Stranger Things Epizody - Sezóna 1

Epizody - Sezóna 1

Sezóna 1

 • S01E01: Chapter One: The Vanishing Will Beyers

  S01E01: Chapter One: The Vanishing Will Beyers

  Ve vládní laboratoři je uneseno několik vědců neviditelnou silou. Dvanáctiletý Will Beyer potká cestou domů tajemné monstrum a poté zmizí. Zoufalá matka oznámí zmizení syna místnímu šerifovi a rozběhne se rozsáhlé pátrání. Najít svého kamaráda ale i přes zákazy chtějí Lucas, Mike a Dustin. V místní restauraci se mezitím objevuje dívenka v nemocničním oblečení.

  15.7.2016
 • S01E02: Chapter Two: The Weirdo on Maple Street

  S01E02: Chapter Two: The Weirdo on Maple Street

  Záhadnou dívku s jedenáctkou vytetovanou na ruce schová Mike u nich v domě. Brzy zjišťuje, že dívka oplývá zvláštními schopnostmi. Willova matka Joyce obdrží telefonát a má za to, že podivný hlas patřil právě jejímu synovi. Šerif Hopper zatím získává vodítko, které jej zavede do vládní laboratoře. Mikeova sestra Nancy se večer účastní večírku s přítelem, který se nevyvine dobře pro její kamarádku Barbaru.

  15.7.2016
 • S01E03: Chapter Three: Holly, Jolly

  S01E03: Chapter Three: Holly, Jolly

  Joyce se snaží navázat kontakt s Willem pomocí vánočního osvětlení v domě. Šerif Hopper pátrá po informacích ohledně laboratoře a jejího vedoucího Dr. Brennera. Zjistí, že byl jistou ženou obviněn z únosu její dcery. Ve flashbacích se dozvídáme více o telekinetických schopnostech malé El a pokusech, které na ní Brenner prováděl.

  15.7.2016
 • S01E04: Chapter Four: The Body

  S01E04: Chapter Four: The Body

  Poté, co policie vytáhne z vody Willovo tělo, nešťastný Mike uslyší z vysílačky Willův hlas. Nevěří, že je skutečně mrtvý, stejně jako Joyce, která v márnici odmítá identifikovat jeho tělo. Kluci se rozhodnou využít ve škole zařízení, aby se El za pomoci svých telepatických schopností s Willem spojila. Na vlastní pěst pokračuje v pátrání i šerif Hopper, kterého čeká překvapivé zjištění.

  15.7.2016
 • S01E05: Chapter Five: The Flea and the Acrobat

  S01E05: Chapter Five: The Flea and the Acrobat

  Po Willově pohřbu se kluci ptají svého učitele na teoretickou možnost, jak se pohybovat mezi různými dimenzemi. Na vytvoření brány by bylo zapotřebí vytvořit obrovskou energii, rozhodnou se ji proto najít. Během pátrání si El vzpomíná na pokusy v laboratoři, kdy byla umístěna do vodní nádrže, aby pomocí svých telepatických schopností získala informace od jistého Rusa. Nancy s Jonathanem se vydají do lesa pátrat po Willovi, jejich výprava ale končí děsivým zážitkem.

  15.7.2016
 • S01E06: Chapter Six: The Monster

  S01E06: Chapter Six: The Monster

  Jonathan s Nancy se rozhodnou po děsivé noci v lese vypátrat monstrum a zabít ho. Během obstarávání vybavení ale dojde k potyčce se Stevem a Jonathan je zatčen. Joyce s Hopperem se zatím snaží zjistit více o dívce, jež byla údajně unesena vládou. Mike a Dustin pátrají po El, která po hádce utekla, zatímco Lucas dál hledá bránu.

  15.7.2016
 • S01E07: Chapter Seven: The Bathtub

  S01E07: Chapter Seven: The Bathtub

  Brenner chce dostat El, která se tak spolu s kluky ocitá v nebezpečí a musí se opět vydat na útěk. Joyce s Hopperem se mezitím vrací na policejní stanici, kde je zatčený Jonathan. On a Nancy jim řeknou o svém zážitku s portálem a monstrem. Nyní je třeba najít El, aby jim pomohla vypátrat Willa, který se nachází v jiné dimenzi.

  15.7.2016
 • S01E08: Chapter Eight: The Upside Down

  S01E08: Chapter Eight: The Upside Down

  Joyce s Hopperem jsou po vloupání do laboratoře vyslýcháni Brennerem. Hopper se s ním dohodne, že jim řekne, kde najdou El, pokud budou moci projít portálem, aby našli Willa. Jonathan s Nancy zatím chystá ve svém domě past a snaží se pomocí krve přilákat monstrum. Nečekané pomoci se jim dostane od Stevea, který si přišel vyříkat jejich předchozí konflikt. El s kluky se ukrývá ve ve škole, kam si pro ni přijde Brenner se svými lidmi.

  15.7.2016

Druhá série

Sean Astin a další noví herci ve druhé sérii

Sean Astin a další noví herci ve druhé sérii

Se začátkem natáčení druhé řady přichází i oznámení nových herců, kteří se připojí ke stávajícímu ansámblu. Kromě toho, že byl potvrzen návrat Millie Bobby Brown v roli Eleven, nyní známe i jména hned pěti nových herců, mezi nimiž jsou Sean Astin či Paul Reiser.

Trailer

Reklama

Recenze

Stranger Things očima redaktorů Edny

Stranger Things očima redaktorů Edny

Všichni milují Stranger Things. Ale proč tomu tak je? Čím nás tohle největší seriálové překvapení posledních let tolik nadchlo a proč nám zalezlo pod kůži? To se dozvíte v naší redakční recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Znělka Stranger Things

Znělka Stranger Things desetkrát jinak

Znělka Stranger Things desetkrát jinak

Stranger Things se svou unikátní znělkou ponoukají své fanoušky k tvorbě, a tak není divu, že je YouTube plný různých verzí této skladby. Některé byste čekali, jiné vás možná překvapí. V článku vám jako bonus přinášíme pár dalších hudebních lahůdek.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás