Star Wars: Rebels Odkud se zná Jun Sato s velkoadmirálem Thrawnem?

Odkud se zná Jun Sato s velkoadmirálem Thrawnem?

Odkud se zná Jun Sato s velkoadmirálem Thrawnem?

V epizodě Iron Squadron Povstalci narazili na malý tým, který odvrací útoky Impéria v systému Mykapo. Jeden z členů Iron Squadron je synovcem Juna Sata, který se svého dlouho ztraceného synovce vyráží zachránit. Jakou roli v tom hraje Thrawn, který, jak se zdá, Juna Sata zná?


8 5
24.11.2016

Povstalci v epizodě Iron Squadron zamíří do systému Mykapo, ale bohužel na povrch planety se nepodívají. Zhrozí se ze tříčlenné skupiny dětí, která chrání planetu před Impériem a podniká riskantní útoky, které je mohou stát život. Říkají si Iron Squadron a bohužel nemají výbavu a ani zbraně, aby se mohli s Impériem měřit.

Ve středu dění je kromě Gooti a Jonnera především Mart Mattin, což je synovec povstaleckého generála Juna Sata. Stejně jako Sato má Mart bojovného ducha, ale je příliš mladý, aby se přidal k Povstalcům, a tak chrání svůj svět Mykapo před imperiálními nájezdníky, kteří ho připravili o otce. Animace Marta Mattina nápadně připomíná Ezru Bridgera z druhé série.


Jun Sato zatím v seriálu vždy dával rozkazy a věnoval se povstaleckým aktivitám, a tudíž ze své minulosti příliš neodhalil. Tato epizoda byla prvním náznakem, kdy jsme se dozvěděli více o jeho rodině, domově a citech. Také má společnou historii s velkoadmirálem Thrawnem, ale bohužel epizoda nenastínila, co měli tito dva kdysi společného.

(Gooti a Jonner z Iron Squadron. Foto: DisneyXD)

Thrawn může být zodpovědný za smrt bratra Juna Sata. Z rozhovoru mezi Satem a velkoadmirálem bylo patrné, že se oba dobře znají a účty ještě nebyly splaceny. Na Thrawnovi bylo vidět, že si užívá, že může Sata potrápit a že ho vylákal z povstalecké základy z Atollonu. Thrawnovým cílem bylo možná znervóznit Sata a vyprovokovat ho k akci, protože jak jinak si vysvětlíme, že velkoadmirál upoutal pozornost na systém Mykapo, kde jedna polorozbitá loď odrazila pár útoků Impéria. Tyto události si přece nežádají pozornost velkoadmirála.

V epizodě se toho prakticky víc nestalo. Jednalo se o takový ten typický výplachový díl, bez kterého by seriál klidně mohl existovat, a vlastně nic by se nestalo. Příště nás čeká epizoda The Wynkahthu Job, kde se objeví pirát Hondo Ohnaka a Azmorigan. Snad bude tato epizoda už zapadat do hlavního děje třetí řady více.

Diskuze /5

thrawn404

V epizodě se toho prakticky víc nestalo. Jednalo se o takový ten typický výplachový díl, bez kterého by seriál klidně mohl existovat, a vlastně nic by se nestalo." – bohužel po nadějném prvním díle série …

27.11.2016 | 12:10:09
matrix17

Teda nevím, co slovo „frachťák“ má znamenat ale pevně doufám, že už se v žádných dalších titulkách neobjeví. To že jsou tu díly číslovány špatně bych ještě přejít dokázal ale slova jako je „frachťák“? To fakt ne.

#3 Needle
redaktor
3.12.2016 | 18:30:29
Needle

#2 matrix17: „frachťák“, pokud vím, pochází z původního překladu staré trilogie, kdy tím označovali Hanův YT-1300 a obecně malé nákladní lodě.

#4 matrix17 #5 matrix17
12.12.2016 | 15:10:09
matrix17

#3 Needle: Z mýho pohledu de pouze o zmrzačení češtiny a počeštění anglického freighter. Tj. laxnost překladetele. Pokud to opravdu pochází ze staré trilogie (čemuž bych se divil), je mi z toho upřímně smutno.

redaktor
17.12.2016 | 14:40:35
matrix17

#3 Needle: Aby bylo jasno, neviním překladetele tohohle seriálu. Jen poukazuju na laxnost toho, co vypustil tuhle zrůdnost do světa. Plus, že není vždy lpět na něčem, co je prostě špatně.

redaktor
17.12.2016 | 14:42:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás