Star Wars: Rebels Epizoda plná odkazů na filmy

Epizoda plná odkazů na filmy

Epizoda plná odkazů na filmy

Kanan s Rexem se vydávají zachránit uneseného Ezru Bridgera, ale pochopitelně narazí na problémy. Některé scény byly jako doslova vystřižené z Epizod IV a VI. Všimli jste si všech podobností? Pokud ne, zavítejte do našeho článku.


8 0
2.12.2015

Sedmá epizoda s názvem Stealth Strike se věnovala unesenému Ezrovi, kterého se vydává zachránit Kanan Jarrus s Rexem, kteří doposud spolu nevychází dobře, a musí překonat osobní problémy, aby spolu vycházeli v terénu.

Epizoda se klasicky věnuje známé zápletce, kdy je postava A unesena a postavy B a C ji zachraňují. Rebels znovu intenzivně odkazují na starou trilogii. A to především na Epizodu IV a Epizodu VI. Klasické převlečení za stormtroopery velice nápadně připomíná záchrannou misi z Epizody IV, kdy se Luke Skywalker a Han Solo vydali na Hvězdu smrti zachránit princeznu Leiu.


(Scény s Kananem a Rexem dost připomínaly záchrannou misi z Epizody IV. Foto: DisneyXD)

I Luke s Hanem během zachraňování řešili spoustu problémů mezi sebou, ostatně stejně jako v epizodě Kanan a Rex. Chopperovo zničení lodi zase nápadně připomínalo deaktivování magnetického pole ve Hvězdě smrti. Ona ostatně řídící místnost vypadala stejně jako v obávané vesmírné stanici, kde padl Obi-Wan Kenobi.

Epizodu VI zase velice nápadně připomínala scéna, kdy se Kanan s Rexem vydávali za vojáky Impéria s ukořistěnou imperiální stíhačkou. V podstatě stejným způsobem se Luke, Han, Leia a Chewbacca dostali na Endor přes imperiální blokádu. Vlastně i ve stejné lodi. Tam, kde to jde, tak Rebels odkazují na starou trilogii a (bohužel) na tu novou trochu zapomínají.

Jak se vám líbila epizoda? A těšíte se na tu další, kde se nám opět po nějaké době představí Inkvizitoři?

Diskuze /7

Lio

Ahsoka,Ezro a Kanan vs Inkvizitoři a Vader to by byl souboj :)

#5 Janyk
2.12.2015 | 17:54:15
kutas

jo díl to byl parádní dokonce jsem si některých těch odkazů taky všiml jinak příště to bude nářez ukážou se inkvizitoři a snad nadhodí kolik jich celkem je a jestli je Kylo Ren jeden z nich

#3 Blackhand47XD #6 Maximiliancz
2.12.2015 | 19:42:09
Blackhand47XD

#2 kutas: Kylo jedním z inkvizitorů této doby asi nebude, jelikož je jeho herec celkem mladý. Může být ale vycvičený některým z přeživších inkvizitorů.

webmaster
2.12.2015 | 22:12:07
Gladicek

Epizoda to byla skvělá. Už se nemůžu dočkat další!

2.12.2015 | 23:19:48
Janyk

#1 Lio: krátký souboj :)

4.12.2015 | 21:18:10
Maximiliancz

#2 kutas: co to sakra ?? To lidi při sledování VII nedavali pozor ?? Kylo Ren je ve skutečnosti Ben Solo , syn Hana a Lei,ktery se pochopitelně narodil až po VI. Rebels se odehrávaji cca 4 roky před IV. Tak jak by mohl být Ren inkvizitor ??!! -_-

#7 Maximiliancz
17.1.2016 | 15:03:03
Maximiliancz

#6 Maximiliancz: sakra , teď si řiká , že sem to měl hodit do spoileru. Pardon. Jak sem to psal v rychlosti tak mi nedošlo , že se jedná o spoiler

17.1.2016 | 15:05:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás