Star Wars: Rebels Postřehy: Wedge Antilles přilétá na scénu

Postřehy: Wedge Antilles přilétá na scénu

Postřehy: Wedge Antilles přilétá na scénu

Ve druhé epizodě třetí řady jsme se vydali na imperiální akademii, kde Sabine musí vyzvednout pár imperiálních pilotů, kteří jsou odhodláni změnit stranu a přidat se k Povstalcům. Mezi piloty je i slavný Wedge Antilles z filmů. Co dalšího se stalo v epizodě?


8 0
14.10.2016

Ve druhé epizodě třetí řady, která nese název The Antilles Extraction se opět vydáme na imperiální akademii. Sem jsme se vydali již v první řadě v epizodě Breaking Ranks, kde jsme se ovšem setkali s mnohem mladšími kadety a poznali jsme také Zareho Leonise, jehož příběh se ztracenou sestrou byl odvyprávěn ve speciální knize. Od té doby se Leonis v seriálu neobjevil.

I když už Ezra vyrostl a zapadl by mezi kadety, Impérium o něm vede své záznamy a nebylo by vhodné, kdyby se Ezra na akademii vydal. Podobně je tomu i u ostatních Povstalců. Nejvhodnějším kandidátem, který se může bez problémů infiltrovat do řad imperiálních kadetů, je Sabine Wren, která neustále nosí na hlavě svou helmu a Impérium tak netuší, jak vypadá pod ní.


(Wedge byl mučen podobně jako Han Solo v Epizodě V. Foto: DisneyXD)

Sabine navíc už na akademii byla. Chodila tam společně se svou kamarádkou Ketsu Onyo, která se minulou řadu taktéž přidala k Povstalcům, ale zatím jsme ji nemohli ve třetí řadě spatřit. Povstaleckých pilotů značně ubývá a je načase rekrutovat pár nových. Ne všichni imperiální kadeti jsou čistě zlí, a proto se Sabine vydá na akademii pár pilotů přesvědčit o tom, že mohou změnit stranu a bojovat za Povstalce.

Z epizody se také dozvídáme, že Povstalci mají po galaxii spoustu informátorů, kteří jim dávají tipy, koho nového můžou infiltrovat. Informátoři používají kódové jméno Fulcrum, se kterým jsme se poprvé setkali v první řadě, kdy ho používala Ahsoka Tano. Bohužel v epizodě není žádné vodítko, kdo by novým informátorem mohl být. Mohl by to být například Obi-Wan Kenobi, o kterém byla nepřímo vedena řeč v minulé epizodě The Holocrons of Fate?

Nyní ale zpět na akademii. Sabine se podaří do řad Povstalců rekrutovat známého pilota, kterého z náme z Epizod IV, V a VI. Řeč není o nikom jiném než o Wedgeovi Antillesovi, možná nejslavnějším pilotovi hned po Lukeovi Skywalkerovi. Jelikož i výskyt Lukea není po minulé epizodě úplně vyloučen, tyto dvě postavy by se mohly v dalších dílech setkat.

(První dobrý skutek agenta Kalluse. Foto: DisneyXD)

Samotný výskyt Antillese nepřinesl s epizodou nic nového. Pouze se poukázalo na fakt, že i imperiální pilot se může dostat do služeb Povstalců. Ostatně něco podobného nás čeká v prosincovém filmu Rogue One: Star Wars Story, kde se seznámíme s bývalým imperiálem Bodhim a droidem K-250. Povstalci si nemohou dovolit se svými omezenými zdroji otvírat své vlastní akademie a cvičit nováčky, proto je pro ně jednodušší přesvědčovat bývalé piloty Impéria, aby bojovali za ně.

Sabine by společně s Wedgem z akademie neunikla, kdyby jí nepomohl jiný imperiál – agent Kallus, o kterém už nějakou dobu tvrdíme, že se taktéž přidá dříve či později na stranu Povstalců. Zatím je stále věrný Impériu, ale nezapomíná, že ho před jistou smrtí v minulé řadě v epizodě The Honorable Ones zachránil Garazeb Orrelios. Tím, že Kallus zachránil Sabine a Wedge, splatil Zebovi dluh. Jak dlouho ale vydrží Kallus na straně Impéria? O tom nám dejte vědět v diskuzi.

Myslíte si, že nám tvůrci pouze představili Wedge Antillese a už v seriálu moc nebude, nebo pro jeho příchod měli mnohem rozsáhlejší důvod?

Diskuze /5

UsamaCZ

A nezapomeňte na druhého pilota jménem Hobbi. I tohle jméno se v některých STAR WARS knihách hojně objevovalo, ve spojení s legendární eskadrou Roque. Které velel Wedg Antilles.

#5 Thrawn.cz
14.10.2016 | 18:58:37
Klillker

Dle mě je nový Fulcrum právě Kallus, má úplně stejný přízvuk, stejný způsob mluvy.

14.10.2016 | 22:28:06
elli999

tiež si myslím že nový Fulcrum je Kallus.....ten jeho prízvuk sa nedá zabudnúť :D

15.10.2016 | 21:57:30
Madara0101

Já si myslím že příchod Wedge. By mohl být hlavní důvod proč Ezra přešel na Temnou Stranu… Všimli Jste si, jak si jsou spolu Wedge a Sabine podobní ? Mohla by to být Láska ??? pokut ano co by na to řekl Ezra ?

16.10.2016 | 10:43:21
Thrawn.cz

#1 UsamaCZ: Hobbie je i v Epizodě 5 Impérium vrací úder. Letí jako dvojka s Lukem ve snowspeederech a myslím že na Hothu i padne.

16.10.2016 | 20:45:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás