Star Wars: Rebels B-Wing přilétá na scénu a odhalení Hery minulosti

B-Wing přilétá na scénu a odhalení Hery minulosti

B-Wing přilétá na scénu a odhalení Hery minulosti

Pátá epizoda Rebels nám poodhalila minulost Hery Syndully a také jsme se dozvěděli, jak získali Povstalci velice užitečné stíhačky typu B-Wing.


2 0
18.11.2015

Hera Syndulla je dcera revolucionáře Chama Syndully, kterého si můžete pamatovat z posledních dílů první řady seriálu The Clone Wars. V epizodě Wings of the Master jsme se dozvěděli, že Heřina matka schovala malou Heru do podzemí, když Separatisté začali obléhat planetu Ryloth. Republika v čele s Mistrem Jediem Macem Winduem Ryloth osvobodila. Hera viděla boj na vlastní oči, což v ní probudilo zájem o pilotování.

Hera se tak po boji mezi Republikou a Separatisty rozhodla stát se pilotkou. A i když byl její domovský svět zachráněn, přesto se ho a svou rodinu rozhodla opustit. Z vyjádření Hery bohužel nevíme, zda Cham Syndulla ještě žije. Bylo to snad vůbec poprvé, kdy byla epizoda zaměřena čistě na Heru, pokud ovšem nebudeme počítat velice slaboučkou epizodu Out of Darkness z předchozí řady. Jednou by bylo zajímavé se s Herou vydat zpět na Ryloth a vidět ji po boku ostatních Twi'leků. Snad se toho někdy dočkáme.


(B-Wingy zřejmě budeme vídat častěji. Foto: DisneyXD)

Epizoda taktéž odhalila původ B-Wingů, stíhaček, které můžeme znát z počítačových her a filmů. Za tvorbou stíhačky stojí již zesnulý Ralph McQuarrie, který si v podstatě zahrál sám sebe v seriálu pod postavou, která je vtipně pojmenovaná po něm, jménem Quarrie. V příští epizodě se dozvíme zase více z minulosti Sabine Wren. Poznáme její dávnou přítelkyni Ketsu Onyo, se kterou chodila na imperiální akademii na Mandaloru a později se spolu, jak už to bývá u Mandalorianů zvykem, staly námezdními lovci.

Diskuze /5

Blackhand47XD

Pokud si vzpomínám, tak tvůrci zmínili, že se Cham Syndulla v seriálu objeví.

#5 AbC
webmaster
18.11.2015 | 17:44:59
Merwis

Pokud by někoho zajímaly další osudy Chama Sundully, tak je jednou z hlavních postav knihy Lords of the Sith od Paula S. Kempa. Děj se odehrává po Epizodě III a kromě Syndully se soustředí na Císaře a Vadera. Knížka je součástí nového kánonu a není vůbec špatná. Zatím bohužel není přeložená do češtiny, ale průměrný angličtinář by s ní neměl mít problém. Rozhodně doporučuju. :)

18.11.2015 | 18:11:33
Rob2

V jakém filmu se stíhačky objevily?

#4 Veska
18.11.2015 | 20:58:45
Veska

#3 Rob2: V VI. díle. Hned při prvním náletu na Hvězdu smrti.

redaktor
18.11.2015 | 23:23:20
AbC

#1 Blackhand47XD: objeví se v s02e15 Homecoming

4.4.2017 | 14:30:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás