Star Wars (Hvězdné války) Charaktery Cassiana, Bodhiho a Sawa byly při přetáčkách značně změněny

Charaktery Cassiana, Bodhiho a Sawa byly při přetáčkách značně změněny

Charaktery Cassiana, Bodhiho a Sawa byly při přetáčkách značně změněny

Téma přetáček některým fanouškům nedá spát. Po uvedení do kin filmu Rogue One: Star Wars Story se ale objevuje více a více zpráv, které odhalují, jak to ve skutečnosti s nimi bylo. Během přetáček byly mnohem více dokresleny charaktery několika ústředních postav.


11 0
26.1.2017

Cassiana Andora poprvé potkáváme ve filmu ve chvíli, kdy se dozví od svého informátora, že na Jedhě dezertoval jeden imperiální pilot a brzo bude mít Impérium v plné síle jistou zbraň. V původním sestřihu filmu mělo být ale vše trochu jinak. Andora jsme měli poprvé spatřit až na Yavinu 4, kdy byla do povstalecké základny přivezena Jyn Erso.

Tam měl původně snímek po prequelovém úvodu začínat. Všechny scény z imperiálního vězení na Wobani s Jyn byly dotočeny až v rámci přetáček. Hned v úvodu nás tedy měla Mon Mothma zasvětit do Jyn mise a prakticky v první verzi filmu bychom nevěděli, kdo je Cassian a hlavně i K-2SO. S tím se tedy Jyn měla setkat poprvé až na Jedhě. Odtud ta slovná věta droida: „Kapitán říká, že jste přítel. Nezabiju vás tedy“, která nakonec byla z výsledného filmu vystřihnuta.


(Gareth Edwards natočil spoustu scén, které asi nikdy neuvidíme. Foto: Disney)

Disney údajně mělo s prvním sestřihem problém ten, že vedlejší postavy byly skutečně vedlejší. Jediný prokreslený charakter byla Jyn, která v úvodu dostala ještě víc prostoru. Cassiana a K-2SO chtěli tvůrci více dostat do popředí. Podobně tomu bylo i u Bodhiho Rooka, imperiálního pilota, který dezertoval na planetě Jedha a vyhledal Sawa Gerreru.

V původní verzi filmu Bodhi sice měl dezertovat, ale nebyl tak důležitou postavou jako ve výsledném filmu. V konečném sestřihu se de facto kolem něj točí celá hlavní zápletka, protože on je jediný, který ví o Hvězdě smrti. V první verzi snímku měl být Bodhi velice okrajovou postavou. Od Bodhiho se dostáváme k Sawu Gerrerovi, asi největší záhadě přetáček v Rogue One.

Saw, jeho délka vlasů, charakter a celý příběh je stále zahájen tajemstvím. Jediné, co je jisté, je to, že Saw měl skutečně vychovávat malou Jyn a měl být extrémista na planetě Jedha. Zbytek ale tvůrci zatím nechtějí odhalit. Je dost pravděpodobné, že u Sawa se toho více nedozvíme, protože se zdá, že jeho osobnost byla v rámci přetáček zcela překopána.

Diskuze /2

Tomi Lee Morpheus

hmm, stejnak výsledok nieje taký, aky by mohol byť! už som inde spomínal, že ak by sa tie sceny poprehadzovali, dostali ny sme možno svižnejši snímok.

druhá vec čo ma napadla pri čítaní jedneho sklamaného tunajšieho fanúšika, ktorý sa nevcítil do deja, lebo vedel, že sa to podarí, a kedže nikto nebol v E4, tak #,

a teda ma napadlo, že tvorcovia mohli naozaj vymyslieť, zápletku pri ktorej by nebola jedna skupina usilujúcasa o plány, ale dve, a divák by bol v napetí, ktorej sa to podarí, takže mohli ich rozdeliť na jyn + slepec a pilot vs kapitan, droid a saw, takto by sme mohli fandit obom a zaroven sa bat, lebo by sme na tuti vedeli, že obom sa to nepodarí…

nakoniec by mohli všetci kleknúť, a pozor mega SPOJLER;) nebude, obe skupiny by boli zabite a sprava co by sa dostala na obeznu by z lodou bola znicena, ale tohto zmatku by vyuzila diplomatka senatu, ktora bola na inspekcii imperialnej zakladne skrz toho ze sa porusuju prava domorodcov;)

Tesne pred znicenim zakladne HS by ju opustila v lodi, ktorú spoznavame v E4 ako lod senatorky Leili!, a hned by dávalo zmysel, že leď ju DV dobehne, tak mu vravi, že čo si to dovoluje, je na diplomatickej misii podať spravu, že imperium zautočilo atomovkou na planetu, ktoru imperium omupuje;)

tak ak sa dočital niekto až sem, ako by sa vám tento koniec páčil? jo a druhá TERORISTICKEJŠIA SKUPINA vedená kapitanom a Saw, by bola na Hviezde smrti pre planyy;)

28.1.2017 | 17:49:03
Tomi Lee Morpheus

edit: leď – keď,
omupuje – okupuje:)

28.1.2017 | 17:51:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !