Steven Universe
100/100 - 1×

Steven Universe

Mladý Steven je nejmladším členem Krystalů, skupiny mimozemšťanů, kteří ochraňují svět před nebezpečím. Po své matce zdědil mocný kámen, nyní je úkolem zbytku Krystalů Stevena naučit, jak své magické schopnosti pocházející z kamene ovládat.

USA | 2013 | Pauza
vysílání
5 sezón | Cartoon Network | 11 minut
hrají
Zach Callison (Steven Universe)
redaktoři
FacelessCZ


Steven Universe

Steven Universe

Hlavní postava seriálu, Steven, je nejmladším členem Krystalů a zároveň jediným hybridem člověka a drahokamu v historii.

Sezóny 5
2013 -

Celé jméno: Steven Quartz Universe
Věk: 12 – 14
Poprvé se objevil v: (Pilot), Gem Glow
Namluvil: Zach Callison
Přátelé: Perla, Granát (Rubín, Safír), Ametyst, Connie Maheswaran, Peridot, Lapis Lazuli, Peedee Fryman, Ronaldo Fryman, Lars, Sadie Miller

Základy

Steven je synem Grega Universe a Růženín, která se vzdala své fyzické formy a přenechala mu svůj kámen, aby mohl existovat. Díky svému kameni je Steven jediný hybrid člověka a drahokamu v historii. Je také nejmladším členem Krystalů.


Vzhled

Podle Perly se Steven podobá jak své matce, tak i svému otci. Je poměrně malý a silnější. Má kudrnaté černé vlasy a černé oči. Až na výjimky nosí jen červené tričko se žlutou hvězdou uprostřed a modré džiny s růžovými sandály na nohou. Místo pupíku má na břiše kámen růženínu po své matce.

Osobnost

Steven je velice optimistický a nadšený pro věc. Velmi lehce se přátelí s lidmi, díky čemuž zná asi všechny ve městě. Má velice rád hudbu, jeho otec Greg býval zpěvák a naučil ho hrát na ukulele a na kytaru, proto Steven čas od času znenadání začne zpívat. Na misi ho obvykle moc nezajímá jakýkoli plán, který Krystaly vymyslely, a udělá to po svém. Ke svým ochránkyním však velice vzhlíží a vše, co dělá, myslí dobře. Je poněkud naivní, protože žil vždy jen se svým tátou nebo Krystaly a nikdy nechodil do školy. Jako svá matka se zdá být velice charismatický, dokáže zaujmout dav a změnit něčí názor na věc či ho motivovat. Má velmi rád donuty, pro které si vždy chodí k Velkému dunutu, kde pracují jeho přátelé Lars a Sadie.

Steven jako Krystal

Již od první začátku seriálu se Steven snaží přijít na kloub svým schopnostem. V první epizodě si poprvé vyvolává svou zbraň – štít. Štít si však v následujících epizodách nedokáže vyvolat schválně, jen náhodou.
V epizodě Cat Fingers Steven vidí, jak Ametyst pobíhá okolo proměněna v kočku a žádá ji, aby ho umění přeměňování naučila. Steven si omylem promění všechny prsty v miniaturní kočky a nedokáže tuto schopnost pořádně ovládat.
Když se poprvé dozvídá o fúzi (Giant Woman), přesvědčuje Perlu a Ametyst, aby vytvořily „obrovskou ženu“ a na konci epizody se dozvídá, že i on sám by měl být schopný fúze, když se o to však pokouší v Alone Together s Krystaly, není úspěšný, podaří se mu to až s Connie, se kterou se ani neměl v úmyslu sfúzovat,čímž poprvé vytváří Stevonnie.
Steven také mnohokrát prokazuje, že se dokáže zabublinovat (poprvé v Bubble Buddies).
V epizodě An Indirect Kiss Steven zjišťuje o léčivých slzách své matky a snaží se tak vyléčit Ametyst, když si praskne drahokam. Přes jeho pokusy a následný pláč však Ametyst svými slzami vyléčit nedokáže a zachránit ji musí Perla s Granát. Když potom Steven vše vypráví Connie a smutní, protože si myslí, že se již nebude moct vídat s Krystaly , ona se napije jeho džusu zjišťuje, že vidí i bez brýlí, Steven má totiž léčivé sliny.
Steven má také záhadného růžového lva, kterého našel na misi v poušti v Steven's Lion. Lev patřil Stevenově matce, umí se teleportovat a v hřívě má schovanou kapesní dimenzi, do které Steven může vstoupit, v dimenzi však nemůže dýchat.
V epizodě Rose's Room se Stevenovi poprvé podaří vstoupit do pokoje své matky. Také dokáže vytvářet živoucí rostliny, když semínko olízne, jak lze vidět v Watermelon Steven. Tuto schopnost také zdědil po své matce, která si tímto způsobem mohla vytvořit armádu.
Steven také dokáže létat (Steven Floats), tato schopnost se přenáší i na Stevonnie (Mindful Education).
V epizodě Super Watermelon Island se mu poprvé povede přenést myšlenky do melounového Stevena, tuto schopnost potom můžeme vidět ještě v The New Lars, kdy se Steven omylem převtěluje v Larse, a v epizodě Steven's Dream, ve které se Steven spojí s Modrou diamant a pláče její slzi. ! Steven také dokáže oživovat mrtvé svými slzami, jak vidíme v Off Colors, kde Steven oživuje Larse stejně jako jeho matka oživila Lva.
Spolu s Connie se také učí šermovat, a to i jako Stevonnie (Mindful Education).

Steven a Perla

Perla byla zamilovaná do Stevenovy matky, proto ze začátku Stevena neměla zrovna v oblibě a skoro ho zabila, když chtěla přivést zpátky Růženín (Three Gems and a Baby). Postupem času jí však přirostl k srdci a Perla se o něj stará jako o vlastního.
Ze začátku série Perla Stevenovi příliš nevěří a myslí si, že Steven potřebuje být pod dohledem a neví, co dělá. V pozdějších sériích však Stevenovi mnohem více důvěřuje a nechává ho chodit s Krystaly na nebezpečné mise.
Steven pomáhá Perle zapomenout na jeho matku (Rose's Scabbard) a být sama sebou.

Steven a Granát

Granát Stevenovi (až na výjimky) plně důvěřuje. V epizodě Monster Buddies Stevenovi věřila, že poškozené monstrum, které omylem vypustil, je ve skutečnosti hodné. Granát jako vůdce týmu obvykle přinutí i Perlu a Ametyst, aby o Stevenovi nepřemýšlely jako o bezmocném chlapci. Přes svoji důvěru měla v Future Vision pochybnosti o tom, říct Stevenovi o její předtuše, ale pověděla mu o ní, protože myslela, že by to Steven pochopil.
Stevena má velice ráda, jako jediná z Krystalů mu otevřeně řekla, že ho miluje.
Granát je velmi moudrá, v Alone Together, když se Steven sfúzuje s Connie, ona jim sfúzovaným jako Stevonnie vysvětluje, že nejsou „dvě osoby ani jedna osoba, ale zkušenost“ a v Midnful Education Stevonnie vysvětluje, že Connie a Steven tam musí být jeden pro druhého, když mají problém bojovat, protože Steven bere špatně, co udělal, a Connie má výčitky svědomí, protože omylem ublížila svému spolužákovi.

Steven a Ametyst

Ametyst hraje v Stevenově životě roli starší sestry, dělá si z něj legraci a chodí s ním na různá dobrodružství (On the Run). Ametyst je jediný drahomkam se kterým se Steven kdy sfúzoval (Earthlings). K jejich fúzi ani nepotřebují tančit, stačí, když se chytí za ruce. Na rozdíl od ostatních Krystalů je Ametyst ze Země, díky čemuž zná lidskou kulturu a, přestože Perla a Granát spí jen zřídka a Perla cítí veliký odpor k jídlu, zatímco Granát jsme viděli jen pít, pro Ametyst je spaní a jezení zábava. Stevenovi Ametyst chybí, když se vrátí do svého drahokamu v Reformed a líbí se mu její nové podoby.
Steven si myslí, že Ametyst mu tajně dává za vinu, že tam s nimi není Růženín, ale Ametyst má Stevena velmi ráda. V nebezpečných situacích se ho Ametyst snaží chránit, jako když ho přitáhla svým bičem v Friend Ship, nebo když ho varovala v Steven's Bir­thday, že když se bude natahovat moc dlouho, bude to mít špatné následky.

Obrázky: Steven Universe Wiki

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!