollow (Ospalá díra) Roberto Orci se krátce vyjádřil k Sleepy Hollow

Roberto Orci se krátce vyjádřil k Sleepy Hollow

Roberto Orci se krátce vyjádřil k Sleepy Hollow

Roberto Orci se krátce vyjádřil k Sleepy Hollow a jeho vyjádření se týkalo hlavně toho, proč televizím vládne spíše fantasy než scifi a co nového můžeme očekávat od Sleepy Hollow.


0 0
17.8.2013

Americká televizní stanice Fox v tomhle není sama a snaží se svést na vlně, která vynesla na vrchol stanice HBO (Hra o trůny) a ABC (Once Upon a Time).

A čím, že to tedy je, že televizní stanice upřednostňují fanntasy a do scifi seriálů se nikomu moc nechce? Je to asi tím, že si nikdy nemůžete být jisti výsledkem. Příkladem nám můžou být i některé letní scifi blockbustery. Třeba Star Trek: Do temnoty byl letní trhák ale Smithův After Earth byl finanční propadák.


A proto se tvůrci Sleepy Hollow snaží přijít s něčím novým. Kombinují totiž vícero žánrů. Podle jejich vyjádření bude seriál kombinovat klasický příběh Ichaboda Cranea, bezhlavého jezdce a legendární příběhy Rip Van Winkla. (Pro ty co neví, o co se jedná, tak Rip Van Winkle byl líný Američan, který při procházce lesem se svým psem narazil na zvláštní skupinku mužů či skřítků, se kterými si zahrál hru misky. Jenže po vypití divného lektvaru usnul a probudil se až za dvacet let. A po probuzení se nestačil divit jak se Amerika během občanské války změnila). A aby toho kombinování nebylo málo, tak se nám v seriálu objeví i biblické motivy. Bezhlavý jezdec je totiž jedním ze čtyř jezdců apokalypsy a lidem tak bude hrozit zánik celého světa.

A na co dalšího se ještě můžeme těšit? Prý máme očekávat naprosto jinou postavu Ichaboda, než tomu bylo v předešlých verzích. Crane nebude žádný zbabělec, nebo nesmělý vyšetřovatel ale temperamentní a odhodlaný voják, který chce za každou cenu splnit úkol George Washingtona. Jenže po probuzení to nebude mít zrovna lehké. Jediný člověk, který ho chápe je totiž detektiv Abbie Millsová (Nicole Beharie). Ostatní považuje za blázny, kteří nechápou jaké jim hrozí nebezpečí.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

O osudu seriálu je rozhodnuto

Seriál Sleepy Hollow končí

Seriál Sleepy Hollow končí

Po čtyřech letech boje s nadpřirozeným zlem a pátrání v alternativní americké historii se musíme rozloučit s Ichabodem a jeho spolubojovníky. Stanice se rozhodla seriál dále neprodloužit.

Reklama

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Promo postav

Promo postav