Spartacus (Spartakus)
93/100 - 438×

Spartacus(Spartakus)

Příběh nejslavnějšího rebela starověku, který se stal gladiátorem a vzepřel se mocnému Římu v boji za záchranu života a získání svobody pro sebe i své druhy uvržené do otroctví.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Starz | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Andy Whitfield (první Spartakus), Liam McIntyre (druhý Spartakus), Manu Bennett (Crixus), Peter Mensah (Oenomaus), Lucy Lawless (Lucretia), Nick E. Tarabay (Ashur), Daniel Feuerriegel (Agron), Viva Bianca (Ilithyia), Dustin Clare (Gannicus), Pana Hema Taylor (Nasir), Lesley-Ann Brandt (první Naevia), Cynthia Addai-Robinson (druhá Naevia), John Hannah (Quintus Lentulus Batiatus), Katrina Law (Mira), Ellen Hollman (Saxa)

Tvůrce seriálu uvádí 5 největších nesrovnalostí o časovém období

Tvůrce seriálu uvádí 5 největších nesrovnalostí o časovém období

Je jasné, že hlavním úkolem seriálu není dokonalý výklad historie. V první řadě jde o to, poskytnout fanouškům co nejlepší zážitek z fantastické podívané, to ale neznamená, že by se tvůrci nesnažili držet se historie, jak to je jen možné.

0 0
8.2.2012

„Vždy tu budou nějaké malé změny, které musíme udělat“ prohlásil tvůrce seriálu Steven DeKnight. Dále také říká “Vždy tvrdím, že se snažíme držet co nejblíže historii. Obejdeme ji, ale nebudeme se ji snažit zničit. Ale ve finále bude stejně naším hlavním posláním pobavit diváky. Nikdo by neměl psát seminární práci na základě tohoto seriálu.“

Série vychází z dobrých historických průzkumů a i přes to, se objevují fanoušci, kteří poukazují na různé nepřesnosti, které vlastně nepřesnostmi ani nejsou. DeKnight chápe, odkud tato mylná představa pramení „Uvědomuji si, že většina lidí, co pořad sledují, znají historii z jiných filmů, které viděli, ne z vlastního skutečného průzkumu, čemuž naprosto rozumím“ tvrdí. “Když jsem začal s tímto pořadem, nevěděl jsem o té době naprosto nic, začal jsem od nuly. Vrchol mých vědomostí byl Spartacus Stanleyho Kubricka. Nevěděl jsem naprosto nic.“

Zároveň také ale tvrdí, že se objevili nějaké nesrovnalosti s časovou linií, některé byly objeveny i ze strany fanoušků.

A zde je seznam pěti nejčastějších:

1. Jak to bylo s nadávkami?

„Svým historickým poradcům jsem poslal otázku ohledně nadávek, “Jaké nadávky používali?“ Poslali mi zábavný email plný nadávek z té doby. Byly naprosto stejné, jako ty, co používáme my dnes. Snad jediným rozdílem je slovo „klitoris“, které se radši neopovážím nějak překládat, protože byste se ještě smáli. Toto slovo znamenalo tu nejhorší nadávku a nejhorší možné pojmenování vůbec.

2. Holení mužských těl?

„Holení u mužů není nějaký nový trend. Římané se voskovali, voskovali se a pak škubali.“ DeKnight vysvětluje „ Existuje tu dobrá šance, že dříve nechávali své gladiátory zarostlé. Kvůli estetičnosti pořadu se nám toto opravdu nehodilo. Dokážete si představit Manu Bennetta (Crixus), který je vytesán ze skály, že by nebyl oholený? Nemohli byste vidět některý z jeho svalů.“

3. A co vlasy?

„Co se týče vlasů, tak Římané nosili paruky. Lucretia (Lucy Lawless) nosí také paruky. Což byla také další otázka, nosili paruky? DeKnight se k tomu vyjádřil „Samozřejmě, že nosili paruky, muži je nosili také. Podívejte se na Solonia (Craig Wals-Wrightson), který nosí paruku neustále. Když jste byli plešatí, byli jste považováni za oplzlé jedince. Takže pleš zakrývali parukami.“

4. Makeup?

„Zachytil jsem nějaké připomínky k makeu-pu“ poznamenal DeKnight a dodal „Tehdy ještě makeup neměli, lidé ale tvrdí, že ano, měli.“

5. A jakže to bylo se sexem?

„Římané měli úplně rozdílný pohled na homosexuální vztahy, než jej známe nyní, hlavně mezi muži. Mezi muži to bylo dosti tolerováno. Římané také mohli, když dobyli lid, znásilňovat ostatní muže, kteří jim podlehli, což bylo velmi časté. Také to byl projev síly a moci.“

„S homosexualitou u žen to bylo poněkud rozdílné“ komentuje Deknight a pokračuje.“Římští ´ muži z toho byli vyděšeni, nebyli takovými muži, jaké známe dnes.

„Já osobně jsem vždycky chtěl, aby se k homosexuálním vztahům přistupovalo stejně jako k heterosexuálním vztahům“ říká Deknight.“Stále dostávám tolik dopisů hlavně od mladých mužů, ve kterých stojí „Miluju tenhle pořad, je to fantastický. Ale potřebujete opravdu ty kraviny s gayi?“ Pokaždé to nazvou „kravina s gayi“. Vždy jim slušně odpovím „Ano, potřebuji, vždy to bude součást pořadu.“ Prostě nerozumím tomu, jak se muži heterosexuálové mohou cítit ohroženi kvůli tomu, co dělají dva jiní. Vždy mě tahle myšlenka děsí.“

Zdroj: Starz

Diskuze /1

Nicholas

Hm,zajímavé.

22.2.2012 | 14:48:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama