Star Wars: Rebels Přivést Maula k životu byl nápad George Lucase

Přivést Maula k životu byl nápad George Lucase

Přivést Maula k životu byl nápad George Lucase

Když dáte do filmu záporáka, který má úžasný vzhled, naprosto unikátní zbraň a své pocity je schopen dát najevo pouze svými pohledy, máte napůl vyhráno. Něco takového se podařilo u Darth Maula ve Star Wars. Po smrti v Epizodě I se ho rozhodl oživit sám George Lucas.


11 0
10.8.2017

Pro filmové fanoušky zemřel Darth Maul během událostí Skryté hrozby, kdy byl padawanem Obi-Wanem Kenobim přeříznut napůl na planetě Naboo. Asi nikdo nečekal, že se o pár let později postava vrátí do animovaného seriálu Clone Wars. Diskuzí o návratu této oblíbené postavy bylo hned několik. Někteří fanoušci si mysleli, že je to zkrátka marketingový tah, protože Maul se stal jednou z nejoblíbenějších postav vůbec celé prequelové trilogie, a tak bylo logické charakter vrátit zpět do hry.

Dave Filoni, tvůrce animovaného seriálu, ale neměl vůbec v úmyslu přivést Maula zpět mezi živé. Nápad přišel od samotného George Lucase. Když Dave a George probírali, kam dál by se mohl seriál ubírat, George Filonimu sdělil, že má úžasný nápad, který se mu bude určitě líbit. Oznámil mu, že do hry vrátí Maula a bude zcela na Filonim, jak vysvětlí, že bývalý sithský účedník přežil. Filonimu se tento nápad líbil a postavil na Maulovi hned několik epizod.


(I podruhé byl Maulovým katem Obi-Wan Kenobi. Foto: DisneyXD)

Celý příběh Maula měl být dovyprávěn v seriálu Clone Wars, ale kvůli náhlému zrušení show po odkoupení práv Star Wars studiem Disney se plány změnily. Všichni byli smutní z toho, že se Maul nedočká svého konce. Údajně měl totiž zemřít v poslední řadě Clone Wars. Během éry Impéria už vůbec neměl žít, ale Filoni nakonec změnil názor, když vytvářel seriál Rebels.

Usoudil, že by si Maul zasloužil důstojnější konec než rozloučení s fanoušky na stránkách komiksů. A tak ho vrátil do seriálu Rebels. Filoni je za tuto příležitost vděčný, stejně tak Maulův dabér Sam Witwer, který si mimochodem zahrál a nadaboval Galena Mareka ve hře The Force Unleashed. Filoni a Witver tak dostali příležitost dovyprávět Maulův příběh. Sice byli nuceni ho trošku upravit, ale i tak je to lepší než nic.

Maul se tak stal další postavou, která se dočkala pečlivějšího prokreslení charakteru v animovaném seriálu než v samotném filmu. V Epizodě I řekne pouze tři věty a nikdo moc nevěděl, co si o postavě myslet. Až animované seriály odhalily Maulovy tužby, přání, plány a původ. A k tomu mají tyto doplňkové seriály sloužit.

Bude vám Maul chybět v seriálu? Kterou postavu z filmů, která v nich nedostala moc prostoru, byste chtěli vidět v seriálu?

Diskuze /5

Lex Luthor

Maul mi bude rozhodně chybět škoda, že se nestřetnul s Vaderem

10.8.2017 | 16:32:36
svina

Důstojnější konec a takhle to zkurvit lol. To raději měli napsat na Twitter: „Maul je mrtvej, sorry.“

#3 -Skinner- #5 Ryen
10.8.2017 | 18:14:24
-Skinner-

#2 svina: Maulov posledný súboj s Obi-wanom bol jeden z najlepších momentov celých Star Wars

10.8.2017 | 19:09:59
Railbot

Skvělá postava. Bohužel jen v knihách a komiksech.

10.8.2017 | 21:52:14
Ryen

#2 svina: Souboj Maula s Benem byl geniální a jeden z nejlepších střetů, pokud ho člověk pochopil. ;)

10.8.2017 | 23:37:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás