Star Wars (Hvězdné války) Grievous

Grievous

Grievous

Jako jeden z mála lidí v galaxii dokáže bojovat se čtyřmi světelnými meči najednou. Přestože tenhle kyborg neovládá Sílu, tak dokáže být pro Jedie nadmíru nebezpečný. Grievous se velice snadno rozčílí, pokud je tedy na blízku nějaký droid, většinou to pro něho neskonči dobře.

Sezóny 1
2005 - 2005


Klonové války

Grievous byl hned po hraběti Dooku druhou nejvýše postavenou osobou v armádě separatistů. Se svojí armádu způsobil Republice hned několik problémů. Nejdůležitějším bodem byla zřejmě Grievousova vlajková loď Malevolence, která dokázala svým dělem vyřadit jakoukoliv elektroniku, dokonce i křižníky Republiky. Na tuto loď natrefila posádka mistra Plo Koona, který hned po osvobození vyrazil spolu se Skywalkerem loď zničit. Grievous samozřejmě z rozpadající se lodi unikl.

Když byl ve svém sídle napaden mistrem Jedi jménem Kit Fisto, Grievous popravil jeho bývalého učedníka Nahdara. Jeho jednotky také pomohly s vyvražděním Sester noci a sám Grievous zabil jejich vrchní představené Starou Daku a matku Talzin.


Poslední dny života

Ke konci války se podařilo hraběti Dooku a generálu Girevousovi unést kancléře Palpatina. Následkem toho byla vesmírná bitva nad Coruscantem. Obi-Wan a Anakin kancléře osvobodili a zneškodnili hraběte. Grievous uprchl a stal se hlavou separatistů. Se zbylými vůdci se ukryl na Utapau, odkud ostatní poslal na Mustafar. Obi-Wan Grievouse na Utapau vyhledal a při vyčerpávajícím souboji jej zabil.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ffd584

nej záporák :)

7.12.2016 | 11:42:27
gb41

za me nej postava :)

6.12.2016 | 14:19:28
dg5884

nej postava celeho star wars !

6.12.2016 | 14:09:35
Darth Alto

Jeden z mojich najoblúbenejších záporákov v star wars.Najviac obdivujem jeho schopnosti pri boji so svetelnímy mečmy.Co sa ale tyka jeho odvahy tak je to zbabelec.

16.7.2016 | 16:55:56