Star Wars (Hvězdné války) Pět naprosto nesmyslných teorií o Snokeovi

Pět naprosto nesmyslných teorií o Snokeovi

Pět naprosto nesmyslných teorií o Snokeovi

Snoke je aktuálně jednou z největších záhad celého Star Wars světa. Fanoušci si zkrátka nedokážou připustit, že Snoke je prostě Snoke. Proto stále vymýšlí všelijaké teorie, ve kterých jsme se údajně s vrchním velitelem již v předchozích filmech setkali. Přinášíme vám pár nejbláznivějších teorií.


0 0
25.8.2017

1. Darth Plagueis

Jedna z nejpopulárnějších teorií o původu Snokea je ta, že vrchní velitel je Darth Plagueis, bývalý mistr Sheeva Palpatina. Plagueise jsme sice ve filmu nikdy neviděli, ale poměrně dost jsme se dozvěděli v Epizodě III, kdy o něm kancléř vyprávěl Anakinovi. Plagueis byl zkrátka mistr v užívání Temné stránky Síly a dokázal dokonce zachránit své blízké před smrtí.

Existuje teorie, že Anakin Skywalker neměl otce, ale byl právě stvořen Plagueisem. Samotného mistra později zabil Palpatine ve spánku. Někteří fanoušci si myslí, že Plagueis záhadným způsobem přežil (získal jizvu), stvořil První řád a vrátil se k moci, když Imperátor padl. V oficiálním kánonu je ovšem potvrzené, že Plagueis je muunský Temný pán ze Sithu z planety Mygeeto. Vrchní velitel Snoke vypadá zcela jinak a díky náhledům na nové stavebnice LEGO bude mít zcela jinou barvu kůže. Zdá se, že tato teorie je zcela scestná.


(Jeden z nejzáhadnějších pánů ze Sithu. Foto: Disney)

2. Imperátor

Pakliže vám teorie o Darth Plagueisovi přišla aspoň trochu pochopitelná, ta následující s Imperátorem Palpatinem vám už smysl vůbec dávat nebude. Imperátor zemřel na konci Epizody VI, kdy byl vhozen Darth Vaderem do šachty. I kdyby přežil tento velký pád (což je v podstatě možné, vzpomeňme si na Darth Maula), tak stanice o pár minut později vybuchla.

I kdyby se i přes všechny tyto patálie podařilo Imperátorovi uprchnout, znovu tu máme problém se vzhledem. Snoke vypadá o dost mladší než Imperátor. V knihách označených jako tzv. Legends se sice Imperátor vrátil k životu, ale tyto knihy už nepatří do oficiálního kánonu Star Wars, takže na podobné příběhy můžeme zapomenout. A vracet Imperátora do centra dění by bylo již nudné a nová trilogie by prakticky nepřinesla nic nového. Už i tak je často přirovnávána k původní trilogii. Palpatine je zkrátka mrtvý.

(Dostal se Imperátor z Hvězdy smrti? Foto: Disney)

3. Ezra Bridger

Někteří z vás možná toto jméno ani neznají. Ezra Bridger je jednou z hlavních postav animovaného seriálu Star Wars: Rebels, který se vysílá na stanici DisneyXD. Ezra je mladý jedi, který má poměrně velké sklony k temné straně Síly. Stále se ale jedná o seriál pro děti, a i když tvůrci nastínili na konci druhé série možný přechod na stranu zla, ve třetí se zpět stáhli do kouta a Ezra byl už opět hodný chlapec.

I když byla odhalena stavebnice od značky LEGO, která víceméně potvrdila, že Snoke je člověk, stále je nepravděpodobné, že by Snoke byl právě Ezra. Proč si toto myslíme? Seriály budou odkazovat na filmy, ale něco podobného nečekejme (ve velké míře) naopak. Dáme vám příklad. Kdyby byl Ezra Snokem, bylo by to stejný případ, jako by Marvel Studios představilo Thanose v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.. Je to zkrátka holý nesmysl pro fanoušky filmů, kterých je mnohem víc než těch seriálových. A tvůrci dávají přednost filmovým fanouškům a chtějí, aby klíčové zápletky byly pochopitelné čistě jen z filmů. Doprovodné seriály, které pouze dokreslují určitý druh událostí, není nutné sledovat.

(Ezra Snokem být opravdu nemůže. Foto: Disney)

4. Mace Windu

Nedávno jsme psali o možnosti, že Mace Windu přežil události Epizody III. To si Disney i George Lucas dokážou představit. Ale že by se bývalý člen rady jediů stal hlavním záporákem nové série? To zřejmě ne. Ano, Windu má neobvyklou barvu světelného meče, možná byl někdy agresivní, ale i kdyby byl plný hněvu, rozhodně se nemohl stát vrchním vůdcem Prvního řádu.

Navíc Mace Windu je černoch a dle posledních informací má Snoke světlou kůži. Jak by toto tvůrci vysvětlili? Palpatine sice metal na Windua jeden sithský blesk za druhým, ale ten rozhodně nemohl způsobit nějakou výraznou změnu v odstínu kůže bývalého mistra. Snoke tedy rozhodně není Mace Windu. Šance, že náš jedi stále žije, tu ale je. Doufejme, že se Disney jednoho dne tímto tématem bude zabývat.

(Mace Windu je možná naživu, ale Snokem není. Foto: Disney)

5. Anakin Skywalker

Asi úplně nejšílenější teorií o původu Snokea je ta, že vrchní velitel je ve skutečnosti Anakin Skywalker. Jistou podobnost s popáleným obličejem a následnými jizvami obě postavy mají. Ale to je tak vše. O Anakinu Skywalkerovi je sice v podstatě celá sága, ale postavu jsme viděli jasně zemřít v Epizodě VI. Dokonce jsme se zúčastnili i jeho pohřbu, kdy jej syn Luke Skywalker spálil na hranici.

A co dále naprosto nedává smysl? Nezapomínejme, že v závěrečné scéně Epizody VI jsme viděli, jak Anakin splynul se Silou, a viděli jsme ho bok po boku s mistrem Yodou a jeho bývalým učitelem Obi-Wanem Kenobim. Pokud by Skywalker žil, musel by nějak obelhat Sílu, zjevovat se jako duch a být stále naživu. A to zní velice bláznivě. Tudíž ne – Anakin Skywalker skutečně není Snokem.

(Návrat Vadera by si přál asi každý, ale nezdá se být příliš reálný. Foto: Disney)

Teorií o původu Snokea je víc. Může pocházet z předaleké galaxie, může být vzdáleným příbuzným Yody a tak dále. Šílených teorií je na internetu celá řada. Nikdo si moc nepřipouští to nejjednodušší vysvětlení, že Snoke je zkrátka Snoke. V komentářích nám dejte vědět, jaká teorie je podle vás ta nejšílenější. A můžete vymyslet svou vlastní o původu vrchního velitele Prvního řádu, s nímž se ve větší míře setkáme v prosincové Epizodě VIII.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !