Star Wars: Rebels Vědci z CERNu objevili Sílu

Vědci z CERNu objevili Sílu

Vědci z CERNu objevili Sílu

Dnes v ranních hodinách vyšla na stránkách CERNu překvapivá zpráva. Síla opravdu existuje. Více šokujících informací v článku.


7 0
1.4.2015

Vědci z Velkého hadronového urychlovače (LHC) nedávno začali testovat urychlovač na vyšší energetické hodnotě. A již tyto testy přinesly nový pohled na základní strukturu vesmíru. CERN dnes oznámil jednoznačnou existenci Síly. Malý zelený mluvčí laboratoře to komentoval slovy „Zajímavé velmi, toto je.“

„Síla je to, co dává fyzikům jejich moc,“ řekl teoretik CERNu Ben Kenobi z Mos Eisleyské univerzity na Tatooinu. „Je to energetické pole vytvářené všemi živými bytostmi. Obklopuje nás, prochází skrze nás a svazuje dohromady celou galaxii.“ Vědci stále neví, co Sílu způsobuje, ale studenti i profesoři již začali s využíváním Síly v praxi. Zatím ji využívají k dálkové komunikaci, ovlivňování myslí a k vyzvedávání těžkých věcí z bažin.


Fyzik CERNu, Valerio Rossetti, využívá Sílu k obyčejným úkolům, jako například k ohřívání kávy

Kenobi začal učit o Síle jednu mladou slečnu, která měla problémy se zkouškou z částicové fyziky. „Říkala, že jsem její jedinou nadějí, takže tím jsem začal a vytvořil experiment, kterým jsem dokázal zachytit Sílu,“ řekl Kenobi. Kenobiho klíčové pojednání „Nechť Síla provází EU“ – silné argumenty, proč by jeho experiment měl být postaven v Evropě, přesvědčily radu CERNu, aby zaplatila za instalaci tuctu nových R2 pro datové centrum CERNu*. Tito malí droidi pomáhají vědcům se záplavou dat z nejnovějšího experimentu Thermodynamic Injection Energy neboli TIE.

Knihovník CERNu, Tullio Basaglia, využívá Sílu k vracení knih do svých polic

Ale vědecká komunita je rozdělena. Dave Vader, který studuje temnou hmotu, nebyl nálezem ohromený a po celou dobu tiskové konference o objevu samým zhnusením těžce oddechoval. Rozšiřují se zvěsti, že tento vědecký odpadlík se chce více zabývat temnou stranou Standardního modelu a je možné, že někdy dokonce vybuduje svou vlastní výzkumnou stanici. Kvůli rozdělení vědecké komunity je teď mnoho vědců v pokušení přijmout pozvánku od Vadera a studovat temnou stranu. Patří mezi ně hlavně vědci pracující s červenými lasery a kdokoliv, kdo vypadá dobře v tmavých róbách.

Síla se stala velmi oblíbenou v oddělení paprsků

„Doufáme, že budeme ve studiu Síly pokračovat. Možná ji budeme používat k otevírání dveří naší myslí a k poletování,“ říká TIE vědec Fan Buoi. „V tuto chvíli mě moc nezajímá, jak to funguje. Teoretické oddělení má bláznivou teorii o životní formě nazývaná midi-chloriany, ale upřímně si myslím, že takhle špatné vysvětlení jen znevažuje to, jak je Síla super.“

S probíhajícím výzkumem, mnoho vědců v CERNu již teď předpovídá, že Síla se probudí již tento rok.

*Zdroje z datového centra později odhalily, že to nebyli droidi, které jsme hledali.

Původní článek CERN researchers confirm existence of the Force najdete na ofic. webu CERNu.

Zdroj fotografií: Max Brice and Daniel Dominguez/CERN

Diskuze /5

Lucifrid

Naprosto boží :D

webmaster
1.4.2015 | 15:20:03
Winnie 2.0

Wow, tak to je paráda. Jsem zvědav, kam až se to vyvine. Nikdy bych neřekl, že něco takového může opravdu existovat a ani to prokáží zrovna dnes, prvního dubna. :-) Pěkný apríl.

1.4.2015 | 15:23:14
Fifipek

Hmm, budoucnost nejistá jest…Sílu Temné strany cítím já :D

#5 Kokosak
1.4.2015 | 15:43:22
Waell

Povedeny članek to :-D april to jest, naladu přesto pozvedl velmi :-D

1.4.2015 | 16:32:35
Kokosak

:D :D :D :D#3 Fifipek:

1.4.2015 | 17:08:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás